Nowa podstawa programowa z WF

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

pejo154
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-02, 20:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: pejo154 » 2009-09-25, 14:24

Tego to nie wiem. Wiem natomiast, że było z tym trochę bałaganu pod koniec sierpnia - raz miała wejść nowa podstawa, potem znowu nie... Więc po prostu dyrektorzy w gminie pytali się (radzili) naczelnika. A ten powiedział, że jeszcze ten rok może być podział godzin 3+1.
Ja ze swojej strony dodam, że trochę nieszczęśliwie zwlekano z podjęciem decyzji, gdyż przygotowanie większej oferty godzin fakultatywnych (pozalekcyjnych) to nie jest prosta sprawa.

lukasz21sadek
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-23, 10:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: lukasz21sadek » 2011-02-23, 10:29

Czy ktoś posiada lub wie skąd można pobrać w formie elektronicznej program nauczania WF dla gimnazjum pod nową podstawę programową (chodzi mi dokładnie o 2 godziny WF + 2 godziny fakultatywne)? Pilnie tego potrzebuję.

Awatar użytkownika
inhetos
Posty: 16
Rejestracja: 2011-01-01, 18:27
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: inhetos » 2011-02-26, 03:32

Karda pisze:kolego, a jak myślisz bo moim zdaniem gdy większość dzieci wybierze fakultety na mieście bo tak im będzie wygodniej i nawet nie będą musiały tam chodzić, bo wystarczy że przyniosą stamstad zaświadczenie o uczeszczaniu, co stanie się z nauczycielami w szkole, gdy będzie o połowe mniej zajęc? zostaną zwolnieni? nie rozumiem tego bo musiałem studiować przez 5 lat, a teraz wyprze mnie bylejaki ratownik z basenu czy instruktor na kręgielni? przecież ta reforma prowadzi do odejścia do połowy uczniów ze szkoły, tzn. chyba że polowa nauczycieli pójdzie na bruk, a jak już zostaną w szkole to bedą nam dyktować to co chcą robić i jakie oceny chą za to, a jak nie to nie podpiszą z nami umowy, czy to nie jest chore?
jak jesteś fachowiec w jakiejś dziedzinie sportu to poradzisz sobie .....co do instruktorów ....jeśli dany instruktor przez całe życie trenował wyczynowo np. gimnatykę a teraz zajmuje się szkoleniem w klubie....nauczyciel WF po pięcio letnich studiach powiedzmy na AWF Poznań bez doświadczenia w uprawianiu sportu jest dużo mniej kompetentny dla swoich podopiecznych od dobrej klasy instruktora sportu .....w dużej mierze program Wychowania Fizycznego na AWF przeładowany jest teorią ...po 5 latach dostaje się dyplom mgr , ale to zamało żeby być nawet średnikej klasy instruktorem w jakiejś dyscyplinie sportu jeśli nie miało się solidnej kariery zawodniczej ....Druga sprawa to umiejętność poprowadzenia ciekawych zajęć z haryzmą :wink: ...obojętnie czy to lekcja WF czy trening w klubie ....dzieci , młodzierz wyczuwają na wysokim poziomie prowadzone zajęcia :wink: frekwencja ćwiczących będzie duża u takiego nauczyciela-experta

Awatar użytkownika
Impuls
Posty: 22
Rejestracja: 2011-01-25, 12:36
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: Impuls » 2011-02-28, 12:00

Muszę przyznać że jest to dobry poradnik dla gimnazjum i za razem program. Również dla fakultetów. Polecam. Ja zamówiłem 3 dni temu i dziś przyszło kurierem. zapłaciłem 45 zł, ale warte było. Niestety wam nie pomogę bo chyba wykupiłem ostatnią pozycję z tego e-sklepu. Więc musicie poszukać na innych e-sklepach. Powodzenia


Z tego co wiem, jeszcze sporo zostało do wyczerpania nakładu. :D

Spod autorstwa Kierczak i Janoty wyszły dotychczas dwie publikacje:
do gimnazjum:
http://bit.ly/h5XO6x

do edukacji wczesnoszkolnej:
http://bit.ly/gX38Dz
Oficyna Wydawnicza Impuls
ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków
tel./fax. (12) 422-59-47, 422-41-80
www.impulsoficyna.com.pl

zdunia23
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-13, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: zdunia23 » 2011-09-13, 10:38

Miałem teraz szkolenie na temat nowej podstawy programowej i wcale nie jest powiedziane że trzeba wprowadzać lekcje typu 2+2 w gimnazjum mozna normalnie prowadzić zajecia ale musią być przeprowadzone tematy z podstawy programowej czyli pramocja zdrowia a to juz od nauczycieli zależy jak oni to poprowadzą. Uczniowie maja być zapoznani z wiadomościami jeśli chodzi o promocje zdrowia a w jaki sposób to juz "wolna ręka". A te fakultety to tez bajka mozna normalnie prowadzić zajecia tylko że w planie wynikowym rozpisać więcej godzin na dyscypline która chcą dzieci nom i nauczyciel jak potrafi dojść do dzieci to wybiora to co On chce i z głowy:)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: edzia » 2011-09-13, 19:00

zdunia23 pisze:wybiora to co On chce i z głowy
Nie pisz bez potrzeby dużymi literami zaimków. Okropnie to wygląda i nieładnie o tobie świadczy.

moniolot
Posty: 16
Rejestracja: 2008-08-22, 21:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: moniolot » 2011-09-21, 20:13

Czy w szkole podstawowej , w klasach IV-VI w planie wynikowym twż trzeba uwzględniać fakultety? Cz to dopiero za rok tj od klasy IV

