Chciałbym zostać zawodowym korepetytorem

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

gabriel999
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-11, 12:35
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubelskie

Chciałbym zostać zawodowym korepetytorem

Postautor: gabriel999 » 2010-06-11, 12:44

Witam,
Jestem 4 lata po studiach na kierunku Matematyki spec. Informatyczna.
Obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą - zarabiam
na razie mało ale za to tak sobie zorganizowałem firmę
, że poświecam jej średnio 1godzine w tygodniu zatem na brak czasu nie narzekam.

W czasie studiów dorabiałem dając korepetycję z dobrym skutkiem bo uczeni przeze mnie maturzyści świetnie zdali mature i dostali się na studia a ja często byłem polecany by kogoś kolejnego uczyć. Miałem kilku stałych uczniów(4-5) i kilka osób raz na jakiś czas. Jak na tamte czasy studenckie zarabiałem całkiem sporo. Później po studiach poszedłem do pracy od 8 do 16 w dużej firmię (bo tak trzeba?!)ale za smieszne pieniadze bez możliwośći rozwoju - przepracowałem tam 2 lata. Teraz myślę by zająć się korepetycjami profesjonalnie łącznie z kursami grupowymi - mam warunki
gdzie je prowadzić itd. Myślę o ulotkach - znajomy ma księgarnie i antykwariaty więc za darmo bede tam się reklamował.Do tego internet i lokalna prasa.

Prosze pamiętać też o tym, że matematyka jest już obowiązkowa na maturze więc chetnych podobno jest sporo - ja bym celował w osoby co chcą np już od września przygotowywać się do rozszerzonej matury z matematyki. Jestem z miasta gdzie mieszka 400000 ludzi więc to całkiem sporo.
Proszę o jakieś sugestie - może spotkaliście się z osobami dającymi korepetycje nie na zasadzie dorabiania ale jako swoje główne źródło dochodu. Wiem liczę się z tym, że w wakacje będę miał 1-2 uczniów ale znowu przed samą maturą słyszałem, że są korepetytorzy co pracuja od 8 do 20 non stop więc jakoś się to wyrówna z suchym okresem wakacyjnym - poza tym tez trzeba czasem odpocząć.

Pozdrawiam,
GB

Wróć do „Pogaduszki”