Zwolnienie nauczyciela -sąd pracy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jacek55
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-08, 16:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: małopolskie

Zwolnienie nauczyciela -sąd pracy

Postautor: jacek55 » 2012-08-21, 18:02

Witam
Jestem nauczycielem kontraktowym i od roku przebywałem na urlopie bezpłatnym. W tym czasie moje godziny zostałem przydzielone (nauczycielowi mianowanemu) Panu który ukończył studia podyplomowe z inf a studia te nie są studiami zawodowymi zatem nie dają kwalifikacji do nauczania przedmiotów zawodowych a o takowe chodzi. Przebywając na urlopie nie przywiązywałem do tego większej wagi myśląc ze gdy wrócę z urlopu sprawa się wyjaśni. Jednak z dniem 28 maja otrzymałem wypowiedzenie z pracy z powodu zmniejszenia liczby godzin. Na nic się zdały moje tłumaczenia, podpierania decyzją eksperta. Pani dyrektor nadal twierdziła ze to ona ma racje ale żeby dotrzymać wszystkich formalności zapyta w kuratorium. Pani dyrektor wystosowała pismo do kuratorium, w odpowiedzi otrzymała informacje ze powyższy Pan nie posiada wspomnianych kwalifikacji do nauczania przedmiotów w technikum info. Pismo to otrzymała 28 maja jednak nie wypowiedziała umowy temu Panu tylko nadal otrzymywała swoje stanowisko o wypowiedzeniu mi umowy. Ze względu na to ze jestem nauczycielem kontraktowym i przysługująca mi odprawa nie jest wysoka wystosowałem pismo o przeniesienie w stan nieczynny. Jednocześnie wystosowałem pismo do sądu pracy . Sąd pracy (sędzia) uchylił mój wniosek twierdząc ze będąc w stanie nieczynnym nadal jestem w stosunku pracy. W obecnej chwili wystosowałem do sadu pracy o pisemne potwierdzanie wyroku. Na rozprawie Pani dyrektor tłumaczyła sędziemu ze ona dochowała wszelkich formalności i obecnej sytuacji nie da się zwolnic tego Pana ponieważ ruch służbowy już minął. I jest na etapie uzgadniania z kuratorium uzupełniania kwalifikacji przez tego Pana. Ze powyższy Pan otrzyma od niej skierowanie na studia w celu uzupełniania kwalifikacji.

Uzasadnianie wyroku z sądu: Mianowicie pisze ze jestem nadal w stosunku pracy ! Sąd nie brał pod uwagę kwalifikacji Pana X ponieważ ta sprawa była już rozpatrywana i a ziej wynika ze Pan X posiada takowe kwalifikacje

Już piszę co to za sprawa o której pisze w uzasadnieniu jakieś dwa lata temu były dyrektor szkoły wypowiedział temu Panu umowę ze względu na brak godzin a Pan X złożył wniosek do sądu o przywrócenie na stanowisko ze niby ma kwalifikacje do nauczania tych przedmiotów. Niestety pech chciał ze dyrektor odszedł na emeryturę i nie był stroną w postępowaniu. A nowa Pani direktor w ogóle nie stawiła się w sądzie i taki zapadł wyrok od niego też się nie odwołała. Wyrok ten jest nie sprawiedliwy i niezgodny z prawdą.

W jaki sposób napisać odwołanie do sądu drugiej instancji z kuratorium pisze jak byk nie posiada kwalifikacji, rozmawiałem z kilkoma ekspertami z oświaty wszyscy twierdzą ze on nie może uczyć tych przedmiotów!

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zwolnienie nauczyciela -sąd pracy

Postautor: iluka » 2012-08-21, 20:40

1. Składając wniosek o przeniesienie w stan nieczynny sam się pozbawiłeś możliwości odwołania od wypowiedzenia. Dlatego
jacek55 pisze:Sąd pracy (sędzia) uchylił mój wniosek

2.
jacek55 pisze:wystosowałem do sadu pracy o pisemne potwierdzanie wyroku
To nie jest wyrok, tylko podanie stanu prawnego na chwilę obecną.
3.
jacek55 pisze:nie da się zwolnic tego Pana ponieważ ruch służbowy już minął
Tak jest.
4.
jacek55 pisze:jestem nadal w stosunku pracy
Tak, przez 6 miesięcy od 1 września z prawem przywrócenia do pracy, gdyby zaistniały warunki do zatrudnienia na całym etacie i/lub z prawem pierwszeństwa do każdych wolnych godzin zgodnie z twoimi kwalifikacjami. Wypowiedzenie jest nieaktualne.
5.
jacek55 pisze:W jaki sposób napisać odwołanie do sądu drugiej instancji
Ale od którego wyroku?
A tak na marginesie: CO CIĘ NAPADŁO, ŻEBY SOBIE ZAMYKAĆ DROGĘ SĄDOWĄ STANEM NIECZYNNYM :?: :!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

jacek55
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-08, 16:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zwolnienie nauczyciela -sąd pracy

Postautor: jacek55 » 2012-08-21, 21:28

No czyli po ptakach trzeba się pogodzić. A co mnie skusiło chm ciężko powiedzieć prawdopodobnie to ze może uda się utworzyć klasę. I jeszcze nic nie jest przesądzone

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zwolnienie nauczyciela -sąd pracy

Postautor: iluka » 2012-08-21, 21:41

No raczej. Ale może coś się jeszcze odmieni...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

jacek55
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-08, 16:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zwolnienie nauczyciela -sąd pracy

Postautor: jacek55 » 2012-08-21, 21:56

Dziwne jest to ze nauczyciel bez kwalifikacji może uczyć w szkole. A innego się zwalnia...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zwolnienie nauczyciela -sąd pracy

Postautor: iluka » 2012-08-21, 22:03

Nie dziwne, ale nienormalne. Trza było brać wypowiedzenie i pędzić do sądu, aby to wykazać. Miałbyś wygraną w kieszeni. A tak :wall:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”