Newsy związane z edukacją

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

dr.dre
Posty: 7
Rejestracja: 2009-12-30, 13:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: lubuskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: dr.dre » 2009-12-31, 12:21

konris pisze:na ognisty romans z egzotycznym kochankiem może pozwolić sobie nawet słabo zarabiająca nauczycielka."


Może autorowi chodziło o to, że ogólnie nauczycielki słabo zarabiają? ;) Lub po prostu chodzi o to, że autor posłużył się przykładem osoby słabo zarabiającej, żeby pokazać, że nie trzeba do tego dużych pieniędzy ;)
Ostatnio zmieniony 2009-12-31, 12:29 przez dr.dre, łącznie zmieniany 1 raz.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jedliński » 2009-12-31, 12:25

Ktoś napisał bzdurny tekst (który ma wywołać emocje) - jakich na onecie pełno i czym sie tu emocjonować ?

konris
Posty: 120
Rejestracja: 2009-02-24, 21:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: konris » 2009-12-31, 12:26

Dokładnie. Właśnie to zdanie uważam, za co najmniej niesmaczne... - to do dr.dre...

Natomiast do poprzednika - tekst artykułu mnie nie wydaje się durny, bo opisuje sprawy z zycia wzięte (choć na pewno jest pod wywołanie emocji). Chyba ze przyjąć, iz życie bywa durne?...
Raczej nie tyle jest durnie napisany, ile tendencyjnie, mimo pozorów obiektywizmu.
Natomiast za durne uważam zdanie łączące seksturystykę z nauczycielkami.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jedliński » 2010-01-08, 10:11

Nowi kontrolerzy prześwietlą polskie szkoły
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,904 ... zkoly.html

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Cytryn » 2010-01-08, 17:28

A mnie to wszystko... :elephant: trąbą w dół.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: partita400 » 2010-01-09, 07:14

Cytryn pisze:A mnie to wszystko... :elephant: trąbą w dół.

http://w849.wrzuta.pl/audio/9X94gamVVVj ... y_swoje_95
:wink:

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jedliński » 2010-01-12, 20:03

Uczniowie odurzyli nauczycielkę morfiną?

skandal w jednym z elbląskich gimnazjów. 35-letnia nauczycielka fizyki zasłabła na lekcji. Badania wykazały, że była to reakcja na końską dawkę morfiny. Kobieta zarzeka się, że nie jest narkomanką, lecz ofiarą chuligańskiego wybryku ucznia, który dodał narkotyk do jej do kawy.

http://dziennik.pl/wydarzenia/article52 ... fina_.html

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Cytryn » 2010-01-12, 20:26

Fajne te niektóre komentarze. Nauczycielka zawiniła, bo
1) śmiała pić kawę na lekcji
2) wyszła( o zgrozo) na chwilę na zaplecze( a "od tego są przerwy"...)

No, są też i pokrzepiające, ale te mnie dołują. Ciekawe, czy w biurach, sklepach czy innych miejscach pracy kawy się nie pije. Co prawda, ja akurat kawy na lekcjach nie pijam( ani niczego), właśnie dlatego, że się boję głupiego dowcipu albo tego, że będę miała pijalnię klasową( zaraz wszyscy by mieli na ławkach soczki, a znając uczniów połowa by była na podłodze), a dwa- po prostu bym nie doniosła. Ale może ta nauczycielka miała własną pracownię z czajnikiem elektrycznym w klasie, a jeśli pracowała kilka godzin pod rząd, to ja się nawet nie dziwię...
No i to wyjście na zaplecze...Poszła pewnie po coś, co na lekcję było potrzebne...Ale komentarz był : przerwa jest od tego, żeby się przygotować! No, a jak ma się dyżur, albo chce się siusiu...? Niepojęte, jak lud od razu potrafi kota ogonem odwrócić. "Dzieci" o mało nie otruły kobiety, a oni się w niej winy dopatrują..."Obyś cudze dzieci uczył"- to prawdziwe przekleństwo.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jedliński » 2010-01-16, 20:54

http://wiadomosci.onet.pl/2112572,11,na ... ,item.html

Nauczycielka zasłabła, to nie wina uczniów
Wyniki badania laboratoryjnego kawy, po wypiciu której kilka dni temu zasłabła nauczycielka elbląskiego gimnazjum wykazały, że w napoju nie było morfiny - poinformował oficer prasowy elbląskiej policji Jakub Sawicki.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2010-01-17, 07:54

