praca w przedszkolu

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aculatraxas
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-09, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

praca w przedszkolu

Postautor: aculatraxas » 2012-08-20, 14:35

Witam
Dostałam telefon z przedszkola, że przyjęli mnie do pracy.
Cieszę się bardzo bo uwielbiam dzieciaczki jednak mam problem. Od kilku lat uczę w gimnazjum i nie mam pojęcia czego uczyć przedszkolaków.
Czy jest anglista/ka, który/a mogłaby mi napisać czego uczy się 4 i 5-cio latków, polecić jakieś dobre książeczki, jakieś zabawy dla nich. Ogólnie napisać mi coś o pracy w przedszkolu.
Byłabym bardzo wdzięczna!

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: praca w przedszkolu

Postautor: linczerka » 2012-08-20, 23:10

Anglistą nie jestem, ale nikt nie odpowiedział, to może moje sugestie Ci pomogą.
aculatraxas pisze:polecić jakieś dobre książeczki

Proponuję pościągać malowanki/kolorowanki i malować w zależności od zajęć. Postaraj się o jakiegoś pluszaka dużego i niech on naucza, a nie Ty: misiu mówi, że ...., wykorzystaj ruch dzieci, nawet niech skaczą, wyklaskują, układają, malują swoje imię, chodź na spacery i pokazuj: drzewo i angielskie słówko. Jakieś rymowanki, prościutkie piosenki. Zacznij od tego, co dziecku jest najbliższe, od niego samego. Nauka przez zabawę. Gdzieś w Internecie widziałam wierszyki logopedyczne po angielsku dla maluchów.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

jokerowa
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-11, 22:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: praca w przedszkolu

Postautor: jokerowa » 2012-08-21, 22:43

aculatraxas pisze:Czy jest anglista/ka, który/a mogłaby mi napisać czego uczy się 4 i 5-cio latków, polecić jakieś dobre książeczki, jakieś zabawy dla nich. Ogólnie napisać mi coś o pracy w przedszkolu.
Byłabym bardzo wdzięczna!

cały zeszły rok uczyłam angielskiego w kilku przedszkolach wiec moze cos pomogę :)
akurat jeśli chodzi o mnie jestem przeciwniczką książek od ang w przedszkolach, przyjdzie na to czas

Ja miałam właśnie taką pacynke klauna z którą prowadziłam zajęcia, dzieci witały się z nią i żegnały, oczywiście piosenki i rymowanki
ja robiłam zazwyczaj jakies tygodnie tematyczne, typu owoce, słodycze, zabawki itp itd, do tego obrazki oczywiście
duzo zabaw ruchowych, czyli pająk i muchy, bocian i zaby i tego typu podobne zabawy :)
do tego gra w kolory z piłką, which is missing z obrazkami, właściwie każdą zabawe dziecięcą można wykorzystac, używając w jej czasie angielskiego :)

soma
Posty: 40
Rejestracja: 2012-06-15, 14:24
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: praca w przedszkolu

Postautor: soma » 2012-08-24, 23:15

Z you tube ściągnij piosenki Super Simple Songs. Rewelacja! Poszukaj również instruktażowych filmów do tych piosenek.

Kasia_Kasia
Posty: 11
Rejestracja: 2012-05-15, 19:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: praca w przedszkolu

Postautor: Kasia_Kasia » 2012-08-25, 12:06

Również pracowałam w przedszkolu i zajęcia opierały się głównie na piosenkach i rymowankach. Dzieci mogły swobodnie poruszać się po sali. Czego uczyć takie maluchy ? Opieraj się na tym co jest im najbliższe, zabawki, kolory, kształty itp. staraj się do każdego tematu dobrać jakąś piosenkę lub rymowankę. Polecam stronę englishtips.org tam się zaloguj i możesz swobodnie ściągać pomoce :) Powodzenia :)

aculatraxas
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-09, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: praca w przedszkolu

Postautor: aculatraxas » 2012-08-26, 13:44

Bardzo dziękuję za pomoc! :)

kasia_5
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-22, 16:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: praca w przedszkolu

Postautor: kasia_5 » 2016-06-23, 09:39

Do nauki maluchów polecam książeczkę Early Learners Series 1. Książeczka jest przyjazna dzieciom, zawiera dużo ilustracji i kolorowanek. Może służyć zarówno do nauki w żłobku, przedszkolu, jak i do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu. Więcej informacji o książeczce można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/earlylearnersseries/?fref=ts :)

squeak1989
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-21, 12:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: praca w przedszkolu

Postautor: squeak1989 » 2016-12-21, 13:00

Witam, uczyłam dzieci przedszkolne przez kilka lat. Przyznam, że na początku też byłam zagubiona. Z czasem wypracowałam sobie pewne zabawy, które się sprawdzały. Potwierdzam skuteczność "What's missing?" ;) dzieci oczywiście nie usiedzą za długo na miejscu, więc szczególnie zabawy ruchowe.
Z książek rzeczywiście dzieci w przedszkolu raczej nie korzystają. Dla ułatwienia swojej pracy ja wybierałam sobie jakąś książkę dla tej grupy wiekowej np. Cheeky Monkey i przerabiałam na zajęciach materiał tam zawarty. Dzięki temu miałam od razu piosenki i flashcards do słownictwa, historyjki itp.
Swoje pomysły zabaw i materiały do wydrukowania wrzucam na bloga reklama

marian5431
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-22, 08:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Biologia, Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: praca w przedszkolu

Postautor: marian5431 » 2016-12-22, 08:56

według mnie szkoda czasu na taką prace
reklama


Wróć do „Języki obce”