ZFŚS

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

goldi
Posty: 25
Rejestracja: 2010-05-30, 18:14
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: ZFŚS

Postautor: goldi » 2012-02-24, 20:24

Rozpowiada, że składam fałszywe oświadczenia i tym sposobem wyłudzam pieniądze z funduszu. Raz nie wypłacił świadczenia, ale dostarczyłem zaświadczenia z US i UP i wypłacił, niestety komentarze są nadal.

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: ZFŚS

Postautor: Peonia » 2012-02-24, 22:53

A to ci współczuję. Sytuacja nieciekawa. To jednak tylko domysły pracodawcy. Potwierdzenia nie ma, dowodów namacalnych też, więc póki donosu do US nikt nie zrobi, to podejrzenie złożenia nieprawdziwego oświadczenia o dochodach nie powinno być podstawą do nie przyznania świadczenia ZFŚS, czy tez rozwiązania stosunku pracy. Tak sądzę...bo winę najpierw trzeba udowodnić.

zaq123
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-20, 23:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

pytanie o komisję socjalną

Postautor: zaq123 » 2013-10-18, 22:41

Do jakiej instytucji można się zwrócić z pisemnym zapytaniem w sprawie działania komisji socjalnej? Skargę można pisać do PIPu, ale mnie bardziej interesuje zadanie pytań, na które znam odpowiedź, ale chcę to mieć na piśmie, bo dyr na przedstawione przepisy prawa ma swoje wytłumaczenia (niezgodne z literą prawa).

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ZFŚS

Postautor: iluka » 2013-10-18, 22:51

Decyzje w kwestiach ZFŚS, w tym dotyczące tego, komu przyznać świadczenie, podejmuje pracodawca, a nie komisja socjalna.
zaq123 pisze:niezgodne z literą prawa
On bowiem administruje środkami funduszu, co oznacza m.in. odpowiedzialność za właściwe (zgodne z ustawą) wydatkowanie tych środków, a także obowiązek zapewnienia obsługi funduszowi.Masz na myśli Wasz regulamin ZŚFS uzgodniony z ZZ?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

ka.wo
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-09, 18:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: ZFŚS

Postautor: ka.wo » 2014-08-29, 23:18

Witam!

Podłączam się do wątku z pytaniem, na które być może bardziej doświadczeni Koleżanki i Koledzy będą mogli mi odpowiedzieć.
Regulamin ZFŚS przewiduje przyznanie pomocy materialnej i rzeczowej dla pracowników. Czy w ramach tej pomocy mogę zwrócić się do dyrektora o zapomogę na zakup opału na zimę, jesli moja sytuacja materialna jest trudna?
Czy w przypadku zatrudnienia w dwóch szkołach mogę złożyć taki wniosek w każdej z nich?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ZFŚS

Postautor: iluka » 2014-08-30, 08:42

Tak, możesz.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”