Newsy związane z edukacją

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: synapsa » 2010-12-06, 18:19

edzia pisze:Chcesz powiedzieć, że masz prawo do obrazy, ale z jakiejś dziwnej przyczyny z niego nie skorzystasz? :mrgreen:
Wiesz, mam też prawo wyborcze, prawo wyrażania swoich poglądów - możesz główkować czy z nich korzystam.
edzia pisze:Coś jednak musiało być na rzeczy, że go tak tu zjechałaś?
ooo kolejna poszukiwaczka teorii spiskowych. Ostatnio wielu takich w kraju.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2010-12-06, 21:36

partita400 pisze:Tak sobie czytam i zastanawiam sie nad jedna prawidłowoscia , która się sprawdza.Ktoś kto wiele pisze , kontruje innych , często w realnym życiu postępuje zupełnie odwrotnie.


Prawidłowość? A na jakiej podstawie? Że tak się zdarza, że niektórzy tak robią?

partita400 pisze:Jesli sie myle


Mylisz się, ale nie ma powodu, by prosić o wybaczenie.

Synapsa pisze:ogromne. Dla mnie "tak" jest tak a nie jest "nie". A u Ciebie jak wiatr zawieje.


Faktycznie wielka różnica, mogłem od razu napisać 43 minuty...średnio. :wink:
15 minut na powieszenie projektora, godzina jeśli trzeba jeszcze zamontować kable...chyba, że za chwile dodasz kolejne okoliczności i okaże się, że trzeba jeszcze pojechać po ekran.

Czepiasz się pierdółek...chyba tylko po to, by odwrócić uwagę od sedna sprawy.

Synapsa pisze:Tak sobie myślę, że robisz to tylko na forum, bo w realu już nikt cie nie słucha.


A myśl co chcesz.

Synapsa pisze:Utopią jest twoja wizja pracy nauczycielskiej, jakiejś tam misji dziejowej, którą należy spełniać ze wszystkich sił bez cienia skargi na rzeczywiste i często trudne problemy.


Misja dziejowa? :mrgreen:

nie bez cienia skargi, ja bym chciał, by skargi nie wymagały zwykłe drobne rzeczy.

To o czym nie raz czytam na tym forum, napisanym w płaczliwym tonie lub ze złością, to nie są trudne problemy.

gdy czytam jakim to jest problemem zajęcie się dziećmi na świetlicy przez 2 godziny i jeszcze "przygotowanie tych zajęć", to nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać nad losem uciśnionych.

Powieszenie projektora jest "trudnym problemem"? Dla mnie nie. MOge zrozumieć, że Ty nie umiesz tego zrobić i nie masz kogo poprosić.

Mnie uderzyło stwierdzenie, że złości Cię ta sytuacja, bo musisz to zrobić "za darmo".

Synapsa pisze:Znam swoje kompetencje i nie należy do nich remontowo-budowlana strona pracy szkoły.


Jasne, że nie, ale o swój warsztat pracy to chyba możesz zadbać bez oglądania się na zapłatę.

Synapsa pisze:Konserwator za mnie nie uczy


Dlatego zacząłem od kopnięcia go d dupę, bo to jego obowiązek.

Synapsa pisze: Dyrektor też nie


Dlatego sugerowałem interwencję w OP.

Synapsa pisze:Poza tym sprzeciwiam się wszelkiemu społecznictwu, które prowadzi do dyrektorskiej bezczynności czy nieudacznictwa a wręcz przeradza się w oczekiwanie, że nauczyciel za każdym razem sam zrobi i do tego z własnej kieszeni


samodzielne załatwienie sprawy zasugerowałem jako 3-ci krok, jeśli 2 wcześniejsze nie ptrzynosza skutku.

I to w specyficznym kontekście.

