Indywidualny tok nauczania

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

123Never123
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-13, 03:06
Kto: uczeń
Lokalizacja: łódzkie

Indywidualny tok nauczania

Postautor: 123Never123 » 2012-05-13, 03:40

Witam!

Szczerze mówiąc nigdy nie wierzyłem że wiedza którą zdobędę w moim gimnazjum czy teraz technikum przyda mi się w życiu, starałem się realizować swój własny plan, uczyć się sam i robić to co lubię, pozyskiwać wiedzę która w przyszłości da mi wymarzoną pracę.

Niby się udało, z informacji z mojego profilu można wyczytać że mam dopiero 16 lat a obecnie już pracuję w zawodzie zdobywając tak ważne doświadczenie komercyjne.

Niestety to pochłania cały mój wolny czas i jeszcze bardziej zniechęca mnie do chodzenia do szkoły, w normalny dzień muszę wstawać o 6:30, wracam o 15:30 a od 16 do północy pracuję. To strasznie wyniszczający tryb, czasu starcza aż na zjedzenie obiadu a o czynnościach takich jak nauka czy odrabianie lekcji lepiej nie wspominać...

Szukałem jakiegoś rozwiązania i oto jest: Indywidualny tok nauczania.

I teraz mam do Was kilka pytań:

- Czy mam szansę dostania się na ten tryb edukacji? Z tego co się dopytałem to jest opcja dla osób "wybitnie zdolnych", mających same 5, niestety moje uzdolnienia zawodowe wybiegają poza to czego uczę się w szkolę, chociaż teoretycznie TI a programowanie są ze sobą powiązane, jednak moje oceny nie odzwierciedlają poziomu mojej zawodowej wiedzy, bardziej ilość mojego wolnego czasu...

Sytuacja nie jest więc za ciekawa, nie mam w zasadzie żadnego potwierdzenia swojej "wybitnej zdolności". Dowiedziałem się że potrzebuje 3 rzeczy:

- Pozytywnej opinii PPP.
- Pozytywnej opinii wychowawcy.
- Pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez Radę Pedagogiczną.

Zacząłem więc od PPP - czy wiecie może co mnie czeka na spotkaniu? Słyszałem coś o jakiś testach psychologicznych - na czym one polegają?

Naprawdę wątek ten i Wasze odpowiedzi mogą mieć ogromny wpływ na moją przyszłość dlatego serdecznie apeluję o jak najwięcej wypowiedzi i wskazówek, proszę Was o pomoc abym po tylu trudach wynikających z osiągnięcia odpowiedniej wiedzy zawodowej nie musiał kolejny raz ponieść klęski.

Pozdrawiam i dziękuję.

123Never123
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-13, 03:06
Kto: uczeń
Lokalizacja: łódzkie

Re: Indywidualny tok nauczania

Postautor: 123Never123 » 2012-05-14, 23:00

@refresh

Nic? Ani jednej odpowiedzi?
Czarno to widzę...

Awatar użytkownika
Vasir
Posty: 111
Rejestracja: 2011-01-16, 18:51
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Indywidualny tok nauczania

Postautor: Vasir » 2012-06-01, 10:51

Nie pomogę Ci bo nie wiem. W każdym razie, widzę kolejnego informatyka na forum ;P Nie myślałeś żeby się przenieść się do szkoły weekendowej? To też jakaś opcja. Z pracy nie rezygnuj ;)

123Never123
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-13, 03:06
Kto: uczeń
Lokalizacja: łódzkie

Re: Indywidualny tok nauczania

Postautor: 123Never123 » 2012-06-13, 19:20

Tu kolejny problem - miejsce zamieszkania, u mnie takiej szkoły raczej nie ma, ale dzięki za odpowiedź, poczytam coś.

Szkoda że żaden nauczyciel się nie wypowiedział, mam nadzieję że nie spłoszyłem Was tekstem o tym że uważam iż nauka tylu rzeczy mija się z celem.

Ale wyznaję taka filozofię iż jeżeli z wiedzą się codziennie nie pracuje to zaraz się ją zapomina. Tak jak mały Jasiu uczył się paciorka ale przestał mówić go codziennie i po X miesiącach zorientował się że już go nie zna.

Jutro idę do PPP, będę walczyć niczym z błędami kompilatora o to aby uzyskać te nauczanie indywidualne.

Moglibyście chociaż podpowiedzieć co mnie tam czeka abym mógł się jakoś przygotować?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Indywidualny tok nauczania

Postautor: linczerka » 2012-06-13, 19:39

123Never123 pisze:Moglibyście chociaż podpowiedzieć co mnie tam czeka abym mógł się jakoś przygotować?

Pewnie jakieś testy i rozmowa. Nie wiem, co Cię czeka. Dostajemy opinie (o ile jest przekazana szkole) i dalej to nasza działka. Czarno widzę opinię, która Cię usatysfakcjonuje.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Kącik uczniowski”