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: Paweł Ł. » 2011-09-21, 21:22

moniolot pisze:Czy w szkole podstawowej , w klasach IV-VI w planie wynikowym twż trzeba uwzględniać fakultety? Cz to dopiero za rok tj od klasy IV


Odp. na pyt. 2.
za rok.
Odp. na pyt.1
TU
aczkolwiek szkoła decyduje czy robicie 2+2. Z rozmów na szkoleniach wynika, że opcja 2+2 się nie sprawdza...

rybania
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-02, 11:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: rybania » 2012-02-02, 12:10

Witam wszystkich! Wie ktoś może gdzie znaleźć program dla liceum?

mirabelka111
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-27, 19:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: mirabelka111 » 2012-02-27, 21:37

zdunia23,
Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące budowy programu. tzw. szkieletu. U mnie w szkole (ZSZ) dyr. nie chce wprowadzić podziału godzin tylko wszystkie 3 przeznaczyć na zajęcia tradycyjne. W szkole zawodowej dowolność i możliwość wyboru skończy się kombinacjami uczniów, zaświadczeniami z klubów, pływalni, kręgielni,itp. Taka specyfika szkoły i uczniów, którzy raczej myślą o pracy niż o kształceniu. Przy takiej ofercie w końcu przestaniemy mieć pracę, a już w tej chwili 3 n-li ma obcięte godz. do połowy etatu.
Jak technicznie powinien wyglądać tem program? Czy musi już mieć plany wynikowe, czy tylko treści do realizacji w danym bloku? I jak się ma w takiej sytuacji wybór dyscyplin sportowych przez uczniów na zajęciach? Proszę o pomoc. Kuratorium w Kaliszu nie zorganizowało zadnego szkolenia dla nauczycieli w-f i brakuje nam wiedzy.
Proszę o pomoc.

mencel2
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-17, 21:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: mencel2 » 2012-03-17, 22:02

do zdunia
piszesz
1 program wg podstawy programowej
2 program do zajęć tzw wyboru

w drugim
np uczniowie mają do wyboru gry sportowe (kosz ,futsal,siatka) bo takie masz warunki możesz sobie dorzucić inne dyscypliny.
uczniowie np w maju 2012 wybierają co chcą robić na tych 2 dodatkowych godzinach (dajesz liste klasie z kilkoma rubrykami (to co proponujesz) i tam sie podpisują) wybierasz tą dyscypline, której jest większąść w klasie jako te 2 dodatkowe godziny do wyboru ,
klasą z gimnazjum można dać listę wyboru juz przy składaniu świadectw

Piszesz rozkłady
1.po jednym na wszystkie klasy z Dyscyplin do wyboru np 1 kosz, 1 siata itp
2 dla każdej klasy dla 2 godzin z podstawy

Możesz ustawić sobie 1 godzina do wyboru 2 podstawy , albo odwrotnie 2 fakultatywne 1 podstawa

w dzienniku w tam gdzie masz 2 lekcje( np z podstawy) wpisujesz i robisz tematy z rozkładu dla wszytkich klas
tam gdzie masz 1 lekcie(fakultatywne ) wpisujesz z rozkładu z danej dyscypliny.

podsumowując;
piekna teoria reformy 20 uczniów w klasie po 5 bierze inna dyscypline i kiedy to maja zrobić jak zajęcia sa do 19,oo na sali , on kończy o 14.00 a z innej klasy chętni o 16,30

Oczywiście inne przepisy jak zgoda rodziców przy osobach niepełnoletnich (czy mamusia sie zgadza na to czy synek chcę grać w kosza) (wywiadówka) sie zrobi itd


ogólnie tradycyjnie nowo mowa.
i najważniejsze słowo reformy DOKUMENT i go dostaną

napisz na prv to może coś pomogę
Kalisz

Awatar użytkownika
Impuls
Posty: 22
Rejestracja: 2011-01-25, 12:36
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: Impuls » 2012-04-30, 14:29

Oficyna Wydawnicza Impuls wzbogaciła swoją ofertę o publikacje o dwóch kolejnych etapach nauczania. Aktualnie są dostępne opracowania do wszystkich etapów kształcenia ( z wyjątkiem szkolnictwa wyższego ):

Edukacja wczesnoszkolna
Szkoła podstawowa. Klasy IV - VI
Gimnazjum
Szkoły ponadgimnazjalne

http://www.impulsoficyna.com.pl/index.p ... _op#wiecej
Oficyna Wydawnicza Impuls

ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków

tel./fax. (12) 422-59-47, 422-41-80

www.impulsoficyna.com.pl

edeet
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-17, 16:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

PLAN WYNIKOWY DLA KLAS IV-VI

Postautor: edeet » 2012-09-05, 19:28

Czy ktoś posiada lub wie skąd można pobrać w formie elektronicznej program nauczania WF dla podstawówki pod nową podstawę programową (chodzi mi dokładnie o 4 godziny WF . B e de wdzięczna za pomoc

edeet
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-17, 16:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: edeet » 2012-09-05, 19:50

chodziło mi o plan wynikowy dla klas IV-VI , może ktoś posiada i chce się podzielić.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa podstawa programowa z WF

Postautor: iluka » 2012-09-05, 22:24

http://www.pospiech.katowice.pl/
WITAJ NA STRONIE DORADCY METODYCZNEGO WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Przykłady programów wychowania fizycznego zgodnych z nową podstawą
programową do II, III i IV etapu edukacji

Programy nauczania zgodne z nową podstawą programową dla klas IV-VI
szkoły podstawowej oraz szkół ponadgimnazjalnych różnego typu.
http://www.wychowaniefizyczne.pl/kierczak.html
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Wychowanie fizyczne”