poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

pytanie o lst motywacyjny

Postautor: chiczi » 2006-11-03, 21:46

Hmm...Ponoć kto pyta, nie błądzi :grin: ,więc zapytam :).
Skończyłam właśnie praktyki pedagogiczne z języka polskiego, postanowiłam porozsyłać podania do pobliskich szkół, bo wiem, że są nauczyciele, którzy już od stycznia 2007 roku przechodzą na emeryturę. I właśnie...CV już napisałam, mam problem z krótkim listem motywacyjnym..Nie chciałabym już tak na wstępie popełnić gafy, więc proszę o poradę i wskazówki starszych kolegów i koleżanki- co napisać w tym liście do dyrekcji..???? Dodam, że nie jestem jeszcze mgr :wink: .
Czekam na cenne informacje :)
Ostatnio zmieniony 2007-08-31, 11:58 przez chiczi, łącznie zmieniany 1 raz.

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: akinomka » 2006-11-04, 18:28

Możesz skorzystać z tej strony http://cv.pracanowo.pl/pierwszapraca.php. List motywacyjny do szkoły wygląda tak samo, jak do innych instytucji.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: chiczi » 2006-11-04, 18:51

Dziękuję za adres stronki :). Wydawało mi się, że te wszystkie "schematy" listów motywacyjnych nie są zbyt odpowiednie :???: , ale chyba jestem przewrażliwiona ;). Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 157
Rejestracja: 2006-08-14, 21:36

Własne "JA" jest atutem w rozmowie z dyrekcją szko

Postautor: Piotr » 2006-11-05, 18:20

Uważam , że w szkołach jest tyle do zrobienia (nie dlatego ,że inni nic nie robią , ale dlatego ,że jest tylu różnych uczniów - o różnych zainteresowaniach) , że dyrektorowi dusza rośnie , gdy usłyszy nową , realną ofertę zainteresowania uczniów i skupienia ich wokół pięknej i pożytecznej idei . Pomyśl "CO DRZEMIE TWÓRCZEGO W TOBIE ??" . Piotr.

ketlina
Posty: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 10:07

poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: ketlina » 2007-04-19, 10:21

Mam pytanie a właściwe dwa.Właśnie wybieram się na obchód szkół.Szkopuł w tym,że przygotowałam sobie tylko CV,czy list motywacyjny jest konieczny?Pytanie numer 2:dokumenty składam w sekretariacie czy nalegam na spotkanie z dyrektorem?Jestem trochę zdezorientowana,więc pomóżcie proszę.
Ostatnio zmieniony 2007-08-26, 00:11 przez ketlina, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu ja:)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: chiczi » 2007-04-19, 11:06

Ja napisałam również krótki list motywacyjny. Dokumenty złożyłam w sekretariacie, ale w jednej szkole pani sekretarka zaproponowała mi wejść na chwilkę do pani dyrektor :smile: . W sumie to nie uzyskałam jakiejś wiążącej odpowiedzi, ale pierwszy kontakt nawiązałam :wink:

malwina
Posty: 11
Rejestracja: 2007-04-03, 23:40

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: malwina » 2007-04-19, 11:52

Ja także skłądałam CV i list motywacyjny. Na początku próbowałam kontaktować się z dyrektorami jednak nie jest to wcale takie łatwe :P zatem później po prostu zostawiałam dokumenty w sekretariatach.

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: akinomka » 2007-04-19, 13:20

Przy szukaniu pracy również składałam CV i list motywacyjny. Wchodząc do sekretariatu zawsze prosiłam o romowę z dyrektorem. Jeśli nie miał czasu, nie było go lub nie było takiego zwyczaju w szkole zostawiałam papiery u pani sekretarki.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

ketlina
Posty: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 10:07

jak adresować podania

Postautor: ketlina » 2007-04-19, 13:54

Dzięki za pomoc.Mam na liście ok60 szkól do obejścia,czy na każdym liście motywacyjnym mam pisać oddzielny adres szkoły?Na razie zrobiłam bez adresu taki ogólny.Bo jak mnie czeka wpisywanie za każdym razem nowego adresu to oszaleje:)I jeszcze jedno jak kto jest z tym terminem składania dokumentów?Istnieje jakiś?
Ostatnio zmieniony 2007-08-26, 00:02 przez ketlina, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu ja:)

Awatar użytkownika
brzanka1
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-14, 21:22

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: brzanka1 » 2007-04-19, 13:56

No to idź szybko składaj bo dyrektorzy czekając na to tylko do końca maja później to już po "faworkach"

[ Dodano: 2007-04-19, 13:58 ]
na każdym podaniu musisz mieć dokładny adres szkoły.

