PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Polecam podręcznik

Bingo [PWN]
0
Brak głosów
Fairyland [Express Publishing]
0
Brak głosów
Follow Me [WSiP]
0
Brak głosów
Friends [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Go For Poland [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Hot Spot [Macmillan]
2
11%
Look! [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Maxi Taxi [PWN]
0
Brak głosów
New English Zone [Oxford University Press]
0
Brak głosów
Project [Oxford University Press]
1
6%
Sky High [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Smart Junior [MM Publications]
0
Brak głosów
Starland [Express Publishing]
1
6%
Steps In English [Oxford University Press]
6
33%
Superkids [Macmillan]
0
Brak głosów
Tempo [Macmillan]
0
Brak głosów
Welcome [Express Publishing]
0
Brak głosów
Welcome Friends [Express Publishing]
0
Brak głosów
Winners [Oxford University Press]
2
11%
Today! [Pearson]
3
17%
Team up. [Oxford]
2
11%
Inny [Inny]
1
6%
 
Liczba głosów: 18

renipust
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-24, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: renipust » 2012-05-18, 21:31

Ja wybrałam Steps. Z tego co wiem od koleżanki- jest już od jakiegoś czasu na rynku, jest sprawdzony, ona już uczy z wszystkich części. Zupełnie się z Panią zgadzam- w częściach 3 przesadzają z gramatyką. Dlatego wybrałam Steps, gdyż wydaje mi się najbardziej wyyważonym podręcznikiem. Ale nie znam Hot Spota. Analizowałam Discover Longmana- trójka za trudna!!! Explorer N. Ery- za trudne!!! A Evolution- nie leży mi. Pisałam o tym wyżej. Ja postawiłam na Steps, a czy nie będę żałować- to się okaże jak przepracuję z nim trzy lata...
Pozdrawiam :-)

mon.zam
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-22, 21:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: mon.zam » 2012-05-19, 21:13

Z tego co wiem to Stepsy weszły w tamtym roku szkolnym. Wcześniej wydawnictwo wprowadzało kolejne edycje Projecta.

mon.zam
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-22, 21:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: mon.zam » 2012-05-19, 23:16

Renipust...dopytaj koleżanki, bo "steps" jest chyba jednak tylko rok na rynku.

renipust
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-24, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: renipust » 2012-05-20, 09:35

Steps 1 jest od 2010, Steps 2 i 3 od 2011. Co nie zmienia faktu, że niektórzy już pracują z trzema częściami. Moja koleżanka miała tak fatalny podręcznik, że zmieniła na Steps nie od klasy 4- część pierwsza i potem stopniowo. Tylko od razu wprowadziła do klas 4, 5 i 6 Steps 1, 2 i 3. Zna więc wszystkie trzy części, przepracowała na nich całość podręcznika 1-3 i chwali. Choć jak pisałam wcześniej- ja będę mieć własne zdanie jak na swoich uczniach przepracuję trzy części... Ale jak pisałam wyżej- są osoby, które już przepracowały całość Steps...

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Andulencja » 2012-05-21, 17:48

Ja wybrałam Steps - fajnie rozwiązane pisanie :)
Na pewno się przyda.

martiniii87
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-22, 14:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: martiniii87 » 2012-05-22, 14:44

Ja właśnie mam dylemat, który podręcznik wybrać - Hot Spot, który wydaje mi się przejrzysty i ciekawy czy Steps in English - 'niby' przygotowujący do egzaminu szóstoklasisty (o którym jak wiadomo nic nie wiadomo jak na razie). A podstawa jest napisana 'baaardzo' szczegółowo więc stąd dylemat. Osobiście bardziej sklaniam się ku Hot Spotowi ale boję się, że później nagle okaże się niewystarczający (np. w przypadku tej książki słownictwo). Z drugiej str Hot Spot w ciekawszy sposób pokazuje niektóre zagadnienia gramatyczne, porusza tematy, które mogą się dzieciakom spodobać.

joduz
Posty: 6
Rejestracja: 2012-05-18, 18:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: joduz » 2012-05-25, 20:35

Dzisiaj dostałam okazowe egzemplarze wszystkich częsci Steps. I jakkolwiek jest fajny, nie za trudny, to przeznaczony na 60-90 godz. Czyli nie za wiele. Oczywiście wliczając takze dodatkowe lekcje np. ćwiczace uzycie czasów gramatycznych itp., to moze być troszkę za malo.
W Teacher'sie sa doatkowe lekcje do kopiowania, oraz do poziomu 1 /chyba tez do pozostałych / jest dołączona ksiązeczka z ćwiczeniami egzaminacyjnymi-fajna rzecz.
Oprócz tego do każdego poziomu jest ,/ w komplecie! / DVD , a w Teacher'sie ćwiczenia do lekcji z DVD. Ogolnie podoba mi sie najbardziej ze wszystkich oglądanych podręczników.
Chyba , ze znacie jeszcze jakies inne "cudo"?

joduz
Posty: 6
Rejestracja: 2012-05-18, 18:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: joduz » 2012-05-25, 21:22

A czy moze ktos napisać opinię jak sie pracuje z NEw English Zone Oxfordu?

mon.zam
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-22, 21:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: mon.zam » 2012-05-25, 22:54

Dyskusja roznosi się na dwa wątki, jedni piszą tutaj, inni w Evolution. Jeśli można proszę moderatora o połączenie wątków.

A ja się jakoś do Stepsów przekonać nie mogę i nie przekona mnie dodatkowa książeczka z ćwiczeniami egzaminacyjnymi. Widzę zbyt duże podobieństwo do Winnersów, a tych już nie zniosę. Zraziłam się do wydawnictwa jak odebrałam "oprogramowanie na tablicę interaktywną" do podręcznika, które tak naprawdę okazało się elektroniczną wersją książki z plikami audio. Ale teraz przy Stepsach widzę, że wydawnictwo fajnie idzie do przodu w związku z cyfryzacją.

yakko
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-24, 21:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: yakko » 2012-05-28, 21:22

Może warto spojrzeć na ogólnoświatowe egzaminy: starters, movers i flyers. Flyers’a powinno teoretycznie się zdawać po 6 klasie (ewentualnie po 5) i odpowiednio w dół. Przygotowuję od 2 lat do tych egzaminów dzieciaki. Moje starters’a zdawały w 3 klasie (mniej więcej trzeba już się posługiwać wtedy Present Simple i Continuous, ale nie zwracają mocno/w ogóle na to uwagi na tym poziomie, jednak w tekstach one są). Movers to już Past Simple, a flyers wiadomo, następnie z materiałem. Myślę, że dalej nie mogą poruszyć się ze sprawdzianem dla 6tych klas, niż flyers, a nawet test nie może być na tym samym poziomie. Do tych egzaminów Cambridge raczej przygotowują się „wybrańcy”, a po 6 klasie każdy w Polsce sprawdzian będzie pisał. Muszą zrobić coś, żeby każde dziecko miało szansę na zdobycie dobrego wyniku, także w miejscowościach, gdzie czasami ten angielski nie jest jeszcze tak bardzo poważnie traktowany. Więc może zrobią to na poziomie mniej więcej moversa. Wydaje mi się, że warto kierować się tymi egzaminami i mniej więcej tym średnim poziomem. Z resztą, to jest też ich pierwszy raz… Ja może i ryzykuję, ale wybieram Hot Spot, bo mniej zdolnym da poczucie, że mogą i że się da, a lepszym można rozszerzyć słownictwo przez wiele innych ćwiczeń np. rymy.
ps. Dzisiaj dostałem Steps in English i uważam, że może i solidny, ale taki suchy, bez życia, jakby trochę przestarzały. Subiektywna opinia i oparta tylko na Steps 1, reszta części ma dojść niedługo.

mon.zam
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-22, 21:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: mon.zam » 2012-05-28, 22:35

Dzięki za wskazówki odnośnie egz. Cambridge.Faktycznie Movers to wg Cambridge poziom A1, Flyers to A2.

polinkap6
Posty: 1
Rejestracja: 2012-06-03, 19:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Go International Wsz Pwn

Postautor: polinkap6 » 2012-06-03, 19:59

Przeczytałam już wszystkie opinie o różnych podręcznikach do klasy IV, ale nigdzie nie widziałam żadnego komentarza na temat Go International nowej serii PWN, według mnie nie jest ani za łatwa ani za trudna, dla w miarę dobrej klasy, bo Evolution rzeczywiście może być troche za łatwe. Od trzech lat pracuje na New Friends ale zaczyna mi w nich brakować nowocześniejszego słownictwa. Jakie są wasze opinie o GO International?

little_fluffy
Posty: 13
Rejestracja: 2008-09-14, 21:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: little_fluffy » 2012-06-07, 15:29

Ja się zdecydowałam na Steps. Zobaczymy jak się sprawdzą. Ale deklaracji chyba nie będę podpisywać, bo to właśnie Oxford chciał deklarację na 3 lata z góry.

yakko
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-24, 21:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: yakko » 2012-06-07, 23:26

tlittle_fluffy! Musisz dawać nam regularne raporty jak Ci z tą książką idzie! Byłbym bardzo ciekawy. Nie chcę Cię zniechęcać, ale jak moje dzieci z prywatnej słyszą wyraz "steps" to od razu się krzywią. Wydaje mi się jednak, że to bardziej wina nauczyciela niż książki. Ja jestem dalej przekonany do Hot Spot w związku z moimi slabszymi grupami.

little_fluffy
Posty: 13
Rejestracja: 2008-09-14, 21:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: little_fluffy » 2012-06-07, 23:35

Dzieci z reguły lubią historyjki, a w Stepsach jest Clanker i Tomek, może się im spodoba


Wróć do „Języki obce”

cron