Szkoły państwowe i niepubliczne

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

paola
Posty: 4
Rejestracja: 2007-02-14, 07:45

szkoły prywatne

Postautor: paola » 2007-02-14, 08:10

Od września zaczynam pracę w szkole prywatnej i jestem ciekawa jakie są Wasze doświadczenia z pracy w takich szkołach. Miałam praktyki w prywatnym gimnazjum i jestem z nich bardzo zadowolona. Największy plus: mało osób w klasach i więcej możliwości zastosowania metod aktywizujących. A jakie są Wasze doświadczenia? Koledzy straszą mnie, że z "bananową młodzieżą" pracuje się o wiele gorzej, ale ja myslę, że nie można uogólniać. A jak wyglądają zarobki w szkole prywatnej, czy są dużo wyższe niż w państwowej?
malutkimi kroczkami, byle do przodu...

kaska
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-05, 20:07

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: kaska » 2007-03-05, 20:13

cześć, ja dopiero od połowy lutego pracuje w szkole pryuwatnej i tylko 2 dni w tygodniu, tak dodatkowo. Ciężko mi porównać ponieważ nie uczyłam jeszcze w innej szkole. Ale mam pytanie, pisałaś że gdzieś umieścilaś ogłoszenie, czy możesz napisa c gdzie??

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: Onak » 2007-03-05, 20:21

Wiem, że (ale to może zalezy od szkoły) nie płaci się tam za wakacje, to prawda? :evil:

kaska
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-05, 20:07

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: kaska » 2007-03-05, 20:30

Co do zapłaty ja mam za godzine płacone, wychodzi nawet nieźle, jeśli jakieś przepadną to albo muszę odrobić albo nie mam za nie zapłacone. W klasie jest po 15 osób (ucze informatyki), ale sa zewnętrzne egzaminy - jest to szkoła policealna. Poza tym obowiązki jak w każdej innej szkole no i oczywiście nie liczy się mi żaden staż.

Awatar użytkownika
brzanka1
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-14, 21:22

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: brzanka1 » 2007-04-14, 22:00

kaska pisze:Co do zapłaty ja mam za godzine płacone, wychodzi nawet nieźle, jeśli jakieś przepadną to albo muszę odrobić albo nie mam za nie zapłacone. W klasie jest po 15 osób (ucze informatyki), ale sa zewnętrzne egzaminy - jest to szkoła policealna. Poza tym obowiązki jak w każdej innej szkole no i oczywiście nie liczy się mi żaden staż.

Jak to nie liczy się staż? :( Co Ty? To po roku pracy nie mogę zostać nauczycielem kontraktowym? to by było głupie :( właśnie będę zaczynać pracę w szkole prywatnej od września, jako nauczyciel stażysta i nie wiem co i jak :( o jejku :(
W szkołach prywatnych jest mało uczniów w klasie a ja jako nauczyciel wychowania fizycznego mam tylko utrudnione :/ kurcze bo trudno jest uczyć gier zespołowych w klasie z 4 osobami :(

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: akinomka » 2007-04-15, 17:13

Szkół prywatnych awans nauczycielski nie dotyczy. To prawda. Nie ma też świadczeń socjalnych.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
brzanka1
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-14, 21:22

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: brzanka1 » 2007-04-17, 10:16

akinomka pisze:Szkół prywatnych awans nauczycielski nie dotyczy. To prawda. Nie ma też świadczeń socjalnych.

A to dziwne, bo jak rozmawiałam z dyrektorką to mówiła mi, że będę przez pierwszy rok nauczycielem stażystą a po roku kontraktowym więc chyba są jakieś nieścisłości. Przecież w szkole prywatnej nauczyciel polega pod kartę nauczyciela więc musi mieć możliwość awansu zawodowego. Muszę chyba gdzieś się dowiedzieć. co do świadczeń socjalnych się zgadzam.