SKORO ZALEŻY MI NA TYM, by zainstalować sprzęt przydatny w mojej pracy, to go instaluję, nie po to, by dyrekcji, czy innym pracownikom życie ułatwiać i nieróbstwa ich uczyć, tylko by warunki swojej pracy poprawić. To jest chyba ważniejsze, czy nie?

Na złość dyrektorce, czy komu tam jeszcze mam patrzeć na zapakowany sprzęt wiedząc, że mógłby mi pomóc?

Synapsa pisze: Dla mnie pracą społeczną jest: posiedzenie z dzieciakiem po lekcjach, bo ma problem, pogadanie, przygotowanie do konkursu itp itd.


Oczywiście, dla mnie natomiast nie jest również problemem pojechanie na wycieczkę, wytytłanie się w błocie na rowerach, czy choćby wywiercenie kilku dziur.

czy jestem nienormalny? :mrgreen:

Synapsa pisze:mój stan zdrowia nie pozwala mi na skakanie z wiertarką pod sufitem i tu się będę szanować.


Nie pisałaś o stanie zdrowia, napisałaś jedynie o problemie wysłania kogoś do tej roboty za darmo, to była pierwsza myśl.
Nie masz sił na takie prace, OK. Nie wykonuj ich, ale na miłość boską nie zaczynaj od napisania takiego zdania:
Pewnie najlepiej gdybym wysłała do roboty męża, ojca, kolegę, który zrobi to za darmo. To dopiero denerwuje.


Usiłujesz analizować moje posty, moje wypowiedzi, o wiaterkach piszesz, ale to, że co drugi post dorzucasz nowe okoliczności sprawy, to już nieistotne :wink:

Synapsa pisze:jednak do końca to cie nie wychowała, brak ci jednego: skromności i umiejętności przyznania "ok. pochopnie wysnułem wnioski. sorry".


Nie wysnułem wniosków pochopnie, tylko na podstawie dostępnych informacji.

Może zaraz napiszesz, że szkoła płaci Ci pensję w ratach, a w ogóle, to okradli Cię ze wszystkich dodatków, zmuszają Cię do pracy w niedzielę itd.

Powyżej zacytowałem Twoje słowa...tylko te napisałaś, więc jakie wnioski mogłem wysnuć?

Socjotechnikę uprawiasz dawkując te rewelacje.

Synapsa pisze:tak to moja cecha


I dobrze, należy byc szczerym...i nie odmawiać tego prawa innym.

Synapsa pisze:nooo bo się jeszcze zaprzyjaźnimy :mrgreen:


Ej no, nie przesadzaj. takie marudne baby, to najwyżej mogę ochrzaniać z doskoku :mrgreen:

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: partita400 » 2010-12-06, 21:49

Tu sa kobiety !!!!Baby sa na targu i w nosie :P
Ja bym na Twoim miejscu nie dyskutowala z babami.Dla mnie ktos kto uzywa takiego okreslenia kobiety jest ....... :(
I juz nie musisz pisac kim jestes , ja juz wiem :roll:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2010-12-06, 22:03

Partio, czy ty jesteś taka zrzędą, czy tylko się w takie piórka stroisz? :wink:

O babę się będzie obrażać, ja nie mogę...poza tym skoro baba z targu nie jest kobietą, to kim? :mrgreen:

No ktoś, kto taki szacunek babom z targu okazuje, to jest... :cry:

I już nie musisz pisać kim jesteś, ja już wiem :roll:

W końcu skąd pewność, że jesteś kobietą ... może jesteś "13-letnim Wojtkiem" z tłustym tyłkiem ... pokazywali kiedyś w telewizji :mrgreen:

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: partita400 » 2010-12-06, 23:00

Ale duzo czasu zajelo Ci rozszyfrowanie mnie , ale chyle czola :D Mow mi ...Wojtus :P

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jedliński » 2010-12-15, 09:17

Ile nauczyciel ma pracować i ile zarabiać - zdecyduje dyrektor szkoły. Czy może awansować - to będzie zależeć od rodziców uczniów - takie rewolucyjne zmiany zapowiada minister edukacji Katarzyna Hall

http://wyborcza.pl/Polityka/1,103835,88 ... z18AMesOmj

Dzienniczki dla nauczycieli, czyli nowy pomysł MEN
Analiza czasu pracy nauczyciela od rana do wieczora przez trzy dni - tak będą wyglądały pierwsze w kraju badania, których celem jest nie tyle ocena pracy pedagogów, ile sprawdzenie, ile czasu na nią poświęcają.

http://slask.naszemiasto.pl/artykul/700 ... ,id,t.html

Majrzena
Posty: 88
Rejestracja: 2008-12-08, 19:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Majrzena » 2010-12-15, 14:36

Dopiero dziś zajrzałam tutaj. Tak, vuem - przynoszę swoje markery, klej, zszywacz, segregatory, koszulki i inne takie. Laptopa też. Eksploatuję własny sprzęt, który przecież podlega zużyciu. Mówisz, że nie muszę, przynoszę, bo chcę. Najłatwiej tak powiedzieć i umyć ręce. Przecież wszystko to jest OK. Lekarze przynoszą własne ciśnieniomierze, stolarze własne młotki, itd. Pracodawca nic nie musi, państwo nic nie musi. A my powinniśmy przecież być wdzięczni, że w ogóle mamy robotę.
Owszem, jest ksero, ale za KAŻDĄ stronę muszę zapłacić, do drukarki dostępu nie mamy. A wydębić z sekretariatu zszywacz, parę spinaczy, to jak wygrać bitwę pod Grunwaldem. Tak powinno być, wg ciebie, tak?
Wiem, że to dziwaczne, wręcz bezczelne z mojej strony tak postrzegać swój zawód, ale pracuję, by się utrzymać. Misja? Powołanie?. Powinnam być szczęśliwa, że mogę usłużyć? Nie. Chcę porządnie robić swoje, móc się utrzymać i mieć satysfakcję. Ciągłe dokładanie do interesu po prostu mnie wkurza. Ciebie nie - i dobra - Twoje prawo. Tylko widzisz, porównuję swoje warunki pracy i warunki, w których pracuje przyjaciel - urzędnik, też z budżetówki. I przepaść widzę - drukarka, toneru i papieru, ile dusza zapragnie... O wszystkich denerwujących drobiazgach nie wspomnę. To pracodawca powinien zapewnić mi warsztat pracy! Nie robi tego. Mam prawo być zła, czuć się nawet trochę wyzyskiwana.
Tobie pasuje? OK. Good for you. Mnie nie.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2010-12-15, 15:16

Szkoła, jak każdy zakład pracy powinien zapewnić niezbędny sprzęt i wyposażenie dla odpowiedniego wykonania pracy. KROPKA.


Majrzena pisze:Eksploatuję własny sprzęt, który przecież podlega zużyciu. Mówisz, że nie muszę, przynoszę, bo chcę. Najłatwiej tak powiedzieć i umyć ręce.


Gdy nie było komputera w szkole, przynosiłem swój...z konieczności niejako.

Do wyboru miałem pracę bez niego i psioczenie na nędzę w szkole i opowiadania, jak to mógłbym świetnie sobie zajęcia zorganizować, gdybym tylko to i owo miał lub wykorzystanie swego sprzętu, nie czekając na pracodawcę, by usprawnić MOJĄ pracę.

W końcu przecież kupują co trzeba.

Nie przeinaczaj moich słów, nigdy nie twierdziłem, że powinniśmy wyręczać pracodawcę w jego obowiązkach.

Majrzena pisze:Owszem, jest ksero, ale za KAŻDĄ stronę muszę zapłacić, do drukarki dostępu nie mamy. A wydębić z sekretariatu zszywacz, parę spinaczy, to jak wygrać bitwę pod Grunwaldem. Tak powinno być, wg ciebie, tak?


Różnie w moich szkołach bywało. Trzeba było za ksero płacić, to się płaciło. Nigdy nie musiałem płacić za kopie wykonane na potrzeby szkoły. Koszty kserówek dla uczniów pokrywali oni sami.
Mogą zrzucić się na papier i po parę groszy na toner i wychodzi bardzo tanio.

Trudniej na pewno to zorganizować niż popsioczyć, to fakt... choć zajmuję chwilę :wink:


Majrzena pisze:Ciągłe dokładanie do interesu po prostu mnie wkurza. Ciebie nie - i dobra - Twoje prawo.


To nie tak.

zadam pytanie. Ile złotych polskich wydajesz miesięcznie...dla "tej misji"?

Majrzena pisze:Tylko widzisz, porównuję swoje warunki pracy i warunki, w których pracuje przyjaciel - urzędnik, też z budżetówki. I przepaść widzę - drukarka, toneru i papieru, ile dusza zapragnie... O wszystkich denerwujących drobiazgach nie wspomnę. To pracodawca powinien zapewnić mi warsztat pracy! Nie robi tego. Mam prawo być zła, czuć się nawet trochę wyzyskiwana.


Wiesz znam od zaplecza ok. 10 szkół, w żadnej taka bieda, jak przedstawiasz nie panuje.
Może dyrekcja do dupy, może inne są tego przyczyny, ale w dzisiejszych czasach nie trudno o sprzęt i wyposażenie na poziomie powyżej niejednego urzędu.

Może w jakimś skansenie pracujesz?

Albo koloryzujesz...

Majrzena pisze:Tobie pasuje? OK. Good for you. Mnie nie.


Tia...mnie tam wszystko pasuje :D

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jedliński » 2011-01-16, 09:05

Łódź “motywuje” nauczycieli

Władze miasta przyznały w roku 2011 na dodatki motywacyjne dla nauczycieli kwotę zero złotych (zob. źródło). Po prostu nie ma pieniędzy w budżecie, więc nauczyciele w tym roku nie będą motywowani finansowo.

http://chetkowski.blog.polityka.pl/?p=1188
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

A to draństwo

Postautor: partita400 » 2011-01-29, 06:17

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malo ... ke,1589747
Tak się nie robi :( Prokuratura swoje, kuratorium swoje.Polska państwem bezprawia.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: haLayla » 2011-01-29, 16:14

partita400, przecież ani kuratorium, ani prokuratura nie są od siebie zależne. Prokuratura ściga przestępstwa, a kuratorium zajmuje się niedopatrzeniami. Być może prokurator uznał, że dany czyn przestępstwem nie jest, ale kuratorium uznało, iż jest to niezgodne z tym, jak nauczyciel powinien postępować.
<3

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: partita400 » 2011-01-29, 22:24

To Twoim zdaniem nauczycielka miała te uczennice rozdzielić,wejść miedzy nie i przyjąć ciosy na swoją twarz?Nie słyszałam o takiej procedurze postępowania, ale może właśnie to gimnazjum taki zapis w regulaminie dyżurów nauczycieli, umieściło. :crazy:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: haLayla » 2011-01-29, 23:47

Moim zdaniem, taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca. Ja opisuję możliwe powody, jakimi mogło się kierować kuratorium, a nie co ja bym zrobił.
<3

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jolly Roger » 2011-01-30, 21:01

za mało jest informacji, ale co ukarana nauczycielka zrobiła poza tym, że sobie postała koło bijących się dziewczyn?? Czy podjęła jakąkolwiek próbę rozdzielenia obu stron??
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Cytryn » 2011-01-31, 10:46

Jedna poleciała do sekretariatu, druga widocznie miała zostać. Pewnie stała i prosiła "przestańcie" lub coś w tym stylu. Coś mogła ponadto zrobić?


Wróć do „Pogaduszki”

cron