Nowa podstwa programowa a podręczniki

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

katarzynkazuza
Posty: 22
Rejestracja: 2010-09-02, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Nowa podstwa programowa a podręczniki

Postautor: katarzynkazuza » 2012-01-19, 20:10

Witam. Temat o nowej podstawie programowej pojawiał się tu pewnie wiele razy, ja jednak chciałabym jeszcze go poruszyć. Od września do klas IV wchodzi nowa PP, w związku z tym chciałabym zmienić podręcznik. Z czym problem? Nie ma jeszcze wzorów nowych podręczników a ja do końca lutego muszę złożyć deklarację wyboru. Myślałam o GWO, koleżanka uczy na nim w gimnazjum i chwali sobie, Dyrekcja podpowiada Operon. Co zrobić ? Ryzykować w ciemno, czekać? Poradźcie, proszę.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Nowa podstwa programowa a podręczniki

Postautor: koma » 2012-01-19, 21:15

katarzynkazuza pisze:W Nie ma jeszcze wzorów nowych podręczników .

Są podobno - podręcznik oferuje Nowa Era. Mam go nawet od regionalnej konsultantki, choć jeszcze nie oglądałam.

Entropia
Posty: 30
Rejestracja: 2007-08-28, 18:54

Re: Nowa podstwa programowa a podręczniki

Postautor: Entropia » 2012-02-05, 11:14

Mam ten sam problem :-( Do tej pory wyboru dokonywano niejako za mnie, bo przejmowałam klasy. Teraz muszę podjąć decyzję sama. Pracowałam z WSiP-em - "Jutro pójdę w świat", który nie do końca spełniał moje oczekiwania (skomplikowany sposób formułowania poleceń, które często były niezrozumiałe dla dzieci, a czasem i dla mnie, opracowanie graficzne, mało zaangażowany przedstawiciel wydawnictwa). Może podzielicie się "wrażeniami" z innych wydawnictw?

Entropia
Posty: 30
Rejestracja: 2007-08-28, 18:54

Re: Nowa podstwa programowa a podręczniki

Postautor: Entropia » 2012-02-05, 11:19

Trochę informacji znalazłam tutaj, na forum :-) :
http://www.45minut.pl/forum/topics38/po ... vt4862.htm

Monia K.
Posty: 1
Rejestracja: 2012-01-26, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowa podstwa programowa a podręczniki

Postautor: Monia K. » 2012-05-18, 11:23

Entropia pisze:Mam ten sam problem :-( Do tej pory wyboru dokonywano niejako za mnie, bo przejmowałam klasy. Teraz muszę podjąć decyzję sama. Pracowałam z WSiP-em - "Jutro pójdę w świat", który nie do końca spełniał moje oczekiwania (skomplikowany sposób formułowania poleceń, które często były niezrozumiałe dla dzieci, a czasem i dla mnie, opracowanie graficzne, mało zaangażowany przedstawiciel wydawnictwa). Może podzielicie się "wrażeniami" z innych wydawnictw?


Hej, mam ten sam problem. Zastanawiam się nad Nową Erą "Teraz polski", dosyć ciekawa oferta. Co o niej myślicie?

abael
Posty: 4
Rejestracja: 2012-05-23, 15:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa podstwa programowa a podręczniki

Postautor: abael » 2012-05-23, 15:31

Na rynku pojawiło się sporo ciekawych ofert związanych z nową podstawą programową. Wybrałyśmy w naszej szkole Słowa z uśmiechem WSiP-u - kreatywny, z dobrym warsztatem, ciekawe teksty, dużo ortografii. Na pewno wart uwagi

Barbarka
Posty: 12
Rejestracja: 2008-08-22, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa podstwa programowa a podręczniki

Postautor: Barbarka » 2012-05-25, 17:22

Witam!
Ja wybrałam właśnie "Teraz polski!" i mam nadzieję, że była to dobra decyzja. Świetna obudowa metodyczna, propozycje lekcji, dodatkowe materiały. Podręcznik kompletny w treści z PP, przejrzysty...mam nadzieję że będzie ok.

Moraw
Posty: 101
Rejestracja: 2011-04-12, 17:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa podstwa programowa a podręczniki

Postautor: Moraw » 2012-05-25, 18:16

Witam, mam pytanie do historyków uczących w liceum. Zastanawialiście się już nad nowym podręcznikiem do zakresu podstawowego? Dotarłem jedynie do Nowej Ery "Poznać Przeszłość. XX wiek", podręcznik wydaje się być w porządku, ale mogę nie być obiektywny bo znam autorów. Ktoś może przeglądał PWNu "Po prostu. Historia"?
[center]Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae- Marcus Tullius Cicero [/center]

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa podstwa programowa a podręczniki

Postautor: iluka » 2012-07-25, 13:45

WYBRAŁAM PO RAZ DRUGI GWO / NAJBARDZIEJ MI ODPOWIADA!
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”