[ Dodano: 2007-04-17, 11:23 ]
ufff ufff właśnie dzwoniłam do Kuratorium Oświaty :) no i głupoty gadasz, bo oczywiście, że można robić normalny awans zawodowy :) jak w szkole państwowej :) jeszcze dl pewności poprosiła mnie, żebym podała jaka to szkoła i ona sprawdziła w rejestrze i potwierdziła ze mogę :)

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 32
Rejestracja: 2007-04-11, 16:05

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: Marek » 2007-04-17, 11:44

brzanka1 pisze:ufff ufff właśnie dzwoniłam do Kuratorium Oświaty :) no i głupoty gadasz, bo oczywiście, że można robić normalny awans zawodowy :)


Sęk w tym że na tym forum są wypisywane w niektórych tematach głupoty! Widocznie osoby które piszą odpowiedzi na pytania zadawane przez innych piszą to co usłyszą "gdzieś tam", informacje nie pochodzą z wiarygodnego źródła, działa poczta pantoflowa!
Tak było też i w tym przypadku:
http://belfrownia.pl/viewtopic.php?p=10 ... ight=#1005

Skoro ktoś nie jest pewny czegoś, usłyszał gdzieś i powiela brednie to niech w ogóle się nie udziala! Zamieszanie tylko powstaje... a przykładów na forum jest tego typu więcej, więc radzę nie wzorować się na wypowiedziach tego forum!

Pozdrawiam

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: akinomka » 2007-04-17, 17:06

brzanka1 pisze:
ufff ufff właśnie dzwoniłam do Kuratorium Oświaty :) no i głupoty gadasz, bo oczywiście, że można robić normalny awans zawodowy :) jak w szkole państwowej :) jeszcze dl pewności poprosiła mnie, żebym podała jaka to szkoła i ona sprawdziła w rejestrze i potwierdziła ze mogę :)


Po pierwsze to nic, że jesteśmy na forum internetowym, ale kultura każdego dotyczy. Wyrażenie "głupoty gadasz" możesz mówić do swoich kumpelek, ale nie do mnie. Rozumiemy się?

Po drugie czy nie zastanowiło Cię dlaczego pracownica Kuratorium sprawdzała nazwę szkoły w rejestrze?? Być może pozwolenie dotyczy tylko części szkół prywatnych. Dwa lata temu rozmawiałam ze znajomą, ktora pracuje w szkole prywatnej i ona nie ma mozliwości robienia awansu zawodowego.

Do Marka: jeśli ktoś traktuje swoją pracę poważnie to zamiast pytać na forum, będzie od razu pytał "u źródła". Ale niestety niektórzy idą na łatwiznę... Jest to forum "wymiany myśli", a więc pisane jest tu też to, co się usłyszy. Swoim stwierdzeniem, że na forum pisane są głupoty krzywdzisz pewną grupę ludzi, która poświęca swój czas, aby odpowiedać.
Proszę się nie zdziwić jak niedługo na forum będą same pytania pozostawione bez odpowiedzi.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: chiczi » 2007-04-17, 17:40

Popieram Cię akinomko . Kultura obowiązuje nas wszystkich nawet na anonimowym forum. A jeżeli Markowi nie odpowiada sposób udzielania informacji przez forumowiczów, to nie widzę przeszkód-niech nie zadaje pytań i nie czeka na daremno na głupie odpowiedzi z poczty pantoflowej :evil:

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 32
Rejestracja: 2007-04-11, 16:05

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: Marek » 2007-04-17, 21:10

chiczi pisze:Popieram Cię akinomko . Kultura obowiązuje nas wszystkich nawet na anonimowym forum. A jeżeli Markowi nie odpowiada sposób udzielania informacji przez forumowiczów, to nie widzę przeszkód-niech nie zadaje pytań i nie czeka na daremno na głupie odpowiedzi z poczty pantoflowej :evil:

Kultura? a w którym momencie byłem niekulturalny? :roll:
Nie zadawałem tu nigdy pytań, choć wszedłem tu właśnie dlatego aby je zadać. Jestem początkującym nauczycielem i wiele jeszcze nie wiem. Najpierw jednak obserwowałem i doszedłem do wniosku że "pewna grupa osób" /bez obrazy dla tych którzy naprawdę wnoszą na to forum sporą dawkę wiedzy/ piszą to co usłyszeli "od kolegi, a kolega od koleżanki..." itd.

Cieszę się że istnieje forum dla nauczycieli, tylko że szanowne grono administratorów powinno bardziej zwracać uwagę na treść tego co jest tu wypisywane.
Nie czepiam się, ale jeżeli forum ma być źródłem wiedzy dla nauczycieli, na pytania, odpowiedzi powinna udzielać tylko grupa wyznaczonych osób /najbardziej doświadczonych/ chcących oczywiście to robić /współpracować/. Tak robi się niepotrzebne zamieszanie i zapewne dla każdego młodego nauczyciela który tu wejdzie i wyczyta że "uprawnienia pedagogiczne są ważne przez dwa lata i jeżeli nie podejmie się pracy w tym okresie, dyplom jest nieważny" i uzna to za wiarygodną informację, będzie zapewne w lekkiej panice.... :neutral: Oczywiście również też zależy to od tego, kto jaką ma możliwość dojścia do informacji, w chwili obecnej mam możliwość zadania pytania pani profesor więc jestem w komfortowej sytuacji, jednak trzeba mieć to na uwadze że nie wszyscy...
Można dojść do kompromisu, dla dobra ogółu :smile:

Pozdrawiam

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: akinomka » 2007-04-18, 14:03

Marek pisze:
chiczi pisze:Popieram Cię akinomko . Kultura obowiązuje nas wszystkich nawet na anonimowym forum. A jeżeli Markowi nie odpowiada sposób udzielania informacji przez forumowiczów, to nie widzę przeszkód-niech nie zadaje pytań i nie czeka na daremno na głupie odpowiedzi z poczty pantoflowej :evil:


Kultura? a w którym momencie byłem niekulturalny? :roll:


Pisanie, że ktoś pisze głupoty jest już niekulturalne. Postarajmy się lepiej dobierać słowa, bo można przy okazji kogoś urazić. Zwracam się tu szczególnie do osób, które mają dopiero pracę nauczyciela przed sobą. Ta praca uczy pokory i jeśli się jej nie nauczycie to praktyka nauczycielska utrze Wam nosa.

A pomoc - KAŻDA - jest niezbędna. Tyle tylko, że prawo oświtowe podlega nieustannym zmianom i jeśli w tym roku Twoja Pani Profesor może mieć rację to w następnym roku powiesz, że "gadała głupoty", a okaże się, że po prostu w ciągu roku prawo się zmieniło...
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 32
Rejestracja: 2007-04-11, 16:05

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: Marek » 2007-04-18, 15:26

akinomka pisze:Pisanie, że ktoś pisze głupoty jest już niekulturalne.

Ależ taka jest prawda... jeżeli ktoś jest nadwrażliwy to już jego problem. Nie napisałem tego bezpodstawnie i nie było to skierowane do określonej osoby.
Łatwiej byłoby w życiu /nie tylko na tym forum/ jeżeli mówilibyśmy prosto w oczy o tym co jest źle.
Uważam iż użycie słowa "głupoty" w tym przypadku nie jest niekulturalne, skoro są to naprawdę głupoty! Taka jest prawda!

akinomka pisze:A pomoc - KAŻDA - jest niezbędna. Tyle tylko, że prawo oświtowe podlega nieustannym zmianom i jeśli w tym roku Twoja Pani Profesor może mieć rację to w następnym roku powiesz, że "gadała głupoty", a okaże się, że po prostu w ciągu roku prawo się zmieniło...

Oczywiście, prawo jest ciągle uaktualniane i zmieniane. Dlatego też zanim ktoś cokolwiek napisze niech sprawdzi /w wiarygodnych źródłach/ a nie powtarza to co mu powiedziała "koleżanka, a koleżanka usłyszała od kolegi...itd." Przykład z uprawnieniami http://belfrownia.pl/viewtopic.php?p=1005#1005 jest tak niedorzeczny iż wzbudził śmiech nawet wśród kadry profesorskie gdy zacytowałem jego treść :lol:

Pozdrawiam

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: akinomka » 2007-04-18, 16:23

A moim zdaniem sprawdzać we wiarygodnych źródłach powinna osoba zainteresowana, zamiast wywdzięczać się forum www. Tu może usłyszeć jedynie - no właśnie - co, kto słyszał... I tego nie potępiam, bo nie byłabym na tyle nieodpowiedzialna, żeby w sprawie swojej pracy bazować na informacjach z internetu.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
brzanka1
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-14, 21:22

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: brzanka1 » 2007-04-19, 14:15

Stwierdzenie, że gadasz głupoty było na miejscu powiedziane bo tylko wprowadzasz zamęt. Pani w kuratorium oświaty zapytała o to jaka to szkoła tylko po to, żeby sprawdzić czy to nie jest szkoła policealna typu Profesja, Żak itp., bo tam właśnie awans zawodowy nie obowiązuje. Nie bądź taka delikatna na to co się do Ciebie mówi bo życie Cię zmiażdży. Trzeba być twardym a nie miękkim :) pozdrawiam


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron