Jeden za wszystkich wszyscy za jednego standart w szkole

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

przyszlyhistoryk
Posty: 109
Rejestracja: 2009-10-26, 19:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Jeden za wszystkich wszyscy za jednego standart w szkole

Postautor: przyszlyhistoryk » 2009-10-26, 20:05

Dobry wieczór drodzy nauczyciele i uczniowie. Pragnę wyrazić wysokie ubolewanie z racji głównego twierdzenia w mym temacie. Jeżeli jedna osoba ,,gada'' i zakłóca tok lekcji to zwykle standardem jest to, że prowadzący lekcje nakazuje wyciągnąć przysłowiowe karteczki. Uważam że jest to karygodne z racji niesprawiedliwości. Moim skromnym zdaniem taki przeszkadzający powinien zostać albo spytany do odpowiedzi lub powinien otrzymać punkty minusowe. A jest tak że za jedną osobę cierpi cała klasa również grzeczni uczniowie uważnie słuchający prowadzącego lekcje.
Zapraszam drodzy nauczyciele do dyskusji na ten temat :)

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Jeden za wszystkich wszyscy za jednego standart w szkole

Postautor: Ingeborga » 2009-10-26, 21:41

Cóż... znam to hasło z innej strony - moja klasa w gimnazjum nieraz zmawiała się na wielką ucieczkę, czyli taką, kiedy ucieka cała klasa. I co? I nic, raz uciekli, ja z jedną koleżanką zostałam, więcej nie próbowali. Nic tam na nich nikomu nie mówiłyśmy, ale jak wszyscy poza nami uciekli, to to nie wyglądało w dzienniku.
Może to trochę taki OT, ale tylko to mi się kojarzy z tym hasłem. Jeśli chodzi o pisanie karnej kartkówki za gadanie, to nigdy mnie to specjalnie nie denerwowało, bo i tak miałam za to dobre oceny - przecież to było z tego, o czym przed chwilą mówiliśmy na lekcji!
...

przyszlyhistoryk
Posty: 109
Rejestracja: 2009-10-26, 19:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jeden za wszystkich wszyscy za jednego standart w szkole

Postautor: przyszlyhistoryk » 2009-10-26, 21:47

Kolejnym argumentem na to jest Ingeborgo np. ,,punktowanie całej klasy'' tzn. gdy jeden rozrabia cała klasa równo dostaje ileś minusowych. Pamiętam kiedyś było zamieszanie o napój alkoholowy w naszej szkole i sprawcy nie chcieli się przyznać. Oczywiście cała klasa dostała -10 punktów za to, że nikt się nie przyznał. To trochę smutne, że przez takie działanie komuś np. mi wygasa zachowanie wzorowe.

przyszlyhistoryk
Posty: 109
Rejestracja: 2009-10-26, 19:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jeden za wszystkich wszyscy za jednego standart w szkole

Postautor: przyszlyhistoryk » 2009-10-26, 21:52

Proszę Pana. Nie rozumiem pana argumentacji ,,I słusznie - za współudział'. Jak mógł to być współudział skoro te przestępstwo popełniło tylko kilka osób ? Współudział jest to świadome działanie wielu ludzi mającej na celu ukrycie danej działalności.

W dodatku nie śmiem przypuszczać, że wie Pan o tym, że gdyby ktoś kto nie był zamieszany w tą sprawę wiedział coś o sprawcach powiedział o wszystkim nauczycielowi o tym kto jest sprawcą to by nie miał łatwego życia w szkole :(
Ostatnio zmieniony 2009-10-26, 22:00 przez przyszlyhistoryk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Jeden za wszystkich wszyscy za jednego standart w szkole

Postautor: Ingeborga » 2009-10-26, 21:56

przyszlyhistoryk pisze:Kolejnym argumentem na to jest Ingeborgo np. ,,punktowanie całej klasy'' tzn. gdy jeden rozrabia cała klasa równo dostaje ileś minusowych. Pamiętam kiedyś było zamieszanie o napój alkoholowy w naszej szkole i sprawcy nie chcieli się przyznać. Oczywiście cała klasa dostała -10 punktów za to, że nikt się nie przyznał. To trochę smutne, że przez takie działanie komuś np. mi wygasa zachowanie wzorowe.
Wiesz... takich sytuacji nie mieliśmy. Jednak chodziło pewnie o to, żeby klasa namówiła sprawcę do przyznania się...
...

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Jeden za wszystkich wszyscy za jednego standart w szkole

Postautor: Ingeborga » 2009-10-26, 21:59

przyszlyhistoryk, ale Miwues jest mężczyzną, zapewniam ;D Ma nawet taki znaczek przy nicku ;)
...

przyszlyhistoryk
Posty: 109
Rejestracja: 2009-10-26, 19:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jeden za wszystkich wszyscy za jednego standart w szkole

Postautor: przyszlyhistoryk » 2009-10-26, 22:00

Wybacz przez swe roztargnienie zapomniałem sprawdzić płci xd.


Wróć do „Pogaduszki”