Dzień pracy nauczyciela.

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nati_is@op.pl
Posty: 6
Rejestracja: 2012-02-06, 09:36
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Dzień pracy nauczyciela.

Postautor: nati_is@op.pl » 2012-02-06, 09:42

Witam wszystkich! Założyłam temat, ponieważ już nie wiem w zasadzie w co wierzyć. Jestem absolwentą z 2011 NKJO, j. angielski. W tym roku zamierzam rozpocząć (a w zasadzie już rozpoczęłam poszukwiania etatu na stanowisku nauczyciela j.ang) Mam jednak kilka pytań: Jak wygląda rzeczywistość - czy nauczyciele, pomimo tego, że planowo kończą pracę przypuśćmy o godzinie 12;00 siedzą do nocy w szkole na konfernecjach itp? :shock: Jak wygląda okres letni - wakacje jakie w tym czasie są obowiązki. I czy średnia zarobków diametralnie różni się w zależności od regionu?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
N.

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dzień pracy nauczyciela.

Postautor: Peonia » 2012-02-06, 10:01

Uczysz zgodnie ze swoim planem lekcji. Jeśli akurat kończysz o 12-tej, to idziesz do domu. Pozostałą część dnia organizujesz sobie sama lub planuje ci dyrekcja. Nie siedzisz w szkole do nocy, ale wiadomo, jak masz radę, szkolenie albo konkurs, to przychodzisz na umówioną godzinę do szkoły. Na konferencje i inne dokształcanie(kursy, warsztaty, studia itp.) zapisujesz się sama, więc od ciebie zależy, czy z nich skorzystasz. Jako stażysta misisz z czegoś skorzystać.

Latem masz urlop i zapominasz o pracy, wypoczywasz. Podobnie we ferie i przerwy świąteczne.

Pensje wiele się nie różnią w zależności od regionu. Różnice mogą wynikać z różnej stawki za dodatki: za wychowawstwo, motywacyjny, staż pracy. Pensja zasadnicza jest wszędzie taka sama w placówkach publicznych, inna w placówkach prywatnych.

nati_is@op.pl
Posty: 6
Rejestracja: 2012-02-06, 09:36
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Dzień pracy nauczyciela.

Postautor: nati_is@op.pl » 2012-02-06, 10:17

Bardzo dziękuję za informacje :)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dzień pracy nauczyciela.

Postautor: koma » 2012-02-06, 14:21

Peonia pisze:Latem masz urlop i zapominasz o pracy, wypoczywasz. Podobnie we ferie i przerwy świąteczne.

Z tym bywa różnie i jest to głównie zależne od dyrekcji.
Po zakończeniu roku szkolnego czasem są jeszcze konferencje podsumowujące...
Podobnie w drugiej połowie sierpnia: dyrektor wymaga, aby być już do dyspozycji, odbywają sie egzaminy poprawkowe, konferencje metodyczne oraz organizacyjna, dotycząca nowego roku. Trzeba też pisać plany róznych zajęć...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dzień pracy nauczyciela.

Postautor: malgala » 2012-02-06, 15:36

No i czasami dobrze jest sobie w wakacje już coś z myślą o nowym roku szkolnym przygotować.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Dzień pracy nauczyciela.

Postautor: linczerka » 2012-02-06, 17:54

U nas tak, jak pisze koma. Nawet we ferie w ramach kartowych niektórzy pracują. Są dyżury dla dzieci obojga rodziców pracujących.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dzień pracy nauczyciela.

Postautor: Peonia » 2012-02-08, 08:58

Czytałam na Vulkanie, że takie praktyki są niedopuszczalne, bo jesli nauczyciel pracuje we ferie, czyli w czasie urlopu, to powinien pracować za odręnym wynagrodzeniem i podpisać odrębną umowę na wykonywanie takiej pracy. ale to tak na marginesie...

Tak, zapomniałam jeszcze o tym co napisała Koma.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dzień pracy nauczyciela.

Postautor: Andulencja » 2012-02-12, 22:12

My mieliśmy dyżury w ferie. Ale płatne. Podobnie jak w tamtym roku.

323
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-22, 15:30
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dzień pracy nauczyciela.

Postautor: 323 » 2012-04-05, 14:18

Pierwszy rok pracy jest ciężki. Musisz się wdrożyć w system. Przygotowujesz się do każdej lekcji, każdej kartkówki. Jeśli podchodzisz do tego solidnie, to możesz nie mieć czasu na kino. Dodatkowo borykasz się ze sprawami wychowawczymi. Szukasz metod oddziaływania na różne dzieciaki (tu forum jest najlepszym źródłem informacji). Z każdym kolejnym rokiem jest lepiej, bo masz już doświadczenie, materiały, które Ci się uskładały. Karty pracy, kartkówki, czy sprawdziany już modyfikujesz, a nie tworzysz od podstaw.

Wszystko zależy jednak od Twojego pomysłu na bycie nauczycielem. Znam takich, którzy cały czas wymyślają nowe rzeczy, bo im się chce i uważają, że to ich obowiązek. Są tacy, którzy testy kserują z wydawnictwa (nie martwią się, że dzieci mają te testy z sieci), na lekcjach improwizują i ostatecznie mają mnóstwo czasu wolnego.

Myślę, że praca nauczyciela jest fajna, ale nie każdy może być nauczycielem. To kwestia osobowości, nastawienia do życia. W każdym razie powodzenia. Jeśli trafiłaś na to forum, to już nie zginiesz, bo forumowicze dają duże wsparcie. Wszystkiego dobrego :D


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron