powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ninjaczyjt
Posty: 31
Rejestracja: 2008-11-17, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podkarpackie

zniżka godzin, a poratowanie zdrowia

Postautor: ninjaczyjt » 2011-11-07, 20:14

Opiszę moją nieciekawą sytuację. Otóż, w czerwcu zeszłego roku szkolnego dostałem od dyrekcji do podpisania (co też uczyniłem) papier informujący mnie o zniżce godzin 13/18. Pracuję 10 lat i jest nas dwoje wuefistów w szkole (na równych prawach, bo oboje jesteśmy nauczycielami dyplomowanymi i mamy ten sam staż pracy w szkole w której pracujemy). Koleżanka międzyczasie poszła na urlop dla poratowania zdrowia i "uciekła" przed podpisaniem tego świstka.
Ja od nowego roku szkolnego przejąłem po niej godziny i teraz mam pełny etat + 1 godzina nadwymiarowa.
Pytanie brzmi, czy będąc na zniżce godzin, ale mając pełny etat uzupełniony o te godziny po koleżance przysługuje mi prawo do urlopu dla poratowania zdrowia?

sławka
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-11, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: sławka » 2011-11-07, 20:29

Kiepsko to wygląda. Nie podam Ci podstawy prawnej, ale studiując nie tak dawno przepisy na temat urlopu zdrowotnego (przebywałam na takim w minionym roku szkolnym) doczytałam, że na urlop może iść osoba mająca pełen etat i co więcej po powrocie musi mieć zapewniony też cały etat. Skoro podpisałaś zniżkę, więc chyba nie będziesz mogła liczyć na cały etat w przyszłym roku, bo zresztą jak piszesz - koleżanka go dostanie.
Z drugiej strony znam przypadek, gdzie koleżanka idąc na zdrowotny podpisała oświadczenie, że po zdrowotnym zgadza się na rozwiązanie stosunku pracy (germanistka, której nauczany przedmiot został w tym roku wycofany ze szkoły). Także widzisz- bywa różnie interpretowane prawo.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: koma » 2011-11-07, 20:31

Przecież teraz masz etat - nie ma zadnej "zniżki".

Poza tym - dlaczego dopiero w czerwcu?? Chyba nie dopełnił terminów, należało Ci się zatrudnienie na 18 godzin.

ninjaczyjt
Posty: 31
Rejestracja: 2008-11-17, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: ninjaczyjt » 2011-11-07, 21:36

sorry nie w czerwcu, ale w kwietniu. Pomyliłem się. Nie wiem jak to mogli zapisać, bo warunki na uzyskanie urlopu na poratowanie zdrowia mówią, ze w chwili skladanie wniosku muszę być zatrudniony na pełny elat i takowy mam tylko nie wiem jak to się ma do podpisanej przeze mnie zniżki godzin na 13/18, a teraz od momentu pójścia koleżanki na urlop dla poratowania zdrowia dodanych 6 godzinach z etatu koleżanki.

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: Peonia » 2011-11-08, 15:42

skoro masz cały etat, to powinna być zmiana w dokumentach, poproś o takową

sławka
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-11, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: sławka » 2011-11-09, 19:26


DorSta18
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-10, 19:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: DorSta18 » 2012-05-10, 20:26

Dzień dobry
Czy ktoś z obecnych na forum może udzielić mi informacji dotyczącej powrotu nauczyciela do pracy po rocznym urlopie dla poratowania zdrowia.Problem dotyczy zmniejszenia liczby godzin ze względu na zmiany organizacyjne.Czy prawdą jest ,że dyrektor powinien zatrudnić mnie(nauczyciel dyplomowany) znów w pełnym wymiarze godzin?
Na co się prawnie powoływać(która ustawa ,Karta N.?)
Jeśli ktoś się orientuje -proszę o wskazówki.Pozdrawiam

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: Yoka » 2012-05-10, 22:05

znam przypadek, że dyplomowany po zdrowotnym dostał zniżkę i nie miał wyjścia, bo nie było godzin i tyle.

tome
Posty: 4
Rejestracja: 2012-02-16, 18:41
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: opolskie

Re: powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: tome » 2012-05-10, 23:27

DorSta18, nie. W chwili obecnej nie ma takiego obowiązku. Jeśli zmniejszyła się np. liczba dzieci to dyrekcja nie jest w stanie zagwarantować takiej samej ilości godzin.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: krg54 » 2012-05-11, 00:54

Niestety, nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia, w obliczu zastosowania przez dyrektora art.20 KN, jest traktowany tak samo, jak inni czynnie pracujący n-le. Może więc otrzymać propozycję zatrudnienia w obniżonym wymiarze godzin. Może również otrzymać wypowiedzenie stosunku pracy w ogóle.

DorSta18
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-10, 19:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: powrót ze zdrowotnego-zmniejszenie liczby godzin

Postautor: DorSta18 » 2012-05-11, 13:34

W takim razie dziękuje za informacje.


Wróć do „Prawo oświatowe”