Po tygodniu królowania tematu uczniów-zabójców u mojego fryzjera (i nie tylko;)), będzie się teraz mówić o nauczycielkach ćpunkach;)

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: motylek8 » 2010-02-08, 19:27

http://www.edulandia.pl/Edulandia/1,983 ... darmo.html

artykuł jak artykuł, nic nowego nie wyczytamy, tylko to co wiemy i co było już porusznae na tym forum, ale co się uśmiałam przy niektórych komentarzach... :lol:

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jedliński » 2010-03-08, 14:10

Romans nauczycielki z uczniem - rodzice w szoku

Sytuacja zmieniła się w połowie lutego. - Zgłosił się do mnie ojciec tego ucznia - wyjaśnia dyrektor. Mężczyzna prosił, by władze szkolne wpłynęły na zachowanie nauczycielki. - Ojciec rzeczywiście przyznał, że romans jego syna z nauczycielką jest faktem. I zażądał, abyśmy to przerwali. Dopiero po interwencji ojca mogłem poczynić pewne kroki - dodaje Berendt.

Po spotkaniu z ojcem nastolatka spisano protokół, w którym mężczyzna opisał całą sytuację. Nauczycielka otrzymała już naganę. Początkowo nie chciała jej przyjąć. Jednak ostatecznie przystała na tę formę kary. Nie wykazała jednak żadnej skruchy z powodu zaistniałej sytuacji. Oburzenia jej zachowaniem nie kryje dziś sam Berendt. - Dla mnie jako dla dyrektora, ale przede wszystkim także nauczyciela, taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Takie zachowanie pedagoga jest niedopuszczalne. Nauczyciel powinien być wzorem dla uczniów - przyznaje wprost.

Zdaniem wielu uczniów, interwencja dyrekcji placówki nic nie pomogła. Szkolny romans trwa nadal. - Na tę chwilę jako dyrektor nie mogę nic więcej zrobić - Berendt rozkłada bezradnie ręce. Niewykluczone więc, że już nauczycielka kończąca niebawem staż, będzie mogła poszczycić się tytułem nauczyciela mianowanego. Tytuł ten będzie jej przysługiwać po egzaminie zawodowym, który czeka ją w maju... chyba że dyrektor wyda negatywną decyzję.
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1204 ... omosc.html

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2010-03-08, 14:55

Miłość, czy mianowanie, o to jest pytanie :roll:

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Cytryn » 2010-03-15, 19:10

Ponoć jaskółki ćwierkają, że ma być szkoła podstawowa pięcioklasowa. Prawda li to?

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Cytryn » 2010-03-18, 11:19

PiS chce rozmów o likwidacji gimnazjówData dodania: 2010-03-16 10:35:27
Pobierz do PDF lub wydrukuj.Literka poleca

Zeszyt Wychowawcy KlasyOpozycja zapowiada dyskusję dotyczącą likwidacji gimnazjów - podaje Rzeczpospolita.

Szefowa MEN Katarzyna Hall o pomysłach PIS mówi, że to «zawracanie kijem Wisły».

Planujemy konferencje i spotkania w całej Polsce. Chcemy dotrzeć z naszymi propozycjami zmian w oświacie do: nauczycieli, rodziców, stowarzyszeń edukacyjnych — mówi Marzena Machałek, posłanka PiS z Sejmowej Komisji Edukacji. PiS proponuje następujący system nauczania: trzy lata nauki najmłodszych, pięć lat powszechnej szkoły podstawowej i cztery lata liceum.

— Gimnazja miały być szkołami, które wyrównają różnice edukacyjne, a one te różnice pogłębiają. Skupiają młodzież w najtrudniejszym emocjonalnie okresie życia i nauczycielom trudno jest z nią pracować. Likwidacja gimnazjów zniweluje problemy wychowawcze — wyjaśnia Machałek.



Źródło: Rzeczpospolita


Hm...Jestem generalnie za. Gimnazja to stgraszne twory. Z drugiej strony, niektórzy nauczyciele straciliby pracę...Ale i tak jestem "za".


Wróć do „Pogaduszki”