Odpis świadectwa ukończenia szkoły średniej...

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

takinick
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-24, 19:06
Kto: uczeń
Lokalizacja: lubelskie

Odpis świadectwa ukończenia szkoły średniej...

Postautor: takinick » 2012-09-24, 20:39

W niedługim czasie zamierzam się zapisać do szkoły policealnej. Przy zapisie wymagają świadectwa ukończenia szkoły średniej lub jego odpisu. I tu się pojawia problem - Ponoć lepiej mieć przy sobie oryginał świadectwa, w związku z tym zamierzam pozyskać odpis świadectwa. I tu nasuwa mi się pytanie - Czy można pójść do pierwszego, lepszego ksero i skserować świadectwo, a potem zanieść do szkoły, do której chodziłem, żeby tam sprawdzili, że odpis świadectwa jest zgodny z oryginałem, podbili pieczątkę i żeby dyrektor podpisał, czy to można tylko poprzez zapłacenie wysokiej kwoty w szkole, czy też u notariusza? Dzisiaj jak dzwoniłem do szkoły (której jestem absolwentem), to sekretarka mi powiedziała, że u nich to kosztuje 26 zł! :O Pogięło ich wszystkich, żeby płacić za odpis świadectwa tyle pieniędzy? Kolega parę lat temu, jak robił odpisy, gdy skończył gimnazjum, to poszedł skserować za 10 groszy, a potem tylko poszedł do szkoły, żeby mu sprawdzili zgodność z oryginałem, podbili pieczątkę szkolną, no i dyrektor mu podpisał. Czy w ciągu kilku lat coś się zmieniło w prawie, że nie można (chyba) w ten sposób robić w obecnym czasie, co kolega jeszcze parę lat temu?
Bardzo proszę i jednocześnie dziękuję za udzieloną pomoc.

Wróć do „Kącik uczniowski”