Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2012-08-03, 17:23

Magda, gratuluję.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2012-08-03, 17:29

Przyłączam się do gratulacji. :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

magda_krakow
Posty: 18
Rejestracja: 2007-06-15, 23:10

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: magda_krakow » 2012-08-03, 17:48

roadsterestate, malgala, linczerka - dziękuję! :)

Pytania miałam bardzo proste:
- które akty prawne są najważniejsze w pracy nauczyciela i dlaczego
- kto zatwierdza statut szkoły
- w jakim wieku przyjmowane są dzieci do przedszkola (3 lata, ale chodziło jeszcze o zapis, że w wyjątkowych sytuacjach decyzją dyrektora może zostać przyjęte dziecko 2.5-letnie, który wyrecytowałam jednym tchem ;) )
- do jakiego wieku dziecko może być objęte wychowaniem przedszkolnym (10 lat) i w jakim wypadku edukacja przedszkolna może trwać tak długo (chodziło o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, ale zdaje się coś tu zamotałam, choć też wybrnęłam z poprawną odpowiedzią ostatecznie... ). Było jeszcze pytanie jaki akt prawny to reguluje, ale nie pamiętam, czy przy tym, czy przy poprzednim pytaniu.
- co uważam za swój największy sukces - pytanie proste, ale jednak musiałam się zastanowić nad odpowiedzią. Bo na moją pracę składają się małe, codzienne "sukcesiki", które w pojedynkę może nie są tak spektakularne, ale tworzą pewną całość. Za sukces uważam więc to, jakim jestem nauczycielem - a wg opinii rodziców i dzieci "dobrym, godnym zaufania, właściwą osobą na właściwym miejscu". Ale pomyślałam sobie, że będą chcieli konkretów, to nawiązałam do takiej jednej szczególnej sytuacji wychowawczej i powiedziałam, jak sobie z tym poradziłam.

I chyba tyle. Więc zasadniczo banalne pytania i nie z kosmosu, a faktycznie z mojej dziedziny. Nie wiem, czy wynikało to ze zmęczenia komisji, czy z tego, że tak zestresowanej osoby to chyba jeszcze w życiu nie widzieli
No ale 20 minut i po bólu - ale ile siwych włosów mi przez ten czas przybyło, to dowiem się dopiero, jak mi się odrosty pojawią
Przede mną była dziewczyna ze swoim dyrektorem, który mówił jej to, co tutaj napisano - że to sprawa urzędowa, żeby odpowiadać krótko, zwięźle i na temat. Bo on sam jak egzaminuje np. studentów, to jeśli taki egzaminowany zacznie się za bardzo rozwodzić, to on go tak pociągnie za język, że zawsze znajdzie coś, czego nie będzie wiedział

Teraz emocje opadły ale jeszcze ciągle analizuję co powiedziałam, co mogłam inaczej powiedzieć, zarzucam sobie, że może nie wypadłam dobrze przed dyrektorką bo byłam zbyt chaotyczna i przerażona, a przy ostatniej naszej rozmowie mocno cwaniakowałam
To samo z prezentacją - miałam wszystko ładnie poukładane po kolei, ale uprzedzono mnie, że mogą mi przerwać, a chciałam tyle powiedzieć, że zaczęłam trochę skakać po tematach i nie chciałam, żeby mi przerwano, zanim powiem coś, co mam pod koniec prezentacji. Same widzicie (choćby po tym poście ), że potrafię się rozgadać, więc streszczanie się było trudne, no i w efekcie i tak mi przerwano wystąpienie.
No ale chyba teraz nie ma to już większego sensu. Teraz muszę to chyba po prostu oblać
Szkoda tylko, że nie dostanę ani jednej pełnej pensji mianowanego - bo od września mam etat obcięty o kilka godzin. Ale może chociaż się to jakoś wyrówna ;)

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-08-03, 18:00

magda_krakow pisze:
- do jakiego wieku dziecko może być objęte wychowaniem przedszkolnym (10 lat) i w jakim wypadku edukacja przedszkolna może trwać tak długo (chodziło o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, ale zdaje się coś tu zamotałam, choć też wybrnęłam z poprawną odpowiedzią ostatecznie... ). Było jeszcze pytanie jaki akt prawny to reguluje, ale nie pamiętam, czy przy tym, czy przy poprzednim pytaniu.


malutka poprawka - aktualnie już do 8r.ż a nie 10 może być odroczony obowiązek szkolny i tylko na podstawie orzeczenia do kształcenia specjalnego o upośledzoeniu umysłowym co najmniej w stopniu umiarkowanym i upośledzeniu (czyli nie każdego kształcenia specjalnego).

no i nie masz co teraz sobie wyrzucać - zawsze się ma wrażenie że mogłoby być lepiej ale to świadczy tylko i wyłącznie o tym, że masz adekwatne poczucie własnej wartości a nie rozbuchane ego:)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2012-08-03, 18:45

magda_krakow pisze:jeszcze ciągle analizuję co powiedziałam, co mogłam inaczej powiedzieć,
Też tak nieraz mam :lol:
magda_krakow pisze:od września mam etat obcięty o kilka godzin.
No to jakie masz podstawy do przekształcenia stosunku pracy :?:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

magda_krakow
Posty: 18
Rejestracja: 2007-06-15, 23:10

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: magda_krakow » 2012-08-03, 19:39

dora8201 pisze:malutka poprawka - aktualnie już do 8r.ż a nie 10 może być odroczony obowiązek szkolny i tylko na podstawie orzeczenia do kształcenia specjalnego o upośledzoeniu umysłowym co najmniej w stopniu umiarkowanym i upośledzeniu (czyli nie każdego kształcenia specjalnego).


O widzisz...czyli nie dotarłam do najnowszych informacji! Ale nie sprostowali tego, co powiedziałam tak czy inaczej ;)

No to jakie masz podstawy do przekształcenia stosunku pracy

- wiesz co, jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, bo ja w ogóle nie wiem, co dalej ze mną/ z nami będzie. Sytuacja w przedszkolach jest mocno napięta, w naszej placówce wręcz bardzo mocno i co chwilę coś się zmienia. Zresztą z tego powodu poszukuję od jakiegoś czasu pracy w innej placówce, aplikowałam nawet do niepublicznych w akcie desperacji, ale teraz to raczej wszystkich zwalniają, a nie zatrudniają, a w niepublicznych proponują warunki nie do przyjęcia.
Pojawię się w szkole niebawem (bo mam po sąsiedzku, "za płotem") to się będę dowiadywać co dalej. Póki co cieszę się, że mam to za sobą i mam satysfakcję, że się udało :)
I zmykam szykować się na wieczór - przewiduję tańce do rana :P

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-08-07, 14:48

No i już po wszystkim :D Dalej nie mogę uwierzyć, że poszło tak sprawnie i miło :-)

Pytania:
1) prawa ucznia
2)z którego z moich dokonań w czasie stażu jestem najbardziej zadowolona.
3) jak zachęciłam uczniów do projektów edukacyjnych w których brałam udział.
4) jaką rolę odegrał dyrektor szkoły w moim stażu.
5) kompetencje RP


po prezentacji i ww -zostałam wolnym nauczycielem mianowanym

jupi! :-)

powodzenia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2012-08-07, 15:06

Gratuluję :D
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2012-08-07, 15:30

Oinone81, gratuluję.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2012-08-07, 15:44

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze kariery :D
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-08-07, 19:53

Dziękuję serdecznie : D

Wreszcie zaczynam wakacje : D

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: partita400 » 2012-08-08, 00:59

Gratuluję :)

aneczka0414
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-15, 14:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: aneczka0414 » 2012-08-08, 23:42

Witam serdecznie!!!

Dziś dostałam termin mianowania-22.08.
Czy ktoś mógłby przesłać mi jakąś prezentację, bym mogła zobaczyć jak ona powinna wyglądać?

Mój adres: aneczka0414@wp.pl

Będę niezmiernie wdzięczna, bo jestem mocno przerażona.

Pozdrawiam,Ania.

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-08-09, 06:47

Dziękuję raz jeszcze za wszelkie miłe gratulacje :)

aneczka0414 - jeśli mogę się wtrącić... dowiedz się ile u Was trwa prezentacja-w Krakowie-do 10 minut- więc tak na prawdę "nawijając jak katarynka" jesteś w stanie ledwo ustnie się zmieścić mówiąc o samych podstawach tego, co zrobiłaś w czasie stażu...

Zastanawiam się czy nie szkoda czasu i nerwów na Power Pointy - moim zdaniem tak, zwłaszcza że komisje nie oczekują fajerwerków związanych z takimi prezentacjami... - chyba lepsza jest treściwa prezentacja ustna...

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-08-09, 06:50

w powyższym poście miało być "naprawdę" : D Ale już nie mogę go edytować ; )


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”