finansowanie studiow przez miasto Lubin

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mluk
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-29, 20:59
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

finansowanie studiow przez miasto Lubin

Postautor: mluk » 2012-01-29, 21:15

Dzień dobry wszystkim! To mój pierwszy post na tym forum. Moje pytanie jest skierowane raczej do nauczycieli z Lubina woj. dolnośląskie ( mam nadzieje, że są tu tacy).
Sprawa wygląda tak: jestem studentem 3 roku anglistyki i informatyki, co pozwoli mi niedługo nauczać angielskiego oraz informatyki w podstawówkach i gimnazjach oraz technologii informacyjnej w szkołach średnich; mieszkam w Legnicy.
Na niedawno zakończonych praktykach zostałem nastraszony przez moją opiekunkę, że obecnie znalezienie pracy w zawodzie w moim mieście graniczy z cudem, jednocześnie słyszałem od jednego z kolegów o jakimś reportażu w tv w którym mówiono o tak dużym zapotrzebowaniu na nauczycieli angielskiego w Lubinie (miasto położone 20 km od Legnicy), że otworzono program oferujący finansowanie w 100% studiów zaocznych magisterskich przez miasto w zamian za pracę na terenie Lubina nauczycieli bez tytułu magistra. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat, a informacja wydaje mi się mało prawdopodobna. Czy ktoś może się jakoś wypowiedzieć?

Jeszcze jedna rzecz, która mi nie daje spokoju. Biorąc pod uwagę, że będę robił zaocznie magisterkę, pracował w mojej aktualnej robocie na pół etatu na 2 zmianę, może warto byłoby wykorzystać to, że mogę uczyć zarówno angielskiego jak i informatyki i na okres stażu lub nawet dopóki nie uzyskam tytułu magistra poszukiwać pracy jedynie jako nauczyciel informatyki, który ma dużo łatwiejszy przedmiot, nie wymagający tylu czasu przygotowania każdej lekcji oraz gdzie sam staż jest dużo mniej wymagający?
Staż będzie mi się liczył do obu przedmiotów, a po magisterce będę walczył o 1,5 etatu jako nauczyciel obu przedmiotów w jakiejś szkole. Jakie są wasze opinie na ten temat?

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: finansowanie studiow przez miasto Lubin

Postautor: b.hunter » 2012-01-29, 23:19

A był w pośredniaku, a?

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: finansowanie studiow przez miasto Lubin

Postautor: Peonia » 2012-01-30, 05:45

Walczyć to ty zawsze możesz, wszystko zalezy jednak od tego, czy jest wakat/etat w danej szkole. Rzadko się zdarza, żeby stażysta miał to co chciał, bo dodatkowe godziny dyrektor woli przydzielić sprawdzonemu nauczycielowi, z wypracowanym stażem, a nie osobie na stażu.

mluk
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-29, 20:59
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: finansowanie studiow przez miasto Lubin

Postautor: mluk » 2012-01-30, 15:27

Na stronie pośredniaka nic ciekawego nie znalazłem, jednak na te ich kilka ogłoszeń znalazłem aż 3 o etacie dla nauczyciela, z tym, że wszędzie min. kontraktowy.
Na naszym forum znalazłem taki wątek klik
Wychodzi na to, że przynajmniej w teorii takie dofinansowanie istnieje, tylko dyrektorzy chyba niechętnie je przyznają?

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: finansowanie studiow przez miasto Lubin

Postautor: b.hunter » 2012-01-30, 17:13

Ja dostałem 80% za mgr.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”