Zmowa / Conspiracy!?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Pianista72
Posty: 6
Rejestracja: 2012-06-01, 11:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: Pianista72 » 2012-07-02, 04:47

Szukam etatu w szkole państwowej, gdyż jestem świeżym absolwentem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych UW = licencjat(+CPE)i podejrzewam zmowę, ponieważ Gimnazjun nr 9 w Gdańsku odmówiło mi słowami sekretarki przez telefon: "dyrekcja znalazła inne rozwiązanie tego problemu" i jest to formułka, którą gdzieś słyszałem. Mam nadzieję, że się mylę, lecz już słyszałem podobną formułkę. Czy może ktoś sprawdzić czy odmawią wszystkim czy tylko mi? Podam namiary szkoły: Gimnazjum nr 9; tel.: 58 301 51 41;

Podam kontakt do siebiie: pianista72401@wp.pl; tel.kom.:785 811 430

Would you help a bit interrupt the conspiracy?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: Yoka » 2012-07-02, 18:04

zaczynam się Ciebie bać...

jaka zmowa? Że nie chcą Cię zatrudnić?
A co myślałeś, że będziesz jedyną osobą szukającą pracy?
Ocknij się, chłopie, masz ledwo licencjat, żadnego doświadczenia zawodowego i jak na razie spore wyobrażenie o sobie.

Boom na anglistów skończył się ok. 2003 roku, więc po grzyba poszedłeś do tego NKJO?

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: katty » 2012-07-02, 22:34

No i proszę, jakie ciekawe pokolenia sobie chowamy. "Jestem. To ja, prawie ukończyłem licencjat, bijcie się o mnie. Czekam na oferty." - taki mniej więcej komunikat wynika z poprzednich postów. Bo sam fakt, że jesteś i kończysz właśnie licencjat to już wystarczający powód, żeby utonąć w samozachwycie, rozsiąść się na tronie i niech Cię praca znajdzie. Pierwszy prztyczek w nos, że nikt Ci nie chciał szukać, zajrzałeś do jednej szkoły, dostałeś odmowę i już widzisz w tym spisek przeciwko sobie. O, ludzie. Mam nadzieję, że to tylko kiepski żart, bo trudno mi uwierzyć, że ktoś jest w stanie w ten sposób rozumować...

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: Roxi » 2012-07-12, 19:56

A może chłopakowi naopowiadano w Kolegium, że po jego ukończeniu nie będzie absolutnie żadnych problemów z pracą, więc nic dziwnego, że się człowiek rozczarował, a nawet zbulwersował:D Moja siostra też otrzymała w tym roku dyplom licencjata filologii angielskiej NKJO właśnie i choć wie jakie są realia, bo już trochę pracowała w zawodzie, to jednak jest troszkę niepocieszona, że nie ma pracy dla anglistów. Natomiast w szkole wszyscy wykładowcy przez 3 lata śpiewali wręcz, jak to absolwent NKJO automatycznie znajduje pracę w szkole;D

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: Yoka » 2012-07-13, 08:52

ale jak mogli tak mówić studentom?
Przecież chodzą po szkołach w ramach praktyk z nimi, to widzą co się dzieje.

Poza tym tyle się mówi w mediach o zwolnieniach w szkołach, bo niż dem., bo zamykanie szkół, no to na logikę, że i anglistów to zwonienie z pracy dotyka, a nie tylko polonistów czy matematyków przykładowo.

A mówisz o NKJO wrocławskim? I tu szuka we Wrocławiu pracy?

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: Roxi » 2012-07-13, 16:17

Akurat mam na myśli NKJO w Legnicy. Przez 3 lata moja siostra się nasłuchała, jak to absolwenci NKJO nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy, a że na roku były tylko 2 grupy po około 30 osób, z czego większość studentów to osoby z różnych mniejszych miast województwa dolnośląskiego, więc zapewne każdy myślał, że po otrzymaniu dyplomu w jakiejś szkole w swoim mieście na pewno się praca trafi. Siostra obroniła się pod koniec czerwca i teraz mgr będzie robić we Wrocku, więc i zaczyna tutaj szukać pracy, ale też w rodzinnym mieście Lubinie odwiedziła wszystkie szkoły i wszędzie mówią, że albo nie prowadzą w tym roku naboru albo ewentualnie się odezwą. Jedna znajoma dyrektorka powiedziała, że zapewne za rok będzie więcej etatów, bo będą tworzyć nowe klasy. Wiadomo, że się słyszy o zwolnieniach nauczycieli, o niżu demograficznym i braku etatów, ale jak przychodzi do poszukiwania pracy w zawodzie nauczyciela, to każdy ma nadzieję, że jego ten problem ominie i coś znajdzie.

O pracy na cały etat w szkole publicznej we Wrocławiu to chyba można zapomnieć..Nawet jak jakimś cudem coś się trafia, to się okazuje, że na 6/18 etatu albo oferta pracy na wsi daleko od Wrocławia, gdzie dojazd komunikacją miejską jest kiepski a samochodem nie opłacałoby się dojeżdżać, bo połowę pensji pochłonęłyby wydatki na paliwo..

Także siostra zmieniła front i nie szuka pracy tylko i wyłącznie w szkole:]

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: upieczona.anglistk » 2012-08-04, 18:04

Yoka pisze:Boom na anglistów skończył się ok. 2003 roku, więc po grzyba poszedłeś do tego NKJO?


To ciekawe tak równiutko w 2003 się skończył, a w którym miesiącu? :twisted:
To co piszesz jest bardzo okrutne: boom się skończył, nie możesz znależć pracy i dobrze, tak? No bo przecież nie potrzebują anglistów, to lepiej usiąść na dupie i płakać że boom się skończył i zostać na bezrobociu.

Ja w ogóle nie rozumiem tego ataku na Pianista72 człowiek skończył NKJO to chciałby znaleźć pracę w szkole. Może lepiej żeby sobie wmawiał że jest beznadziejny, głupi i nigdy nie znajdzie pracy w szkole.

Pianista72, nie martw się, Gdańsk to duże miasto - na pewno coś znajdziesz. a jak nie to w całym Trójmieście szukaj

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: Yoka » 2012-08-05, 09:53

nie wiem o czym piszesz Świeżoupieczona.

Nie bardzo rozumiem, jak można zakładać od razu zmowę jakaś tylko dlatego, że go w jakiejś tam szkole nie zatrudniono - i o tym zasadniczo jest ten wątek, a nie o tym, że lepiej usiąść w kącie i płakać.

W moim mieście boom skończył się wtedy, niestety, duże miasto, mnóstwo osób po NKJO i filologii, a szkół nie przybywa i etaty się "obsadziły". Można znaleźć pracę na zastępstwo. Zresztą Roxi to samo pisze w tym wątku i wielu innych. Też pracuje w tym samym rejonie Polski, co ja. Jeżeli w Twoim nadal poszukują, to świetnie, ale tak nie jest w całym kraju.

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: upieczona.anglistk » 2012-08-08, 11:43

A aj myślę, że to było tak: dyrektor szkoły obiecał pianiście pracę, a potem się okazało, że jakaś koleżaneczka pragnie mieć nadgodziny, więc młodego cłżowieka, który chciałby sobie ułożyć życie kopnięto w dupę, a godziny dano znajomce, a Pianista72, słusznie podejrzewa konspirację. I dlatego w Polsce nie ma pracy dla nauczycieli - bo mamy nepotyzm. Koniec tematu, pa.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: iluka » 2012-08-09, 10:04

A ja myślę, że ten świeżo upieczony 39-letni anglista znalazł już dzięki swemu niezakonspirowanemu ogłoszeniu pracę, bo się nie odzywa :P
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: dora8201 » 2012-08-09, 11:36

eh ja też na studiach i chwile po myślałam, że kogo jak kogo ale mnie z takim wykształceniem, z taką osobowością i taką po prostu mną to wszyscy będą chodzili i prosili na kolanach żebym łaskawie się zgodziła pracować u nich:)

i teraz bardzo się cieszę, że tak szybko spadłam ze swojego ego na ziemię i dość mocno się potłukłam bo się ogarnęłam póki nie było za późno i teorii spiskowych nie musiałam knuć, i "koleżaneczce" moich obiecanych godzin nie dano... :D

palito
Posty: 41
Rejestracja: 2007-08-18, 17:23

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: palito » 2012-08-30, 19:09

Fakt jest taki że anglistów to się ostatnio dużo zrobiło i tłok się w interesie robi. Coraz trudniej będzie o prace.