Awatar użytkownika
brzanka1
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-14, 21:22

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: brzanka1 » 2007-04-19, 14:01

Należy w papierach do szkół dawać swoje: CV, listo motywacyjny, ksero swoich dokumentów uprawniających Cię do pracy na danym stanowisku oraz najlepiej by było aby dołączyć do dokumentów ksero opinii z miejsc w których już pracowałaś. Oczywiście tylko tych które łączą się z przyszłym zawodem. Możesz też dołączyć opinie z placówek w których odbywałaś praktykę. Pozdrawiam

Wenus
Posty: 23
Rejestracja: 2006-05-12, 21:45

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Wenus » 2007-05-05, 22:59

Powinnaś zamieścić adres.
A jeśli chodzi o termin... właściwie to dyrektor do końca kwietnia układa arkusz organizacyjny na przyszły rok szkolny i wysyła do organu prowadzącego szkołę, więc już wie ilu nauczycieli będzie potrzebował na przyszły rok. Ale wiesz jak jest... różne wypadki chodzą po ludziach - mimo że ma komplet, może się przecież coś stać... ktoś pójdzie na zwolnienie, macierzyńskie, urlop... itp. itd.... Składaj gdzie się da. Tylko wtedy masz szansę się gdzieś załapać. Czasem nagle potrzeba nauczyciela w środku roku - i wtedy jak mają Twoje podanie w sekretariacie to jest nadzieja.

Monia26
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-12, 11:59

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Monia26 » 2007-05-17, 09:09

Moi drodzy!!!
Na składanie podań w szkole nigdy nie jest za późno. Podam Wam mój przykład. Podanie do szkoły zaniosłam 20 sierpnia, 23 sierpnia zostałam zaproszona na rozmowę a 1 września juz zaczęłam pracę. Tak juz sobie pracuje drugi rok i jest mi dobrze :mrgreen: Dlatego nie poddawać się i roznosić podania na całego.
Pozdrawiam
Ps: Tu panie sekretarki musze usprawiedliwić one naprwde w tych sekretariatach maja dużo pracy, czasem moga mieć faktycznie kiepski humor. Prosze się tym nie zrażać .
Ja proponowałabym jednak osobiste roznoszenie podań. Choć koleżanka do jednej z poznańskich uczelni wysłała podanie mailem i obecnie tam pracuje. Ale do szkół to raczej osobiście.

zbychu
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-24, 01:10

potrzebne dokumenty do podjecia pracy

Postautor: zbychu » 2007-11-24, 01:20

Siema!
Jestem na V roku studiow na kierunku nauczycielskim i zaczynam myslec o momencie w ktorym bede musial podjac prace w szkolnictwie. Chcialbym sie dowiedziec jakie dokumenty sa potrzebne aby zlozyc podanie o prace do jakiejs szkoly. Czy sa to standardy jak w przypadku innych prac? czy np. jakies specjalne listy motywacyjne trza pisac. Szczeze mowiac to nie pracowalem jeszcze, wiec jestem w tej kwestii troche zielony. Poza tym jak szukac roboty w szkole? Czy najlepiej skladac papiery do kazdej szkoly w rejonie, czy szukac po ogloszeniach? a moze w jakims urzedzie pracy czy kuratorium oswiaty? prosze o informacje i rady, za kazda bede wdzieczny:)

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: daughter » 2007-11-24, 12:50

Najlepiej będzie kiedy po obronie od razu złożysz podanie i cv w jak największej ilości szkół. Nie czekaj na ogłoszenia, zawsze lepiej kiedy w takiej szkole mają 'na kupce' podania i w razie czego zadzwonią. Jak już napisałam zwykłe podanie i cv potrzebne, ale możesz też dołożyć zaświadczenie, że się obroniłeś, a jak Cię przyjmą w jakiejś szkole, to donosisz dyplom po wręczeniu.


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron