Za ile można wynająć salę w szkole ?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Za ile można wynająć salę w szkole ?

Postautor: Jedliński » 2009-10-05, 16:33

Za ile można wynająć salę w szkole ( po 15 w czasach pozalekcyjnych)?
Ktoś się orientuję lub miał jakieś doświadczenia w tej kwestii.
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Za ile można wynająć salę w szkole ?

Postautor: Jedliński » 2009-11-14, 20:09

trochę powiązane z tematem

W budynku przy ul. Głogowskiej muzycy uczą się już od 30 lat. Jednak przed rokiem nieruchomość odzyskał Kościół. I zażądał od szkoły muzycznej pieniędzy za najem budynku - według komercyjnych stawek jak przy najmie na sklepy czy biura. Chodziło o 1,2 mln zł rocznie.

Szkoła mieści się w czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni 3200 m kw. Kuria chciała miesięcznie 31 zł za metr. Ostatecznie stanęło na 8,4 zł.


Jest jeszcze jeden aspekt problemu - archidiecezja sama prowadzi katolickie gimnazjum. Budynek przy ul. Kanclerskiej wynajmuje od miasta za 12,5 tys. zł rocznie. To 30-krotnie mniej niż sama pobiera od szkoły muzycznej. I nie chodzi bynajmniej o gorszą lokalizację i mniejszą powierzchnią - minimalne, niezwykle korzystne stawki dla szkół publicznych, których nie prowadzi miasto, uchwalili radni.


http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... cznej.html

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: Za ile można wynająć salę w szkole ?

Postautor: eldog » 2009-11-14, 21:47

Ja oprócz pracy w szkole (jestem nauczycielem matematyki i informatyki-co niektórzy dziwią się po co ja to robię? Jednak ja to lubię i to cała moja niestety życiowa tragedia!!!) prowadzę Biuro a Rachunkowe i firmę szkoleniową zarejestrowaną w Kuratorium Oświaty organizując szkolenia dla osób bezrobotnych z różnorodnych dziedzin współpracując z Powiatowym Urzędem Pracy i wynajmuje pomieszczenia w szkole w celu przeprowadzenia organizowanych szkoleń i obecnie płacę 20 złotych brutto za godzinę (chociaż czasami słyszę 20 złotych netto + VAT ale ceny negocjuję i jest OK!) Moim zdaniem maksymalna cena 20 złotych + VAT to jest wystarczająca za godzinę wynajęcia sali lekcyjnej w szkole! Ale ostateczna decyzja należy zawsze do dyrekcji szkoły, albo ma zarobek albo nie i wszystko!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!


Wróć do „Pogaduszki”

cron