Przedstawiciele wydawnictw

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jaga111
Posty: 66
Rejestracja: 2010-03-23, 17:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Czym kusiły was wydawnictwa

Postautor: jaga111 » 2011-10-27, 17:03

W nawiązaniu do dzisiejszego artykułu w Rzeczpospolitej i nie tylko. Co zaoferowały wam wydawnictwa za wybór podręczników. Ja przez 7 lat "współpracy" z pewnym wydawnictwem otrzymałam 3 firmowe ołówki, 2 zbiorki zadań oraz 1 plakat przedmiotowy. Od 3 lat nie odwiedził mnie żaden przedstawiciel handlowy z tego wydawnictwa. Raz w roku wydawnictwo organizuje spotkanie promocyjne w najbliższym mieście powiatowym odbywające się w dzień powszedni w godzinach popołudniowych, a w ramach opcji all inclusive otrzymujemy soczek ze słomką oraz odliczone dwa ciasteczka na talerzyku. Żyć nie umierać. Ale społeczność okołoszkolna już dyskutuje gdzie w tym roku wyjadę na wakacje ze swoim wydawnictwem. 8)

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-10-27, 17:50

Ta społeczność niech dyskutuje. To rozwijające zajęcie. Tak to już jest, że jak ktoś ma coś to albo złodziej, albo na cudzej krzywdzie się dorobił. Mówi się różne rzeczy o nauczycielach, wydawnictwach, dyrektorach, ubezpieczycielach, ale i o lekarzach, firmach farmaceutycznych, księżach i ich romansach parafialnych. Wrzuć luz (czekam na reprymendę).

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: linczerka » 2011-11-29, 20:34

Zastanawiałam się, czy to w ogóle poruszać na forum. Miałam w pracy ciekawą wizytę. Wpadła na lekcję pani, przedstawia się i natychmiast chce rozmowy. Poczekała do przerwy z nosem na kwintę. Informuje mnie o niebywałej ofercie. Dostanę laptopa na potrzeby klasy "od ręki", tylko podpiszę zobowiązanie, że od września będę realizowała ich program. Myślę, że więcej nie przyjdzie. Po prostu, nie podoba mi się taka forma "promocji", a program jeszcze bardziej.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: motylek8 » 2011-11-29, 20:43

Powiem szczerze, że nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją. Ze mną przedstawiciele zazwyczaj się wcześniej umawiają i NIGDY żaden z nich nie wszedł na lekcji. Każdy grzecznie czeka i na koniec jeszcze przeprosi za zajmowanie czasu na przerwie.

Awatar użytkownika
buds425
Posty: 19
Rejestracja: 2011-11-24, 13:51
Kto: student
Lokalizacja: śląskie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: buds425 » 2011-12-12, 11:02

no to dziwny ten przedstawiciel, żeby jeszcze jakieś miny robić:D ja nie lubię takiej nachalności. z reguły takich zbywam i to natychmiast.

Awatar użytkownika
buds425
Posty: 19
Rejestracja: 2011-11-24, 13:51
Kto: student
Lokalizacja: śląskie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: buds425 » 2011-12-30, 09:09

reprymendy nie będzie, bo na plotkarstwo i snucie domysłów nie ma rady. dzięki temu społeczność okołoszkolna będzie mogła uruchomić swoje szare komórki i powymyślać niestworzone historie:D

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-12-30, 11:24

buds425 pisze:reprymendy nie będzie
Uff...d z i ę k i.

katusza
Posty: 11
Rejestracja: 2012-01-09, 15:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: katusza » 2012-01-18, 16:34

Rzeczywiście niektórzy przedstawiciele są natrętni. Chociaż ja miałam ostatnio dość miły przypadek. Dostałam list od wydawnictwa Klett z zaproszeniem na konferencję w hotelu. Oczywiście jest to na pewno jakaś forma promocji, będą przedstawiać swoje podręczniki, ale sama forma mi się podoba, szczególnie że mają też mówić o zmianach w podstawie programowej. Bez zbędnego chodzenia, namawiania, bez natręctwa. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Na pewno poinformuję o spotkaniu. A może ktoś z Was brał już udział w takiej konferencji?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: linczerka » 2012-01-18, 17:44

Tak, byłam na takich kilku spotkaniach. Forma mi się podobała. Można było oglądać podręczniki i inne książki wspomagające. Podyskutować i pytać też.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
johny.k
Posty: 1
Rejestracja: 2012-01-26, 15:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: johny.k » 2012-01-26, 15:49

Moja koleżanka też dostała od Kletta zaproszenie na spotkanie… i zastanawia się czy iść. Ci którzy byliście podzielcie się spostrzeżeniami :)
Obyś był zimny albo gorący

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: koma » 2012-01-26, 17:05

johny.k pisze:Moja koleżanka też dostała od Kletta zaproszenie na spotkanie

Takie spotkania przy kawie robi wiele wydawnictw i to od dawna.
Oczywiscie sa to spotkania promocyjne, jednak obok promocji czasem można posluchać naprawdę ciekawych wykładów. wziąć materialy do przejrzenia...Chociaż byłam i na takim, że wstyd było słuchać...Prelegent zapomniał...sie przygotować :lol:

Boze
Posty: 24
Rejestracja: 2012-01-13, 09:22
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: Boze » 2012-06-13, 15:04

ojej! też słyszałam, że takie spotkania bywają ciekawe.
U nas jest często tak, że szkoła zamawiając dostaje kilka kompletów gratis (albo rabat i za ten rabat zamawia więcej) i rozdaje najbiedniejszym uczniom. Czasem też jakieś albumy czy tym podobne się zdarzają jako bonus.

melanija
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-25, 21:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: melanija » 2012-06-25, 21:29

w szkole mieliśmy problem z nawiązywaniem współpracy z pewnym wydawnictwem. Weszła nowa podstawa programowa i dała nam możliwości ( przed p. dyrektor) na zmianę podręcznika. Uczyniliśmy to i teraz jest ok. Przedstawiciel przyjeżdża często, nie ma problemu z pozyskiwaniem nagród i corocznie full gratisów.
Trzeba czasami iść za ciosem ............ :o

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: iluka » 2012-08-03, 14:26

melanija pisze:Przedstawiciel przyjeżdża często, nie ma problemu z pozyskiwaniem nagród i corocznie full gratisów.
No, proszę, a wiec jednak :oops:
Ja jednak niezmiennie od lat kieruję się przy wyborze podręcznika jego walorami merytorycznymi :( Taka gupia jestem :shock:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

melanija
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-25, 21:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: Przedstawiciele wydawnictw

Postautor: melanija » 2012-08-13, 17:57

iluka pisze:
melanija pisze:Przedstawiciel przyjeżdża często, nie ma problemu z pozyskiwaniem nagród i corocznie full gratisów.
No, proszę, a wiec jednak :oops:
Ja jednak niezmiennie od lat kieruję się przy wyborze podręcznika jego walorami merytorycznymi :( Taka gupia jestem :shock:[/quote\\

zła interpretacja :?
wszystkie cechy dobrego podręcznika są oczywiście na pierwszym miejscu
z tym , że jak nie ma się skąd brać nagród dla uczniów, to sprytny i współpracujący przedstawiciel jest bogactwem
a gratisy ( są to dodatkowe komplety podręczników ) wypożyczamy dzieciom z mniej zamożnych rodzin
więc wydaje mi się , że czynimy dobrze :)


Wróć do „Pogaduszki”