Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-08-09, 11:40

Oinone81, gratuluję!!!! no to teraz udanych wakacji:))

asiek1982
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-09, 12:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: asiek1982 » 2012-08-09, 12:19

Witam, jestem tu nowa.egzamin mam 22 sierpnia i od dziś postanowiłam się przygotowywać. Po przeczytaniu kilku stron postów rozbolał mnie brzuch.
Natomiast zaciekawiało mnie jedno, któraś z was wspomniała o dokumentach składanych do organu prowadzącego że nie dołączała sprawozdania i planu, a jej koleżanka dołączyła i ja przepytali.

Analizując ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU1)
z dnia 1 grudnia 2004 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli
Dziennik Ustaw nr 260, poz. 2593 z 8 grudnia 2004 r.
jest napisane:

§ 9.1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje:
1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także akt nadania stopnia awansu zawodowego – oryginały lub poświadczone kopie;
2) zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz zajmowanym przez niego stanowisku w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu, jeżeli zatrudnienia nie można udokumentować na podstawie świadectw pracy;
[shadow=red]3) zatwierdzony plan rozwoju zawodowego oraz sprawozdanie z jego realizacji;[/shadow]
4) ocenę dorobku zawodowego za okres stażu, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia - także ocenę za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia;
5) w przypadku nauczyciela mianowanego – dokumentację potwierdzającą spełnianie


Więc jakim cudem nie można dołączyć planu i sprawozdania???

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-08-09, 12:29

asiek1982, a jakim cudem i dlaczego Ty analizujesz rozporządzenie z 2004r?? przygotowujesz się na pytanie - co i jak się w nim zmieniało??

przecież w 2007r. weszło rozporządzenie zmieniające tamto rozporządzenie odnośnie wymaganych dokumentów, i brzmi teraz tak:
§ 9.
pkt 1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje:
1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także akt nadania stopnia awansu zawodowego – poświadczone kopie;
2) zaświadczenie dyrektora szkoły zawierające informacje o:
a) wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym niż połowa obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązkowego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu,
b) dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela,
c) dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego,
d) uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej dokonania, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia – także o ocenie dorobku zawodowego za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia;
3) w przypadku nauczyciela mianowanego:
a) opis i analizę realizacji wymagań określonych w § 8 ust. 2, w szczególności ze wskazaniem uzyskanych efektów,
b) dyplom lub świadectwo potwierdzające zaawansowaną znajomość języka obcego w rozumieniu przepisów w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli – jeżeli nauczyciel realizował zadanie, o którym mowa w § 8 ust. 2 pkt 4 lit. d – poświadczoną kopię.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-08-09, 12:31

i tu nie ma słowa ani o PRZ, ani o sprawozdaniu ani o ocenie dorobku - to wszystko zostaje w szkole

asiek1982
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-09, 12:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: asiek1982 » 2012-08-09, 12:31

Ok, no to już mam odpowiedz na swoje pytanie "w rozporządzeniu z dnia 14 listopada".
No cóż nie doczytałam.

naumat
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-09, 14:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: naumat » 2012-08-09, 14:17

Witam wszystkich, egzamin mam 14 sierpnia i strasznie się denerwuję. Prezentacje przed chwilą ćwiczyłam do lustra:) i zajęła mi 22 min., mam nadzieję, że mi komisja nie przerwie...A co do pytań, to mam nadzieję na łagodny wymiar kary:) I oby bez pytań z prawa oświatowego:)

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-08-09, 16:29

naumat, powodzenia - będzie dobrze:)

aneczka0414
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-15, 14:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: aneczka0414 » 2012-08-09, 21:00

U nas tzn. w Warszawie jest parcie na prezentacje. Wystąpienie do 20 minut.
Byłabym wdzięczna za wszelkie wskazówki co do zrobienia prezentacji czy samego egzaminu.:)

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-08-10, 07:17

dora8201 dziękuję : D

cóż - co do prezentacji - nie martwcie się tak bardzo-wiem, że czasami komisja uprzejmie dziękuje gdy upływa już czas a Wy nie macie jeszcze zamiaru kończyć. Prawda jest taka, że skoro nie ma czasu na dywagacje-moim zdaniem najlepiej powymieniać najistotniejsze sprawy-jak ich coś zainteresuje to i tak sami spytają-mnie np. o to zachęcanie uczniów do projektów-miało bezpośredni związek z moim nadmienieniem, że w takich akcjach brałam udział. Nie miałam w czasie prezentacji czasu na wchodzenie w szczegóły, a ktoś widocznie lubi ten temat, więc mnie kobieta dopytała.

Będzie dobrze!

magda_krakow
Posty: 18
Rejestracja: 2007-06-15, 23:10

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: magda_krakow » 2012-08-10, 12:51

Oinone81 - gratuluję i ja!
A tym, którzy jeszcze przed życzę powodzenia i trzymam kciuki!

aneczka0414
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-15, 14:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: aneczka0414 » 2012-08-12, 22:29

Jeszcze raz uprzejmie proszę o przesłanie przykładowej prezentacji na mianowanie. Czasu mam coraz mniej, a jestem nieprzygotowana i coraz bardziej przerażona. Proszę o pomoc! Mój adres: aneczka0414@wp.pl
Z góry dziękuję!

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-08-13, 07:32

magda_krakow dziękuję :-)


Mam jedno pytanie - czy dobrze się orientuję, że akt nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego przyjdzie do szkoły i zostanie mi wręczony-pewnie na radzie? Po egzaminie wyszłam tylko z zaświadczeniem, że zdałam.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-08-13, 08:13

Oinone81 pisze:

Mam jedno pytanie - czy dobrze się orientuję, że akt nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego przyjdzie do szkoły i zostanie mi wręczony-pewnie na radzie? Po egzaminie wyszłam tylko z zaświadczeniem, że zdałam.


też się nad tym zastanawiam...

aneczka0414 moim zdaniem jeśli nie wiesz jak przygotować prezentację w PP (chodzi o kwestie merytoryczne, nie techniczne) to lepiej przygotować prezentacje ustną - czyjaś nic Ci nie da - bo każdy zrobił coś innego, jest kim innym w szkole, uczy czego innego itp.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-08-13, 08:27

ale żeby nie było, że jestem niemiła :) choć wystarczy poszukać (od czego jest wujek google), gotowca nikt Wam nie da i nadal uważam, że zamiast czekać aż ktoś nam coś wyśle i panikować to przysiąść i zrobić samemu taką prezentacje jak się umie (bo to trochę jak z pracą domową dla uczniów - bardziej liczy się to, że któryś uczeń zrobił zadanie sam - choć nie idealnie, niż pięknie zrobił to za niego rodzic)

link do przykładowych prezentacji - z literki
http://sendfile.pl/197905/pokaz.ppt
http://sendfile.pl/197906/dla_literek.ppt

katik24
Posty: 12
Rejestracja: 2011-08-29, 22:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: katik24 » 2012-08-13, 11:41

witam wszystkich

mam takie pytanie czy jak przygotowowaliście prezentację przed komisją to mówiliście według paragrafów zapisanych w rozporządzeniu?
chodzi mi dokładnej czy uwzględnialiście również paragraf 7.1 czy tylko wymagania zawarte w paragrafie 7.2

mam egzamin za 2 tygodnie i ogarnia mnie stres


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron