Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

i nie tylko

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Mr.Gąbka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-02-08, 17:40
Lokalizacja: mazowieckie

Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: Mr.Gąbka » 2012-08-22, 14:01

Zapraszam do obejrzenia filmu: http://www.wiocha.pl/386538,Use_a_condom

:wink:
"..I przyszedł Pan , spojrzał na pracę naszą i był zadowolony...
A gdy spytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał.."

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: iluka » 2012-08-22, 21:23

Żenada. A po co mamy go według ciebie selenko oglądać? Szkoda cza :P su
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Mr.Gąbka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-02-08, 17:40
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: Mr.Gąbka » 2012-08-22, 21:28

Biorąc pod uwagę fakt, że większość dzieci jest właśnie taka jak na załączonym obrazku - odechciewa się - i w tym właśnie cały sęk :|
"..I przyszedł Pan , spojrzał na pracę naszą i był zadowolony...

A gdy spytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał.."

Mr.Gąbka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-02-08, 17:40
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: Mr.Gąbka » 2012-08-22, 23:38

Basso profondo pisze:Selena, nauczycielowi nie wypada korzystać z portali o takich nazwach i z plików o nazwie nawiązującej do antykoncepcji jako komentarza do jakiegokolwiek zachowania dziecka, a tym bardziej ogłaszać to publicznie.



Służbowo może i nie ale prywatnie to chyba każdego indywidualna sprawa jak do tego podchodzi - a w tym przypadku chodziło o poczucie humoru.
Poza tym co jest złego w nawoływaniu do korzystania ze środków antykoncepcyjnych? Chyba lepiej gdy społeczeństwo (w szczególności to dorastające) było uświadomione, że za głupotę się płaci (np. właśnie takim zachowaniem jakie widać na załączonym obrazku).

I znowu się zaczyna gadka co wypada nauczycielowi a czego nie poza miejscem pracy... Proszę mi pokazać gdzie to jest napisane?
"..I przyszedł Pan , spojrzał na pracę naszą i był zadowolony...

A gdy spytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał.."

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: vuem » 2012-08-23, 07:59

Basso profondo pisze:O godność zawodu powinniśmy dbać zawsze - służbowo i prywatnie.


Strona, jak strona, czy to joe monster, czy to demotywatory, czy inna wiocha, pełno tam humoru niskich lotów. Ale i trafić się może coś śmiesznego.

Ty preferujesz Kabaret Starszych Panów, ktoś inny woli Ani Mru Mru. Kwestia gustu. ;)

Dbanie o godność zawodu w życiu prywatnym?

To co, ja nie mogę dla relaksu nażłopać się piwa, pokochać się z dziewczyną na podłodze w kuchni, czy siarczyście przekląć, gdy jakiś kretynizm w telewizorze zobaczę?

Basso, czy ty czasem puszczasz bąki, czy jednak zawsze wstrzymujesz?

Przesadzasz. Nie bądź sztywniejszy od stalowego pręta. ;)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: iluka » 2012-08-23, 09:57

Basso profondo pisze:marzy mi się, aby i w życiu prywatnym ludzie dążyli do kultury wysokiej
,,Jedna kulturalna osoba to zbyt mało, aby podnieść poziom imprezy chamów, natomiast jeden cham zepsuje każdą kulturalną imprezę.,, :( Bertrand Russell
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Mr.Gąbka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-02-08, 17:40
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: Mr.Gąbka » 2012-08-23, 11:38

Popieram vuem`a.

Basso profondo zapewne jest katechetą bez poczucia humoru.
Basso: na co dzień zdarza się wiele sytuacji podobnych do wyżej przedstawionej z udziałem dzieci, w których to rodziców nie rzadko rozśmiesza ich własna pociecha, swoimi "głupkowatymi" pomysłami :wink:. Tak więc nie rozumiem Twojego zbulwersowania w tym przypadku. Nie zrozumiałeś intencji żartu (może to z racji wieku? Teraz młodzi nauczyciele trochę inaczej podchodzą do życia, niż starsi zakonserwowani, którzy prędzej czy później lądują ze śmietnikiem na głowie przy biurku lub mniej brutalnie mianowicie z kubkiem kawy do którego napluł jakiś mały żartowniś...).

Poza tym jak sam zauważyłeś ten filmik jest reklamą prezerwatyw - a jak wiadomo nie od dziś, że reklama skuteczna = to reklama prowokująca, szokująca czasami i nawet bulwersująca (to by się akurat w Twoim przypadku zgadzało :wink: ).

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
Czytając Twoje powyższe stwierdzenia, dochodzę do wniosku, że jesteś typem tych osób którzy uważają, że nauczycielka powinna chodzić na co dzień w golfie i najlepiej długich spodniach, bo w przeciwnym przypadku jej nie wypada.....
Apropo środków antykoncepcyjnych - no tak! przecież to sprzeczne z religią, ba! nie wspomnę już o seksie przed ślubem!.....

