Muszę się pochwalić !

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: Nosferata » 2007-08-31, 12:00

:jupi: :jupi: :jupi: :alien:

gratulacje

Awatar użytkownika
girena
Posty: 470
Rejestracja: 2007-07-27, 21:52

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: girena » 2007-08-31, 14:24

CHICZI gratuluję bardzo sie ciesze że dostałaś pracę
Na początku wszystko wydaje sie straszne ale życzę powodzenia
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich Irena

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: chiczi » 2007-08-31, 16:45

Witam :D . Dziś zostałam polonistką :lol: :!: :!: :!: Wprawdzie umowy jeszcze nie mam, ale uścik dłoni dyrektora był :mrgreen:
Jestem szczęśliwa, ale na dziś za dużo wrażeń :wink: . Dyrektor oznajmił mi, że będę uczyć w dwóch klasach pierwszych i w dwóch drugich :) . Razem 18 godzin plus godzinka kółka polonistycznego wpadnie :D .
Jeżeli chodzi o podręczniki, programy, plan zajęć itp. to dowiem się wszystkiego w poniedziałek na radzie (konferencji), bo wtedy się właśnie odbędzie :mrgreen: Opiekunem stażu ma być polonistka, więc chyba będzie OK :)
Zwiedziłam szkółkę, pooglądałam sale i z tego wszystkiego już mnie głowa boli :shock:
Dostałam również skierowanie na badanie lekarskie (wstępne) i się zastanawiam, co będą mi badać :twisted: . Pani sekretarka trochę była rozbiegana i tylko mi coś wspomniała o badaniu krwi i prześwietleniu :shock: . Mam się po prostu udać do lekarza, który się specjalizuje w medycynie pracy :shock: .Serio czeka mnie jakieś prześwietlenie :? :?: :wink:
Jest tak, jak napisała Irenka- wszystko wydaje się takie zawiłe, trudne, ale mam nadzieję, że będzie OK :D
Jeszcze raz dziękuję Wam za wsparcie i mam nadzieję, że w razie wątpliwości, które na pewno się pojawią, będę mogła prosić Was o radę i pomoc drodzy forumowicze :*
Ostatnio zmieniony 2007-08-31, 17:12 przez chiczi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: malgala » 2007-08-31, 16:53

Chiczi, bardzo się cieszę. Przebrniesz przez wszystkie zawiłości i zobaczysz, że nie są one znów aż tak zawiłe. Gratuluję i życzę wielu sukcesów. :jocolor:

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: chiczi » 2007-08-31, 16:56

Dziękuję malgala :) . Zdaję sobie sprawę z tego, że na początku wszystko będzie trudne i zawiłe, ale z biegiem czasu się polepszy- mam taką nadzieję :mrgreen:

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: Monita83 » 2007-08-31, 19:59

Jeśli chodzi obadania lekarskie, to ja np. musiałam je wykonać tam, gdzie wskazała mi szkoła, bo ma podpisana umowę z tym ośrodkiem zdrowia... Najpierw odwiedziłam laryngologa- bardzo dokładnie sprawdził mi gardło, krtań, migdałki, słuch, wzrok- no takich badań, to muszę się przyznać, jeszcze nie przechodziłam :) ale było nawet fajnie, potem musiałam się udać do kolejnego lekarza, tym razem medycyny pracy, który tak ogólnie mnie przebadał, osłuchał, sprawdził wzrost, wagę, ciśnienie, zapytał się o kilka rzeczy... Nic nie płaciłam za badania, bo tak jak wspomniałam na początku- ten zakład ma podpisaną umowę ze szkołą i to właśnie z nią od razu się rozlicza...
Pozdrawiam!

annek
Posty: 63
Rejestracja: 2007-08-27, 18:08

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: annek » 2007-08-31, 20:24

W ramach badań wstępnych robiłam: badanie krwi i moczu (dobrze zaopatrzyć się w specjalny pojemniczek, który za grosze można kupić w aptece), rtg klatki piersiowej. Później wizyta u foniatry lub laryngologa. Na koniec wizyta u lekarza medycyny pracy, który na podstawie zrobionych badań i wywiadu wystawia zaświadczenie, że możesz pracować. Koniecznie dowiedz się, czy tak jak tu pisano musisz badania zrobić w konkretnej przychodni (wtedy nic nie płacisz), czy też w dowolnej - wtedy płacisz sama, a szkoła zwraca poniesione koszty.

Awatar użytkownika
Bogumiła
Posty: 321
Rejestracja: 2007-08-24, 19:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: Bogumiła » 2007-08-31, 20:29

chiczi pisze:Pani sekretarka trochę była rozbiegana i tylko mi coś wspomniała o badaniu krwi i prześwietleniu :shock: . Mam się po prostu udać do lekarza, który się specjalizuje w medycynie pracy :shock: .Serio czeka mnie jakieś prześwietlenie :? :?: :wink:


Zapewne prześwietlenie płuc. Mi zrobili, gdy uaktualniałam książeczkę. Nic strasznego. ;)
No i gratulacje pani psor. :pom: :)
"Skokiem taniec nasnadniejszy,
A tym jeszcze pochodniejszy,
Kiedy w bęben przybijają,
Samy nogi prawie drgają."

Jan Kochanowski

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: chiczi » 2007-08-31, 21:04

annek pisze:Koniecznie dowiedz się, czy tak jak tu pisano musisz badania zrobić w konkretnej przychodni (wtedy nic nie płacisz), czy też w dowolnej - wtedy płacisz sama, a szkoła zwraca poniesione koszty.


Pytałam :), bo pani sekretarka chciała mnie wysłać do lekarza, z którym mają podpisaną umowę, ale ja mam do tej miejscowości fatalny dojazd :/. Pani z BHP powiedziała, że nie ma przeszkód prawnych, abym zrobiła te badania w pobliskiej (dla mnie :wink: ) miejscowości :D . Nie wspomniała nic o zwrocie pieniążków, ale dopytam :D
Trochę się tylko martwię, kiedy zrobię te badania.... :| . Przecież od wtorku są normalne zajęcia....
Dziękuję Wam za cenne informacje :!:

Awatar użytkownika
Gusik
Posty: 135
Rejestracja: 2007-07-30, 21:45

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: Gusik » 2007-08-31, 21:38

Chiczus super , tak sie ciesze, ze Ci sie udalo!!!!!!!!! :rotfl:
ja mialam badania u laryngologa, potem ogolne i w sanepidzie

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: chiczi » 2007-08-31, 21:40

Dzięki Aguś :*
Mam nadzieję, że teraz to już będzie tylko lepiej :mrgreen: . Nooo mam obawy, ale... :wink:

Awatar użytkownika
girena
Posty: 470
Rejestracja: 2007-07-27, 21:52

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: girena » 2007-08-31, 22:19

chiczi pisze:Mam nadzieję, że teraz to już będzie tylko lepiej :mrgreen: . Nooo mam obawy, ale... :wink:

Oczyiście teraz tylko moż ebyc już tylko lepiej
ZYCZE CI TEGO
Pozdrawiam wszystkich Irena

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: chiczi » 2007-08-31, 22:21

Irenko, kochana jesteś :*
DAMY RADĘ :lol: :D :)

annek
Posty: 63
Rejestracja: 2007-08-27, 18:08

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: annek » 2007-08-31, 22:26

chiczi pisze:Trochę się tylko martwię, kiedy zrobię te badania.... . Przecież od wtorku są normalne zajęcia....


Chiczi z tego co pamiętam (na 90%) przepisy mówią, że wykonanie badań robisz w trakcie pracy (powinnaś mieć zastępstwo). Ja o tym nie wiedziałam, zrobiłam po lekcjach. Wiem też, że za jedną z moich koleżanek było organizowane zastępstwo. Jeszcze BHP przed Tobą - dostaniesz skierowanie na miły kursik ;)

Awatar użytkownika
mihauu
Posty: 132
Rejestracja: 2006-03-27, 20:29

Re: Muszę się pochwalić !

Postautor: mihauu » 2007-08-31, 22:27

Wreszcie słoneczko do chiczi wróciło :)
Gratulacje i do roboty :)


Wróć do „Pogaduszki”