Wysoki wynik testu

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nopain
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-13, 21:41
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Wysoki wynik testu

Postautor: nopain » 2012-01-21, 21:32

Moja sprawa z którą chciałbym się podzielić wygląda następująco: Chodzę do ostatniej klasy po której odbywa się egz. zawodowy.Na lekcji przedmiotów zawodowych pisałem sprawdzian który był jednocześnie testem teoretycznym z egz. z poprzednich lat.Parę tyg. wcześniej przygotowując się do konkursu znalazłem ten test w internecie (rozwiązując i analizując go) i teraz siłą rzeczy znałem prawie wszystkie odpowiedzi. Przechodząc do sedna, napisałem test na ponad 95% a zazwyczaj najlepsze wyniki w klasie są na poziomie max. 70%.
Jakie mogą być (efekty) takiego wyniku? Dodam ,że ten test nie jest sprawdzony.
Pisząc test miałem pewne wyrzuty (nadal mam) i czy aby nie obniżyć wyniku.
Nauczycielka przedmiotu jest w porządku ale czy mogą być z tego jakieś konsekwencje.
Jak Wy to oceniacie?

Przepraszam za tak długi wywód ale chciałem przybliżyć sytuacje.
Seeing is deceiving, dreaming is believing

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wysoki wynik testu

Postautor: haLayla » 2012-01-21, 22:49

Powinieneś jej o tym fakcie powiedzieć. Najlepiej zaaranżować sytuację w cztery oczy i się przyznać. Jeżeli tego nie zrobisz, to sam sobie zaszkodzisz. Bo po pierwsze, nie będziesz wiedział jaki faktycznie poziom reprezentujesz, jeśli chodzi o wiedzę zawodową, a po drugie zniekształcisz swoje sumienie, a bardzo ci się w samodzielnym życiu przyda.
<3

Bernadeta_eu
Posty: 59
Rejestracja: 2011-03-23, 13:35
Lokalizacja: śląskie

Re: Wysoki wynik testu

Postautor: Bernadeta_eu » 2012-02-11, 12:37

Zgadzam się z powyższą opinią,w zasadzie to sumienie jest ważniejsze,bo już teraz kształtują sie Twoje postawy na przyszłość. Na Twoim miejscu powiedziałbym o wszystkim,ale właśnie prywatnie- w 4 oczy.

Awatar użytkownika
Heidan
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-09, 19:38
Kto: uczeń
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: śląskie

Re: Wysoki wynik testu

Postautor: Heidan » 2012-02-11, 19:20

Pomyśl ile sprawisz nauczycielce radości jeśli zachowasz się sprawiedliwie. Wystawianie ocen to w pracy nauczyciela codzienność. Niecodzienna jest jednak możliwość obserwowania szczerości i prawdomówności ze strony ucznia. Na Twoim miejscu, tak jak Ci proponowano - spotkałbym się z nauczycielką przed zajęciami i porozmawiał w cztery oczy. Powiedział prawdę, i zaznaczył, że chcę zaliczyć test z tego samego zakresu materiału, ale z bazujący na innym zestawie pytań. Wiele moim zdaniem byś zyskał w jej oczach, ale wybór należy do Ciebie :wink:


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron