Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: linczerka » 2012-02-02, 16:14

Zerknij tu. Nie wszystkie pytania z Twojej propozycje są potrzebne do tematu adaptacja. http://www.ankietka.pl/ankieta/29161/ar ... zkola.html
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Anita24er
Posty: 3
Rejestracja: 2012-02-02, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: Anita24er » 2012-02-03, 09:37

Dzięki. Rzeczywiście trochę się rozpędziłam i wyszłam poza granice mojego tematu.

Ica26
Posty: 4
Rejestracja: 2009-05-25, 16:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Praca dyplomowa -pomocy

Postautor: Ica26 » 2012-02-08, 20:18

Witam,
Czy ktos z Państwa mogłby mi doradzić lub podzielić się materiałami ponieważ piszę pracę dyplomową Zabawy i gry ruchowe na lekcji wych fiz z wykorzystaniem języka angielskiego.Zastanawiam sie też czy dobrze ujełam rozdziały 1. Rola i znaczenie zabaw i gier ruchowych a dalej pustka

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: linczerka » 2012-02-08, 21:20

2. Wychowawcze i kształcące wartości zabaw i gier ruchowych
Wydaje mi się, że powinnaś też usystematyzować gry i zabawy, stworzyć coś na wzór katalogu, np. zabawy i gry z mocowaniem, zabawy i gry ze śpiewem, wyścigi, tory przeszkód, zabawy ze śpiewem itp.
O ile mnie pamięć nie zawodzi, to takie usystematyzowanie znajdziesz w książce Romana Trześniowskiego "Zabawy i gry ruchowe" lub Gry i zabawy ruchowe"- dokładnie nie pamiętam.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Ica26
Posty: 4
Rejestracja: 2009-05-25, 16:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: Ica26 » 2012-02-08, 23:59

Dziekuję za każdą pomoc

Bernadeta_eu
Posty: 59
Rejestracja: 2011-03-23, 13:35
Lokalizacja: śląskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: Bernadeta_eu » 2012-02-11, 12:39

Masz bogaty zakres literatury,więc moim zdaniem nie powinno być tutaj żadnych problemów. W razie czego służymy oczywiście pomocą na forum :)

amberino
Posty: 20
Rejestracja: 2010-07-26, 17:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

praca licencjacka - metodyka nauczania

Postautor: amberino » 2012-03-26, 12:01

Witam,

zwracam się z uprzejmą prośbą o jakieś wskazówki dotyczące pracy licencjackiej, którą
obecnie piszę. Zapewne są tutaj osoby, które to przechodziły i mają doświadczenie.
Mój temat to: "Games in Teaching English to Young Learners"

Po omacku szukam w internecie. Zdarza się, że wynajduję sprzeczne informacje np co do ilości rozdziałów czy też pożądanych struktur. Nie wiem zupełnie jak do tego podejść.
Moja promotorka pracy na każde moje pytanie związane z planem, wstępem bądź też pierwszym rozdziałem - odpowiada z przekąsem: THINKING HURTS?!...
Mam na tyle ogólny temat, że boję się, że mogę go źle zrealizować i zacząć pisać nie na temat.
Gotowe fragmenty pracy wysyła się jej pocztą, nie dostałam jakiejkolwiek recenzji, mimo że wysyłałam jej to miesiąc temu. Nie wiem czy to co mam jest dobre i czy jest sens pisać dalej.
Porównywałam prace studentów, które ta pani wypuściła spod swych skrzydeł. Rzuca mi się w oczy pewna niekonsekwencja w ich Academic Writing, w oparciu o moje wnioski z prac - pytam:

1. Czy introduction to przedstawienie tego co zawarte jest w pracy? Typu w rozdziale pierwszym rozważać będę to i to... Stosować można pytania retoryczne?
Czy też, introduction to zainteresowanie tematem, podanie powodu dlaczego wydał mi się interesujący?

2. Ile powinno być rozdziałów?
Raz ta Pani mówi, że rozdział pierwszy to Review of Literature, czyli what has been done with this topic, rozdział 2 to rozważenie tematu pod względem metod, a rozdział 3 to praca badawcza typu analiza, bądź lesson plan.
Innym razem słyszę, że pisze się tylko dwa rozdziały. Co jest prawdą?

3. Czy można używać (oczywiście w uzasadnionych miejscach) linking words, takie jak: Furthermore, moreover. Moja promotor wyśmiała mnie i powiedziała, że tak się nie pisze! Więc co zrobić jesli chcę dodać kolejny argument?
Dodatkowo, podobno nie używa się 'should'. Czy zamiast tego mam stosować subjunctive? Nie wszędzie pasuje i nie do końca to czuje, czasem to brzmi jak 'kali jeść...'
Czy w pracy może pojawić się forma 'I'...? Czy raczej wszystko jest pisane bezosobowo? Pytam, bo czasami aż mi się prosi dodać jakiś pronoun, chociażby possessive... :(

4. Co robi się z przypisami? Np podając źródło, skąd zaczerpnięty jest jakiś extract robimy przypis dolny, czy też dajemy to w nawias?

Zdaję sobie sprawę jak błahe są to problemy, gdyż wszystko powinno nam być objaśnione. Jednak jako przykładna studentka, będąca na każdym seminarium nie uznaję się za bogatszą w wiedzę po tych spotkaniach.

karokaro80
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-22, 11:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: karokaro80 » 2012-03-27, 15:54

1) Wstęp powinien przedstawiać cel pracy oraz krótko sygnalizować treść poszczególnych rozdziałów.

2) Ilość rozdziałów powinien określić promotor. Jeżeli chodzi o filologię, zazwyczaj są to 3 + podsumowanie. Zależnie od tematu pracy może być to kombinacja 3 rozdziałów teoretycznych, lub 2 teoretyczne + 1 praktyczny.
Dwa rozdziały to zdecydowanie ZA MAŁO, bądźmy poważni ;) na pewno się tym nie sugeruj. promotorzy mówią zazwyczaj różne rzeczy, ważne jest jednak żeby trzymać się utartych zasad.

3) Oczywiście, że można używać linking words, dlaczego by nie? Odsyłam Cię do strony:
http://academicwriting.wikidot.com/link ... nd-phrases
To samo tyczy się użycia 'should' choć jeśli chodzi o formy osobowe, należy ich unikać. Praca powinna być pisana bezosobowo.

4) Przypisy stosuje się zarówno do cytatów, ale i parafraz danej myśli zaczerpniętej z konkretnej książki. Stosuj przypisy dolne, nie nawiasy.

Na promotora już niestety nie ma rady. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że przy pisaniu pracy bardziej przydały mi się informacje i reguły znalezione w książkach, niż wiedza promotora.

Tak więc - powodzenia ! :)
"I cannot live with you,
It would be life,
And life is over there
Behind the shelf.."

amberino
Posty: 20
Rejestracja: 2010-07-26, 17:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: amberino » 2012-03-29, 10:29

Bardzo dziękuję o taką odpowiedź właśnie mi chodziło!

grudzien
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-18, 17:55
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: grudzien » 2012-05-13, 11:17

Witam :)

Piszę pracę licencjacką na temat "Kształtowanie pojęcia liczby naturalnej w nauczaniu wczesnoszkolnym". Niestety nie mogę liczyć na pomoc mojego promotora (nagłe kłopoty zdrowotne). Jednak mam nadzieję, że w tym miejscu znajdę kogoś o dobrym sercu, kto rozwiąże mój problem :P
Jestem na etapie konstruowania problemów i hipotez badawczych. Zależy mi na tym, by ktoś zerknął fachowym okiem na to, co udało mi się wymyślić :)
Problem główny:
Czy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej prawidłowo kształtują u dzieci pojęcie liczby naturalnej?
Problemy szczegółowe:
1. Czy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej posiadają właściwe przygotowanie niezbędne do kształtowania pojęcia liczby naturalnej?
2. Czy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przed rozpoczęciem procesu kształtowania pojęcia liczby naturalnej wykonują z dziećmi odpowiednie ćwiczenia przygotowujące?
3. Czy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej urozmaicają zajęcia z zakresu kształtowania pojęcia liczby naturalnej poprzez różne gry i zabawy dydaktyczne oraz przedmioty manipulacyjne i inne środki dydaktyczne?

Z góry dziękuję za pomoc :D

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: linczerka » 2012-05-13, 11:38

Hmmm.. mam zastrzeżenia do problemu głównego i problemów szczegółowych. W sumie skupiłeś się na nauczycielach, a nie na kształtowaniu pojęcia liczby.
Odbierz wiadomość na pw.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: izkaolek » 2012-05-13, 19:28

Na pytanie rozpoczynające się od czy, odpowiedź jest tylko tak lub nie, więc stosuj takie pytania ostrożnie, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej. Mi brakuje pytań i hipotez dotyczących dzieci, ich sposobu przyswajania pojęć, najlepszych, najefektywniejszych metod nauczania, co utrudnia dzieciom zrozumienie pojęcia liczby naturalnej, a co może ułatwić, które dzieci mają problem ze zrozumieniem tego pojęcia . To tyle na pierwszy rzut oka mi sie nasunęło.

freeman
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-17, 14:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Historia
Lokalizacja: śląskie

[Podstawy przedsiębiorczości] Pomoc w pracy magisterskiej

Postautor: freeman » 2012-12-01, 19:33

Witam serdecznie,

jestem studentem 5 roku ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tematem mojej pracy magisterskiej jest wiedza ekonomiczna uczniów i studentów po przedmiocie podstawy przedsiębiorczości. Głównie zależy mi na informacjach w jaki sposób nauczyciel podchodzi do spraw związanych z bezrobociem, drukowaniem pieniędzy, inflacją czy płacą minimalną. Czy daje uczniowi wybór, aby on mógł porównać dwie drogi (ekonomię keynesowską i klasyczną) czy raczej narzuca mu się poglądy nauczyciela.

pozdrawiam

myczunia
Posty: 2
Rejestracja: 2013-03-08, 13:05
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Potrzebuję pomocy!

Postautor: myczunia » 2013-03-08, 13:13

Jestem studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, w tym roku pisze licencjat: no i tu jest problem, bo nie mogę znaleźć literatury do pracy, która była wydana przynajmniej po 2005r. potrzebuję materiałów na temat rodziny, spędzania wolnego czasu dzieci z rodzicami, z rodziną ogólnie wszystko co wiąże się z czasem wolnym, dziećmi i rodziną, byłabym wdzięczna za pomoc. pozdrawiam

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: linczerka » 2013-03-08, 16:33

Wpisz temat w wyszukiwarkę, otwórz artykuły i pod nimi w większości jest biografia. Fakt, sporo sprzed 2005 r., ale znajdziesz parę.
Może coś stąd?
http://www.rzeszow.pbw.org.pl/zestawien ... -08_09.pdf
http://ken.pbw.lublin.pl/krasnik/index_ ... wolny.html
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Poszukuję ...”

cron