Operowy program edukacyjny w Trójmieście - w czym problem?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jerzyan
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-16, 17:08
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Operowy program edukacyjny w Trójmieście - w czym problem?

Postautor: jerzyan » 2011-10-16, 17:31

Szanowni Państwo! Mam nadzieję, że nie naruszam nadto regulaminu, umiejscawiając ten wątek w dziale "pogaduszki". Jestem pasjonatem opery, musicalu i tańca i tym się głównie zajmuję od lat, m.in. jako nauczyciel akademicki. 23 października w Operze Bałtyckiej w Gdańsku rusza czwarty cykl moich prelekcji scenicznych "Opera? Si!". Piszę o tym, gdyż w ciągu ostatnich trzech lat na widowni zawsze brakowało nauczycieli z uczniami. Przychodzą całe rodziny, studenci, studenci uniwersytetów 3 wieku, a grup licealistów i gimnazjalistów brak. Może winien jest brak informacji od organizatora, czyli Opery Bałtyckiej (choć dział promocji zarzeka się, że wysyła do szkół maile i faksy), a może pora - niedziela g. 12.00? Ale czy faktycznie w tak dużej aglomeracji jak Trójmiasto, nie ma pasjonatów - nauczycieli, którzy mogliby zebrać w szkole grupę zainteresowanych uczniów, by z nimi przyjść do opery, może zarazić ich pasją i samemu się czegoś dowiedzieć (tym bardziej, ze bilety są w symbolicznej cenie)?. Będę wdzięczny za informacje, co może być główną przyczyną braku grupy, o której piszę. Jestem gotów nieodpłatnie wesprzeć zainteresowanych nauczycieli pomocą dydaktyczną, spotkaniem w szkole przed lub po wizycie w Operze. Muszę dodać, że podczas moich najbliższych show nie będę mówił tylko o operze - zapraszając ekspertów różnych dziedzin (psycholog, lekarz, dietetyk, aktor, teatrolog, duchowny itp) poruszę m.in problemy przemijania, śmierci, tolerancji, kultury rozmawiania o seksi, będę zastanawiał się czym jest dziś rodzina, płeć, czym jest rywalizacja itp. Bardzo mi zależy na dotarciu z informacją o teatrze muzycznym do jak największej ilości osób - ot, taka moja życiowa misja. Informacje o wydarzeniu można znaleźć tutaj http://www.operabaltycka.pl/pl/spektakl/opera-si
A więcej o mnie - www.snakowski.pl

brynika
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-09, 20:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Operowy program edukacyjny w Trójmieście - w czym problem?

Postautor: brynika » 2011-10-19, 20:27

Odpowiedź jest prosta, uczniowie i nauczyciele nie wychodza ze szkoly bo trzeba przerobić podstawę programowa i karcianki. To stały argument naszej dyrekcji na wszelkie propozycje wyjścia ze szkoły.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Operowy program edukacyjny w Trójmieście - w czym problem?

Postautor: ann » 2011-10-19, 20:38

brynika pisze:Odpowiedź jest prosta, uczniowie i nauczyciele nie wychodza ze szkoly bo trzeba przerobić podstawę programowa i karcianki.

w niedzielę też? :D
jerzyan pisze: Może winien jest brak informacji od organizatora, czyli Opery Bałtyckiej (choć dział promocji zarzeka się, że wysyła do szkół maile i faksy), a może pora - niedziela g. 12.00?
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

jerzyan
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-16, 17:08
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Operowy program edukacyjny w Trójmieście - w czym problem?

Postautor: jerzyan » 2011-10-19, 20:40

Czyli mam nie marnować czasu i energii na dotarcie do szkół? Az mi się wierzyć nie chce, ze w tak sporej aglomeracji jak Trójmiasto, nie ma choć 2-3 szkół zainteresowanych akcją.


Wróć do „Pogaduszki”