[quote="Basso profondo"]Vuem, ujmę to tak:
ogłaszał, że niektóre dzieci są głupie i źle wychowane, czyli ...trzeba stosować antykoncepcję.[/quote


Otóż to - NIEKTÓRE. A nie jest tak? Przecież takie są niestety fakty.
To by była dobra reklama nawołująca do antykoncepcji dla osób z rodzin patologicznych.

Basso wyolbrzymiasz.
"..I przyszedł Pan , spojrzał na pracę naszą i był zadowolony...

A gdy spytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał.."

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: iluka » 2012-08-23, 12:10

Popieram Basso, gdyż posiada poczucie humoru - nieprostackie.
Intencję żartu w reklamie rozumiem, zresztą to już było, ale zachwytu mojego nie budzi i to nie z racji wieku.
Rzuć okiem na wiek nauczycieli wołających na forum o pomoc w utrzymaniu dyscypliny /to a propos kosza na głowie/.
Nauczyciel na co dzień i od święta powinien chodzić we własnej skórze, a nie rozdwajać się jak vuem proponuje.
Istnieje jednak chyba różnica między strojem do pracy /każdej - nie tylko w szkole/ a strojem na randkę lub plażę?
Kultura - to co zostaje, kiedy zapomnisz wszystko, czego się nauczyłeś.Selma Lagerlöf
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: vuem » 2012-08-23, 12:49

Basso pisze:Mam dzieci w wieku szkolnym. O ile nie przeszkadza mi świadomość, że rano wychowujesz moje dziecko, a wieczorem w domu puścisz bąka (i przeprosisz oczywiście), o tyle czułbym się poważnie zaniepokojony, gdybyś będąc wychowawcą i autorytetem dla mojego dziecka, publicznie ogłaszał, że niektóre dzieci są głupie i źle wychowane, czyli ...trzeba stosować antykoncepcję.


Ten żart określiłem jako niskich lotów, choć może nie dość wyraźnie.

Zdziwiło mnie zbyt zasadnicze i "sztywne" podejście do "trzymania morale".

Reasumując nie robiłbym z tego cytowanego żartu larum.

Mr.Gąbka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-02-08, 17:40
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: Mr.Gąbka » 2012-08-23, 15:01

vuem pisze:
To co, ja nie mogę dla relaksu nażłopać się piwa, pokochać się z dziewczyną na podłodze w kuchni, czy siarczyście przekląć, gdy jakiś kretynizm w telewizorze zobaczę?



Biorąc pod uwagę powyższe wypowiedzi - nie możesz :)
A w razie czego pamiętaj - jak seks to tylko przy zgaszonym świetle i "po bożemu" :wink: :D
"..I przyszedł Pan , spojrzał na pracę naszą i był zadowolony...

A gdy spytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał.."

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: JHN » 2012-08-23, 17:23

vuem pisze:...nie mogę dla relaksu nażłopać się piwa, pokochać się z dziewczyną na podłodze w kuchni, czy siarczyście przekląć,...

Oczywiście, że możesz! Rozejrzyj się tylko wcześniej, czy nie włączył ktoś skrycie kamery/mikrofonu, bo może to trafić na

jak Basso profondo pisze:...publiczne forum...

i wtedy Ci się dostanie!

Ad rem:
Mnie zdarzyło się, i to niejednokrotnie (ale nigdy werbalnie), w kontaktach z niektórymi ludźmi użalić się nad wcześniejszym brakiem upowszechnionej antykoncepcji czy wręcz pożałować nieprawności aborcji... Komu się to nie zdarzyło - nich rzuci kamieniem!

Pozdrawiam
PS.
vuem pisze:... czy to demotywatory, [...], pełno tam humoru niskich lotów. Ale i trafić się może coś śmiesznego.

Większość demotów JA traktuję nie jak dowcipy, ale jak prawdy objawione młodego pokolenia... Niezorientowanym:
http://demotywatory.pl/
Kabareton znajduję np. w TVN24 i śmieję się... wg. Gogola!
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!
Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: edzia » 2012-08-28, 11:32

niekonserwatywna pisze:Biorąc pod uwagę fakt, że większość dzieci jest właśnie taka jak na załączonym obrazku - odechciewa się - i w tym właśnie cały sęk
Ale jaki wpływ może mieć antykoncepcja na prostactwo cudzych dzieci, bo nie załapałam?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Na sam widok chce się wracać do pracy............ :)

Postautor: Basiek70 » 2012-08-28, 19:15

Ja rozumiem Basso - myśleć sobie możemy co chcemy, prywatnie, ale tu jest przestrzeń publiczna i to co napiszemy jest zwerbalizowane i idzie w świat;
pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić

a jak się odechciewa komuś ze względu na takie a nie inne dzieci dwudziestopierwszowieczne, niech po prostu zawód zmieni, a nie męczy - się i dzieci, zamiast wpłynąć na ich zachowanie
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."


Wróć do „Dowcipy o nauczycielach”