Utrata godzin

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Utrata godzin

Postautor: krg54 » 2012-04-20, 23:24

Oczywiście termin majowy masz dużo bezpieczniejszy. Pamiętaj jednak, że możesz mieć trochę zawirowań z tym związanych, bo ostatnio OP wpływają na dyrektorów, by się odwoływali od orzeczeń. No, cóż ...

alamakota.wawa
Posty: 19
Rejestracja: 2011-12-13, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: alamakota.wawa » 2012-04-21, 08:42

krg54, jestem Ci bardzo wdzieczna za pomoc. czy mozesz mi powiedziec, na ile tyg. przed zalecanym urlopem lekarz wystawia skierowanie? jakie jest to minimum? nie moge znalezc takiej informacji, widze tylko, ze sa 2 tyg. na odwolanie sie

basia1963
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-21, 07:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Ograniczenie etatu a renta inwalidzka

Postautor: basia1963 » 2012-04-21, 08:43

Witam!
Jestem nauczycielem bibliotekarzem z siedemnastoletnim stażem pracy.
Chciałabym zapytać o słuszność decyzji dyrektora szkoły, w myśł której od nowego roku szkolnego miałabym pracować w mniejszym wymiarze godzin.

Czy dyrektor szkoły ma prawo uzupełnić etat matematyka (mającego jednocześnie kwalifikacje do pracy w bibliotece ) godzinami bibliotekarza zabranymi mu z ¾ etatu (bo tylko tyle szkoła posiada ), podając jako uzasadnienie to, ze nauczyciel bibliotekarz (w wieku przedemerytalnym ) posiada dodatkowy dochód w postaci renty inwalidzkiej?

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Utrata godzin

Postautor: krg54 » 2012-04-22, 00:27

Nie ma w tym zakresie żadnych przepisów. Trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i nie zaskakiwać dyrektora z dnia na dzień. A ile to ma być? Jednemu dyrektorowi wystarczy tydzień, a drugiemu nawet miesiąc będzie mało. Myślę sobie, że jak zwykle trzeba wybrać złoty środek.

Bolek77
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-09, 08:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

zbiorowe ograniczenie etatów nauczycielom mianowanym i dyplo

Postautor: Bolek77 » 2012-05-09, 08:32

Witam,

Proszę o odpowiedz w następującej sprawie,

W mojej szkole pracuje 2 nauczycieli dyplomowanych i 3 mianowanych germanistów.
Ja jestem nauczycielem dyplomowanym w gimnazjum i w bieżącym roku mam 18/18.
Dyrektor zaproponował w związku z niżem demograficznym podpisanie wszystkim porozumienia o ograniczeniu etatu na 13/18. Czy taka propozycja zbiorowego porozumienia jest zgodna z prawem? Skoro w szkole jest 65 godzin j. niemieckiego, nie powinny zostać wpierw utworzone etaty dla nauczycieli?
Co mi grozi, jeśli nie wyrażę zgody na porozumienie, jeżeli pozostała 4 nauczycieli
je podpiszą? Czy dostane wypowiedzenie, w przypadku gdy jedyny nie wyrażę zgody na porozumienie?
Czy po podpisaniu zgody, i otrzymaniu nowych warunków pracy na 13/18 mogę odwołać się do sądu pracy o uzupełnienie etatu / wynagrodzenia?

Jestem załamany i nie wiem co zrobić? :( Proszę doradźcie jak postąpić, podpisać pismo o porozumieniu, czy nie wyrazić zgody na 13/18 ?

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Utrata godzin

Postautor: malgala » 2012-05-09, 16:11

Bolek77 pisze:Czy dostane wypowiedzenie, w przypadku gdy jedyny nie wyrażę zgody na porozumienie?

Tak, ale wtedy możesz odwołać się do sądu pracy.
Bolek77 pisze:Czy po podpisaniu zgody, i otrzymaniu nowych warunków pracy na 13/18 mogę odwołać się do sądu pracy o uzupełnienie etatu / wynagrodzenia?

Skoro się zgadzasz, to odwołanie nie ma sensu.

torno
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-13, 21:47
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Utrata godzin

Postautor: torno » 2012-05-10, 12:33

podpowiedzcie kto pierwszy do godzin-ja mianowany po podyplomowce, czy kontraktowy z magisterium z danego przedmiotu?

perla83
Posty: 36
Rejestracja: 2009-03-16, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Utrata godzin

Postautor: perla83 » 2012-05-15, 21:54

mam pytanie o podobnej tematyce, otóż: będę miała od września zmniejszoną ilość godzin, mam umowę na czas nieokreślony. Dyrektor przygotowuje do podpisu aneks do umowy. Kiedy taki aneks trzeba podpisać, czy mogę zrobić to dopiero pod koniec sierpnia, czy muszę w momencie, kiedy przedłoży mi papier, tzn. jeszcze w maju? Czy idąc na zwolnienie chorobowe podczas ciąży przed końcem sierpnia, będę miała przedłużone warunki obecne czy te nowe, które mają obowiązywać od września

Adamm
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-21, 18:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Utrata godzin

Postautor: Adamm » 2012-05-21, 18:31

Witam, w zwiazku z duzym prawdopobienstwem, ze nie bedzie wystarczajacej ilosci godzin od nowego roku szkolnego, dyrektor mojej szkoly musial zwolnic mojego kolege a mi ograniczyc etat, na co przystalem. Jestem nauczycielem mianowanym zatrudnionym na podstawie mianowania, zwolniony kolega rowniez. Kolega ma identyczny staz jak ja, ale nizsze kwalifikacje, ma licencjat ja natomiast magistra z przedmiotu ktorego uczymy. Okazuje sie, ze nabor jest na tyle dobry, ze mozliwe jest by bylo wiecej godzin niz przewidywal dyrektor w arkuszu majowym. Mam w zwiazku z tym kilka pytan.
1. Czy te godziny maja obowiazek przypasc mi i w ten sposob dopelnic moj etat (mam aktualnie 12 godzin po ograniczeniu) a ewentualne nadwyzki moga zostac przyznane nauczycielowi ktory zostal zwolniony?
2. Czy moze dyrektor ma prawo przyjac zwolnionego nauczyciela i te dodatkowe godziny przyznac jemu zeby mial co najmniej pol etatu?
3. Czy jest w koncu mozliwosc ze moze stac sie tak ze ja zostane z 12 godzinami a kolega bedzie mial tych godzin wiecej ode mnie?
Nadmienie ze zwolniony nauczyciel ma ponad pol etatu w innej szkole, dyrektor twierdzi jednak ze nie ma obowiazku brac tego pod uwage w przypadku zatrudnienia w naszej szkole. Moze stac sie tak, ze bede mial mniej niz moj kolega, ktory na pierwszy rzut oka jest bardziej poszkodowany. Byc moze on bedzie mial etat, nawet wiecej a ja 12 godzin.
Prosze o odpowiedz na moje pytania. Z gory dziekuje.
Adam

00majeczka00
Posty: 25
Rejestracja: 2009-03-03, 13:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Utrata godzin

Postautor: 00majeczka00 » 2012-05-21, 21:14

witam

czy dyrektor może wypowiedzieć jednemu nauczycielowi (kontraktowemu z umową na stałe) warunki pracy zmniejszając ilość godzin (uzasadnienie - zmiany organizacyjne, zmniejszenie ilości oddziałów itp) zatrudniając dokładnie na jego stanowisko nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego?

bardzo proszę o poradę
z góry dziękuje

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Utrata godzin

Postautor: koma » 2012-05-21, 21:26

Tobie ogranicza, aby przyjąć nowego??
Czy on poważny facet jest??? :shock:

00majeczka00
Posty: 25
Rejestracja: 2009-03-03, 13:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Utrata godzin

Postautor: 00majeczka00 » 2012-05-21, 22:29

ogranicza jednym, żeby tymi godzinami obdarować drugich, z mojej, a także innych szkół w miejscowości

Adamm
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-21, 18:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Utrata godzin

Postautor: Adamm » 2012-05-23, 17:58

Czy znajdzie sie chetny do wypowiedzi na temat ktory poruszylem w swoim poscie? Bylbym wdzieczny.

melkor
Posty: 4
Rejestracja: 2007-07-16, 06:43

Zmiana warunków pracy

Postautor: melkor » 2012-05-30, 09:05

Witam
Własnie otrzymalem od dyrekcji pismo, ze w zwiazku ze zmianami w organizacji moze zaistniec sytuacja zmian w umowie i zmiejszenia wymiaru godzin do co najmniej 9/18
Nadmienie ze jestem Spolecznym Inspektorem pracy umowa na czas nieokreślony pełen etat ( nauczyciel kontraktowey rok do zakonczenia stażu na mianowanego) .
Czy ktos mądrzejszy i ieglejszy w prawie mógłby mi napisać czy to pismo jest zgodne z prawem i czy musze go podpisywac?
Dyrekcja zapewnia mnie ze jest to tylko pismo zabezpieczajace, i bede mial co najmniej 17 godzin ale cos mi tu nie pasuje


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron