PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
copico
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-23, 14:13
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: copico » 2011-11-23, 14:25

Witam.
Chciałabym doradzić się w sprawie doboru podręcznika. Udzielam korepetycji i chciałam wybrać dla uczennicy podręcznik. Do tej pory przerabiałyśmy materiał ze szkoły ale to za mało. Dziewczynka jest w 5 klasie obecnie powinni przerabiać Sky 2 ale nie skończyli jeszcze 1 z wcześniejszej klasy. Uważam, że jeśli zdecydujemy się na podręcznik to nie ma sensu, żeby był on na tym samym poziomie co szkolny ale z drugiej strony boję się, że wystartujemy z nowym podręcznikiem na zbyt wysokim poziomie, że różnica materiału będzie zbyt duża i nie poradzi sobie (mają straszne tyły w szkolnym podręczniku (są dopiero w drugiej połowie Sky 1).

Awatar użytkownika
SZYSZKA88
Posty: 54
Rejestracja: 2010-10-24, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: SZYSZKA88 » 2011-11-23, 17:34

To zależy jakiego podręcznika oczekujesz.. ma być trudniejszy? łatwiejszy? bardziej komunikatywny? Jaki ma być? :) (mam też korki z 5-klasistą)

Awatar użytkownika
copico
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-23, 14:13
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: copico » 2011-11-23, 19:56

Łatwiejszy na pewno nie bo dobrze radzi sobie ze szkolnym materiałem. Chciałabym, żeby poziomem był wyższy bo stać ją na więcej i nie chcę marnować jej potencjału :) Nie orientuję się za bardzo czy rozkład materiału w innych podręcznikach do tej klasy jest podobny bo niestety wszystkie "moje dzieci" z 4 czy 5 klasy mają właśnie Sky ;] dlatego nie mam żadnego rozeznania. Słyszałam tylko, że Welcome jest fajną książką ale np Welcome 2 jest na wyższym poziomie niż Sky 2. Nie wiem czy w to wierzyć bo przecież podręczniki nie mogą się między sobą aż tak różnić?

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Podręcznik do j. ang. w zerówce

Postautor: benia8686 » 2012-02-01, 19:40

Z jakich podręczników korzystacie ucząc maluszków w zerówce? Co myślicie o New Sparks Starter? Uczyłam z tych podręczników w klasach 1-3 i uważam, że są dobre więc zastanawiam się czy nie zdecydować się na wersję starter w klasie 0.

A może jest ktoś, kto przygotowuje na zajęcia własne materiały z różnych źródeł?

magdalenkajulia
Posty: 66
Rejestracja: 2010-06-15, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: magdalenkajulia » 2012-02-10, 20:09

Ja też korzystam z New Sparks Starter w klasach 1-3, dlatego, gdy angielski został wprowadzony u nas w zerówkach, zaproponowałam właśnie New Sparks Starter. Zerówki, koniec końców, przypadły w udziale koleżance, ale jak dotąd nie narzekała.

Nawiasem mówiąc, w tej chwili www.polanglo.pl organizuje konkurs dla użytkowników tego kursu.

Myszk@
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-30, 13:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Myszk@ » 2012-02-18, 07:27

Ja korzystałam w New Sparks Starter w przedszkolu i również z Footprints starter Longmana obie fajne, ale w Footprints są fajniejsze piosenki i całkiem dobrze pracowało mi się na ćwiczeniach.

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: upieczona.anglistk » 2012-04-05, 22:17

New Sparks Starter jest bardzo fajny, pracowałam na nim. T's book dokładnie krok po krok mówi jak przeprowadzic lekcję, mnóstwo ćwiczeń, rady jak podejśc do dzieci które przechodzą cichy okres. Ale najbardzije podoba mi sie to, żę New Sparks Starter wprowadza bardzo dużo pytań, nie tylko klasyczne what's your name albo what's your favourite colour?, ale także are you hungry, how are you, i mnóstwo pytań o "favourite things" (pet, food, itd.)

little_fluffy
Posty: 13
Rejestracja: 2008-09-14, 21:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: little_fluffy » 2012-04-24, 19:36

Odświeżam temat. Jakie podręczniki będziecie wprowadzać od września w 4 klasie? Ja teraz używam Superkids i chciałabym zmienić na Look albo Steps in English. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z którymś z tych podręczników? Już od długiego czasu nie potrafię się zdecydować

fileborn
Posty: 5
Rejestracja: 2010-03-08, 16:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

co wybrać?

Postautor: fileborn » 2012-04-25, 14:23

Tez mam dylemat. teraz uczę ze Sky i nie jestem w pełni zadowolona. Chyba zmienię, ale nie wiem na co. Oglądałam Steps in English, Evolution, Starland i Discover English. jakie macie doświadczenia z tymi podręcznikami? Na co się decydujecie?

DorotaP1985
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-26, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: DorotaP1985 » 2012-04-26, 00:22

Witam,
czytam z zainteresowaniem Wasze opinie. Chciałam ponowić zapytanie nt podręcznika English Explorer Nowej Ery. mam ambitną grupę 6-klasistów i od nowego roku planuję wprowadzić nowy gimnazjalny podręcznik. Przyznam że część 1 i 2 English Explorera to materiał, który dzieciaki już opanowały (wcześniej pracowały na Oxford Heroes 2 - gehenna, dużo materiału ale monotonia zabójcza, stąd też plan zmiany podręcznika). Zastanawiam się nad English Explorer biorąc pod uwagę jego odniesienia do national geographic, ale chciałam skonsultować się z kimś kto już na książce pracował.
Zastanawiam się jeszcze nas Access, lecz wiem że to podręcznik dość popularny w gimnazjach i nie chcę go powielać w razie czego.
Pozdrawiam
P.S. co do klas 4-tych zastanawiam się nad Fairylandem, ma podobno dość bogatą oprawę jeśli chodzi o materiały dodatkowe a dzieciaki reagują na niego pozytywnie, to tak odnośnie powyższego posta

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: renati23 » 2012-05-06, 17:30

Zamykam temat dotyczący podręczników do j. angielskiego. Teraz zostały założone 4 wątki z podziałem na poszczególne etapy nauczania. Zapraszam do dyskusji w poszczególnych wątkach.


Wróć do „Języki obce”