Plan wynikowy do Steps in English

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Mr.Gąbka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-02-08, 17:40
Lokalizacja: mazowieckie

Plan wynikowy do Steps in English

Postautor: Mr.Gąbka » 2012-09-03, 22:02

Czy posiada ktoś do użyczenia plan wynikowy podręcznika Steps in Emglish?
Na necie nie można tego w ogóle "dorwać" :/
"..I przyszedł Pan , spojrzał na pracę naszą i był zadowolony...
A gdy spytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał.."

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Plan wynikowy do Steps in English

Postautor: iluka » 2012-09-03, 22:17

Kursu Steps in English można używać realizując obecnie obowiązujące programy nauczania dla klas 4-6 szkoły podstawowej. W przygotowaniu znajduje się nowy program nauczania dla klas 4-6 zgodny z nowa podstawą programową.
Na stronie www.wydawnictwo.oxford.pl w panelu Pliki do pobrania będą dostępne plany wynikowe z kryteriami oceniania
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Plan wynikowy do Steps in English

Postautor: iluka » 2012-09-03, 22:20

W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Plan wynikowy do Steps in English

Postautor: Andulencja » 2012-09-03, 23:34

iluka, dałaś linka do POBIERACZKA! - to chyba nie najlepsza pomoc

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Plan wynikowy do Steps in English

Postautor: iluka » 2012-09-03, 23:52

a gdzie miał to napisane?
niekonserwatywna pisze:Na necie nie można tego w ogóle "dorwać"
tak tylko sprawdzałam czy to prawda :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Plan wynikowy do Steps in English

Postautor: iluka » 2012-09-04, 23:48

Podstawowym obowiązkiem każdego nauczyciela określonego przedmiotu jest pełna realizacja przyjętego w danej szkole programu nauczania. Trudno sobie wyobrazić pełną i poprawną realizację programu nauczania bez dobrze przygotowanego rozkładu materiału nauczania, ale z drugiej strony obowiązujące przepisy nie obligują nauczycieli do sporządzania rozkładów materiału nauczania z prowadzonych przez nich zajęć edukacyjnych. Obowiązek taki można wprowadzić w statucie szkoły w części dotyczącej zadań nauczycieli.
Natomiast nieuzasadnionym i zbędnym jest nakładanie na nauczycieli obowiązku pisemnego opracowywania tzw. "planów wynikowych". Pojęcie takiego planu nie występuje w żadnym z obowiązujących aktów prawnych.
Z listu SEKRETARZa STANU MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ do kuratorów oświaty i dyrektorów.

W związku z kierowanymi do Kuratorium Oświaty w Szczecinie licznymi zapytaniami dotyczącymi obowiązku posiadania i korzystania przez nauczycieli z rozkładów materiałów bądź tak zwanych „planów wynikowych” Zachodniopomorski Kurator Oświaty wyjaśnia i informuje.
Obowiązek przygotowywania pisemnego rozkładu materiału nauczania na każdy semestr roku szkolnego przez nauczyciela nakładało zarządzenie Ministra Oświaty i Wychowania z 30 maja 1985 r. Straciło ono moc obowiązywania po nowelizacji Karty Nauczyciela w 1996 r. W obecnym stanie prawnym nie ma żadnych przepisów prawa powszechnie obowiązującego, które nakładałyby na nauczycieli obowiązek sporządzania rozkładów materiałów (czy też innych pisemnych opracowań w tym planów wynikowych).
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

carina22
Posty: 14
Rejestracja: 2012-08-22, 12:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Plan wynikowy do Steps in English

Postautor: carina22 » 2012-09-05, 08:01

iluka pisze:Kursu Steps in English można używać realizując obecnie obowiązujące programy nauczania dla klas 4-6 szkoły podstawowej. W przygotowaniu znajduje się nowy program nauczania dla klas 4-6 zgodny z nowa podstawą programową.
Na stronie www.wydawnictwo.oxford.pl w panelu Pliki do pobrania będą dostępne plany wynikowe z kryteriami oceniania


W przygotowaniu?????
Na stronie jest rozkład materiału, plany wynikowe i kryteria oceny zgodne z nowa podstawą programową - tak jest napisane.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Plan wynikowy do Steps in English

Postautor: Andulencja » 2012-09-05, 20:05

Program już rzeczywiście jest.
Ja od przedstawiciela dostałam nawet na papierze. W segregatorze OXFORD w naszej szkole.


Wróć do „Poszukuję ...”

cron