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: Roxi » 2012-09-05, 17:19

Jeśli Pianista72 miał rzeczywiście zagwarantowaną pracę w szkole, a w międzyczasie się okazało, że dyrektor z jakichś względów zmienił zdanie i przyjął kogoś innego, wtedy faktycznie, można się poczuć rozgoryczonym. Niestety rzeczywistość jest brutalna i różnie to bywa. Sama pamiętam, jak niejednokrotnie wychodząc z rozmowy kwalifikacyjnej, dyrekcja mówiła, że są bardzo mną zainteresowani, że na 90% jestem przyjęta, po czym się okazywało, że zatrudniono kogoś innego i to z niższym wykształceniem na dodatek.Też wówczas myślałam, że na pewno osoba ta dostała pracę po znajomości.

Natomiast niezaprzeczalnym faktem jest, że od września ponad 7 tysięcy nauczycieli straciło pracę, a od groma jest tych, którym obcięto godziny. Jest niż demograficzny i nic na to nie poradzimy. Wraz ze zmniejszającą się liczbą uczniów nie idzie ograniczenie liczby studentów kształcących się na nauczycieli..Skutkuje to coraz większą liczbą bezrobotnych młodych nauczycieli. Odnoszę wrażenie, że wielu ma postawę roszczeniową: " Skoro skończyłem pedagogikę, anglistykę czy germanistykę to powinni dać mi pracę". W samym Wrocławiu filologie i kierunki pedagogiczne można studiować na Uniwersytecie, w systemie dziennym i zaocznym jak również na kilku innych prywatnych uczelniach. A gdzie pozostałe uczelnie w pozostałych miastach województwa dolnośląskiego? Co roku jest kilka tysięcy absolwentów i niby jakim cudem wszyscy mają znaleźć zatrudnienie w szkole? Zapewne byłoby więcej etatów gdyby klasy liczyły 15 osób oraz gdyby istniało stanowisko asystenta nauczyciela, tak jak to ma miejsce w innych krajach.

Kiedy ja zdawałam maturę i szłam na studia, dostać się na kierunek dzienny na Uniwersytecie to była nie lada sztuka..Uczelnie prywatne dopiero kiełkowały, absolwentom łatwiej było znaleźć pracę. Obecnie niemal w każdym mniejszym mieście można studiować..Ludzie, którzy zdają byle jak maturę, idą na studia, a potem każdy chce mieć pracę w zawodzie! Za głowę się złapałam, kiedy usłyszałam od mojej siostry, która w tym roku kończyła NKJO, że przyjmowali na studia osoby, które nie dość, że nie zdawały matury rozszerzonej z języka, to i podstawową reprezentowały marny poziom..Co prawda nastąpiła potem selekcja i najsłabsi odpadli.., ale i tak mierzi mnie kiedy słyszę o takich pomysłach jak filologia angielska/germańska od podstaw..!!! Owszem, niby rynek pracy i tak potem wszystko weryfikuje, ale gdyby na studia było się trudniej dostać, nie mielibyśmy teraz tylu bezrobotnych absolwentów.

Yoka ma rację. Nie wiem jak jest w innych regionach Polski, ale w województwie dolnośląskim jak i w samym Wrocławiu o pracę nauczyciela bardzo ciężko. Jeśli coś się pojawia, to zazwyczaj się okazuje, że jest to pół etatu i w dodatku na zastępstwo. Moja siostra od kilku miesięcy szuka pracy w szkole i raptem pod koniec sierpnia trafiła się jedna oferta dla anglisty. Na rozmowę przyszło 12 osób, siostra niestety nie miała szczęścia. :wink: Dyrekcja powiedziała, że z chęcią przyjęłaby wszystkich i że sama ma 2 nauczycielki w rodzinie, które nie mają pracy w naszym zawodzie.

Ja dziś mam pracę, ale równie dobrze za rok mogą mi zredukować etat..Ciągle się obawiam, jak to będzie za rok, dwa..

Awatar użytkownika
cotetowemixx
Posty: 11
Rejestracja: 2024-03-07, 01:40
Kto: pedagog
Przedmiot: Język angielski, Muzyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: cotetowemixx » 2024-03-07, 02:04

mmmmm i like it papi very like it 7u7

zeniewiad
Posty: 13
Rejestracja: 2023-09-05, 12:56
Kto: uczeń
Przedmiot: Język francuski, Informatyka, Historia sztuki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zmowa / Conspiracy!?

Postautor: zeniewiad » 2024-03-13, 10:36

I jak, udało się znaleźc pracę?



_______________________________________
najlepsza pasta do zębów opinie


Wróć do „Języki obce”