Skończmy z obchodzeniem świąt religijnych w szkołach

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Skończmy z obchodzeniem świąt religijnych w szkołach

Postautor: haLayla » 2010-03-24, 15:12

Odnośnie krzyży. Zastanawia mnie pewna kwestia. Jeżeli ktoś jest, dajmy na przykład buddystą, to chyba krzyż mu nie będzie przeszkadzał, gdyż w jego religii nie będzie on symbolem. Podobnie jest z ateistą, muzułmaninem, czy wyznawcą religii Jedi.

Osobiście, jestem ateistą. Nie przeszkadzają mi jednak krzyże w szkołach. Dla mnie krzyż, jest symbolem nie chrześcijaństwa, a cywilizacji, w której żyję. Jeżeli jednak komuś krzyż przeszkadza, to jednak musi uznać, że jest to symbol religijny, a zatem uznać przynajmniej części głoszonych przez nią tez.
<3

minutmen
Posty: 9
Rejestracja: 2023-03-17, 13:59

Re: Skończmy z obchodzeniem świąt religijnych w szkołach

Postautor: minutmen » 2023-06-14, 13:50

Rozumiem Twoje stanowisko i cieszę się, że podzieliłeś swoje spostrzeżenia dotyczące krzyży. Symbolika i znaczenie krzyża mogą różnić się w zależności od kontekstu i indywidualnych przekonań. Dla niektórych ludzi krzyż jest wyłącznie religijnym symbolem chrześcijaństwa, podczas gdy dla innych może on reprezentować szerzej pojętą kulturę, historię czy tradycję.

Wielokulturowe i wieloreligijne społeczeństwa często stawiają przed sobą wyzwanie, jak znaleźć równowagę i zapewnić szacunek dla różnorodności religijnych i światopoglądowych. To, czy krzyż przeszkadza komuś czy nie, może być zależne od ich osobistych przekonań i doświadczeń.

W przypadku miejsc publicznych, takich jak szkoły, ważne jest dbanie o atmosferę tolerancji i poszanowania różnorodności. W niektórych krajach istnieją przepisy prawne lub wytyczne, które regulują wywieszanie religijnych symboli w miejscach publicznych. Ważne jest, aby społeczeństwo podejmowało otwartą i konstruktywną debatę na ten temat, starając się znaleźć rozwiązania, które uwzględniają prawa i potrzeby wszystkich obywateli.

Ostateczna decyzja dotycząca obecności krzyży w miejscach publicznych, takich jak szkoły, zależy od kontekstu kulturowego, prawnego i politycznego danego kraju. Ważne jest również, aby słuchać i szanować różne punkty widzenia, a dialog między różnymi grupami społecznymi może prowadzić do budowania większego zrozumienia i akceptacji.


________________________________
https://widely.pl/doradztwo-marketingowe/

Klaudyna88
Posty: 13
Rejestracja: 2022-07-21, 15:16
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Skończmy z obchodzeniem świąt religijnych w szkołach

Postautor: Klaudyna88 » 2023-07-14, 16:13

A ja jestem za tym by te krzyże były, w niczym mi nie przeszkadzają ;)

Awatar użytkownika
tonyblaze
Posty: 3
Rejestracja: 2023-07-31, 19:55
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Skończmy z obchodzeniem świąt religijnych w szkołach

Postautor: tonyblaze » 2023-07-31, 20:02

To ciekawe, dzięki!

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skończmy z obchodzeniem świąt religijnych w szkołach

Postautor: tomeh » 2023-10-27, 20:48

Absolutnie się z tym zgadzam, w szkole nie powinno być żadnego prania mózgów dzieciom na tle religijnym. Oraz tak samo obchodu świąt religijnych bo to coraz więcej osób nie chce mieć z tym nic do czynienia - tym bardziej że nie każdy jest otwarty czy majętny.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.

AdnanS2024
Posty: 1
Rejestracja: 2024-04-25, 10:56
Kto: pedagog
Przedmiot: Matematyka, Historia, Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Skończmy z obchodzeniem świąt religijnych w szkołach

Postautor: AdnanS2024 » 2024-04-25, 10:58

Embody the professional qualifications meaning to your day-to-day living through dedication and competence. Showcase your skills with the College of Contract Management and advance your career. Invest in yourself for a brighter future.


Wróć do „Pogaduszki”