Subkultury okiem nauczycielki

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: dushka » 2011-08-19, 10:18

http://www.spbiala.itl.pl/strony/04-nau ... ltury.html

I jak traktować poważnie osobę, która takie bzdury pisze? Błędów pełno (Depeche MoNd? :rotfl: ), mam wrażenie, że kobieta to co gdzieś tam kiedyś usłyszała to zapisała i tyle. Żenła.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: vuem » 2011-08-19, 12:29

Publikacja do awansu potrzebna, więc się klepie. Takie tam pitolenie sklejone z gotowych publikacji.

Szkoda, że nie dołączono do "artykułu" kilku kazań Natanka. :wink:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: dushka » 2011-08-19, 12:51

No ale proszę cię, przepisywać też trzeba umić ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: vuem » 2011-08-19, 17:16

Tam nie ma nic nie tak,a ni nic nie nie...takie wodolejstwo...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: dushka » 2011-08-19, 21:06

W założeniu to chyba miała być lista subkultur + ich opisy. Lista jest, a opisy są w tak wielu kwestiach bzdurne, wyssane z palca, że szok. Pomijam błędną pisownię wielu nazw angielskich. Dla mnie wstyd.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: Jedliński » 2011-08-19, 23:30

Czepiacie się.....Co Cię tak wzburzyło? Przecież to nie jest praca doktorska, ale drobny arcik na stronce internetowej. Gdzie w poważnej pracy będzie taki fragment:
punki - mają glany zawiązane kolorową sznurówką ,,na drabinkę", czasami irokez na głowie, ale częściej długie, związane włosy i kolczyki. Przyjaźnie nastawieni do świata (??? - to moje zdziwienie).

Dla mnie to jakiś art mający na celu zainteresowanie tematyką subkultur młodzieżowych, a nie jakaś poważna praca naukowa.
PS Duskha znasz autorkę?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: dushka » 2011-08-20, 08:42

Nie, nie znam autorki i nie sądzę, by to miał być żart. I nigdzie nie napisałam, że to poważna praca naukowa, ale mam wrażenie, że zamieszczając coś takiego na stronie szkoły... No w formie żartu to ja bym utrzymała cały tekst, a tu ewidentnie wg mnie wychodzi nieznajomość tematu (ale jak vuem napisał - publikacja, awans, się klepie).

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: tecumseh » 2011-08-20, 19:16

Dushka ma zupełną rację.
ten "artykuł" (kurde, jesli to nauczycielka polskiego jest, to normalnie pora umierać) jest pełen błędów merytorycznych i zwykłych literówek.
Kobieta nie ma pojęcia o czym pisze np. pisze "Metalomania" zamiast Metalmania, Szander zamiast Szandor La Vey

Miesza w dodatku ta pani informację ze swoimi komentarzami (oczywiście z kosmosu, no bo skąd ma wiedzę), wprowadza dziwne klasyfikacje (rockmaniacy jako subkultura?)
Pisze ciagle "rockery", chyba chodzi jej o rockersów wzgl. rockerów.

Ogólnie wstyd zamieszczać taki artykuł na stronie szkoły i zły przykład dla uczniów (też maja przynosić nam prace, które są bełkotem i kompilacją z różnych źródel, chyba nie, zresztą do tego wielu nie potrzebuje zachęty)

Awatar użytkownika
Pecet
Posty: 17
Rejestracja: 2011-07-10, 17:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: Pecet » 2011-08-21, 14:50

Pamiętam, że jak na lekcjach nauczyciele mówili o subkulturach, to zawsze była kupa śmiechu. Raz tylko podobała mi się godzina wychowawcza w ogólniaku, bo belfer zamiast zgrywać alfę i omegę kazał przygotować osobom poczuwającym się do jakiejś przynależności subkulturowej informacje i przedstawić je na forum klasy.

Szczerze mówiąc, to nawet niektóre opisy subkultur w podręcznikach szkolnych są komiczne i zbyt powierzchowne. Jeżeli człowiek ma się dowiedzieć czegoś więcej o tych specyficznych grupach społecznych wyodrębnionych według różnych kryteriów, to w pierwszej kolejności powinien sięgnąć do książek napisanych przez osoby tworzące takie społeczności.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: dushka » 2011-08-22, 20:40

To raz. Dwa - wiesz, jest tyle stron, for tematycznych (chociażby o Depeche Mode, a nauczycielka pisze - Depeche Mond - wstyd - a akurat w temacie siedzę i wiem, że fani DM podają naprawdę rzetelne informacje i ciekawostki na swoich stronach), że spokojnie można poszukać i podać info obiektywne i prawdziwe, a nie bujdy.

Awatar użytkownika
Pecet
Posty: 17
Rejestracja: 2011-07-10, 17:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: Pecet » 2011-08-23, 19:33

dushka pisze:To raz. Dwa - wiesz, jest tyle stron, for tematycznych (chociażby o Depeche Mode, a nauczycielka pisze - Depeche Mond - wstyd - a akurat w temacie siedzę i wiem, że fani DM podają naprawdę rzetelne informacje i ciekawostki na swoich stronach), że spokojnie można poszukać i podać info obiektywne i prawdziwe, a nie bujdy.


W tym przypadku, wydaje mi się, że osoby nawet średnio zorientowane w muzyce i subkulturach załamywały ręce czytając ten tekst na stronie. Należy dodać, że babka charakteryzując poszczególne subkultury sama stworzyła co najmniej kilka nowych z sufitu np. street boys, official hooligans, dyskobije (mój faworyt ;D ).

Poza tym, tak się zastanawiam, czy spotkał ktoś w życiu kolesi chodzących w dresie, mieszkających w blokowiskach i pakujących na siłowni, którzy sami siebie nazwaliby dresiarzami? To jest raczej nazwa pejoratywna wytworzona na zewnątrz tej subkultury, która z biegiem czasu stała się synonimem osób ograniczonych, chamskich i brutalnych.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: dushka » 2011-08-23, 20:27

Ano ;) tak samo jak na ludzi wielbiących dyskoteki za moich czasów mówiło się dyskomuły, na przykład. Albo kwadraty - nie mam pojęcia dlaczego :mrgreen:

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Subkultury okiem nauczycielki

Postautor: Roxi » 2011-08-30, 12:50

Na miejscu tej nauczycielki spaliłabym się ze wstydu pisząc takie farmazony..Mój faworyt to grunge'owcy-słuchają psyhodelicznej muzyki i lubią ludzi:D hmm.. Rapersi z kolei lubią piwo..Ciekawe co na to skejci..zapewne raczą się tylko winkiem. :wink:
Zawsze mnie zastanawiało,czemu ludzie są tak ograniczeni i na siłę szukają schematu,by kogoś zaszufladkować do jakiejś subkultury..Też kiedyś nosiłam glany,słuchałam metalu,grunge czy punka i niejednokrotnie słyszałam,że na pewno jestem wyznawczynią szatana,piję wino w jakiejś ciemnej bramie i zapewne marnie się uczę.Hmm,lubię też imprezy rave,nie przypominam sobie jednak,bym kiedykolwiek zakładała odblaskowe stroje;D Jednak patrząc na "źródła wiedzy" z których czerpała autorka,nic dziwnego,że wyszedł jej taki stek bzdur..Książki sprzed 30 lat raczej nie są odpowiednim środkiem badawczym zwłaszcza w takiej dziedzinie,w której co parę lat światopogląd ulega zmianie.Według rozważań tej pani,wychodzi,że ludzie powinni mnie omijać szerokim łukiem.Strzeżcie się wszyscy dyrektorzy,którzy zamierzacie mnie w przyszłości zatrudnić :lol:


Wróć do „Pogaduszki”