Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

masza60
Posty: 4
Rejestracja: 2012-11-18, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: masza60 » 2012-11-18, 19:12

Witam.Przyłączyłam się do tego forum, bo właśnie poczynania mojej dyrektorki spowodowały, że po 20 latach pracy pierwszy raz w życiu z niechęcią myślę o poniedziałkowym dniu i o pójściu do pracy.Otóż na ostatniej radzie omawiano szczegółowo wyniki próbnego sprawdzianu szóstoklasisty, który co miesiąc jest pisany w naszej szkole, ze wskazaniem, jakie wyniki osiągnęli poszczególni nauczyciele.Wyjątkowo w tym roku jedna z klas, w której uczę napisała najsłabiej...Dyr, patrząc na mnie i uderzając wskaźnikiem o ekran wykrzykiwała swoje uwagi.A potem się zaczęło: poczucie winy
( chociaż wiem ,że z dziećmi z dostosowaniem wymagań cudów nie zrobię) bezsenność do 5 rano. popłakiwania.Zbliża się wieczór i znów to samo...Może jakieś słowa otuchy.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: koma » 2012-11-18, 19:40

A robiłaś w klasie IV sprawdzian na wejściu?
Trzecie klasy miały badanie umiejętności na zakończenie klasy III?

Widać nie macie świadomości, że sprawdzian na zakończenie klasy VI to wynik pracy wszystkich nauczycieli - nie tylko polonistów i matematyków z IV-VI.

masza60
Posty: 4
Rejestracja: 2012-11-18, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: masza60 » 2012-11-18, 19:51

Wszystko było.Był sprawdzian na koniec III klasy i na początku IV.W porównaniu z nimi uważam , że jest o wile lepiej.Było tragicznie.Świadomość więc mamy doskonałą, ale...Nie chodziło mi o zdanie o całej szkole.Napisałam o sobie i tyle.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: iluka » 2012-11-18, 20:39

masza60 pisze:Może jakieś słowa otuchy.
Nie ma sen­su użalać się nad sobą i swoim lo­sem, bo to do nicze­go cię nie zap­ro­wadzi. Le­piej wstać, choć to o wiele trud­niej­sze, i po­mimo wszys­tkiego z nową wiarą próbo­wać i walczyć.
Bo to w dużej mie­rze od two­jej siły za­leży, ja­kie życie so­bie stworzysz. :bounce:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: iluka » 2012-11-18, 20:47

masza60 pisze:Zbliża się wieczór i znów to samo...
Gdy już widzę, że nie ma szans na ob­ronę, to zos­ta­je kij i biały ka­wałek ma­teriału... ma­teriał na ra­ny, kij do walki.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: b.hunter » 2012-11-18, 20:55

iluka pisze:Gdy już widzę, że nie ma szans na obronę, to zostaje kij i biały kawałek materiału... materiał na rany, kij do walki.


!!!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: koma » 2012-11-18, 21:04

masza60 pisze:Było tragicznie.

A co odpowiedziałaś, gdy dyrektorka waliła tym wskaźnikiem, patrząc na Ciebie??

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: malgala » 2012-11-18, 21:06

iluka, bardzo dobrze to ujęłaś.
Ja w takich sytuacjach biorę aparat fotograficzny i idę na spacer dla ukojenia ran i nabrania sił do walki.

masza60
Posty: 4
Rejestracja: 2012-11-18, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: masza60 » 2012-11-19, 16:04

Dzięki iluka.Z tym materiałem i kijem jesteś nieoceniona.Ruszam do boju.Trzymaj kciuki.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: iluka » 2012-11-19, 16:37

Proszę , proszę :D Dzisiaj będę serio poważna :lol:
Tylko spokój nas może w takich sytuacjach uratować.
masza60 pisze:W porównaniu z nimi uważam , że jest o wile lepiej.Było tragicznie.
Trzeba to konkretnie wypunktować i przedstawić na radzie /dopilnować zaprotokołowania/ lub złożyć do dyrekcji /na kopii biorąc potwierdzenie/.
I w ogóle filozofia stoicka się przydaje wtedy... Nie dziwi nic :!: Szczytem komentarza wyników sprawdzianu szóstoklasisty przez moją dyr. było: ,,96% z czytania ze zrozumieniem w pani klasie, to jest nieźle, ale spodziewałam się po was więcej!,, I cała moja i dzieci radość zabita :!: I wyrzuty sumienia, no, bo czemu nie 100% :?:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

jaga111
Posty: 66
Rejestracja: 2010-03-23, 17:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: jaga111 » 2012-11-19, 19:19

No niestety ja na każdej radzi słyszałam, że za sprawdzian odpowiadają tylko i wyłącznie poloniści i matematycy. A następnie wszyscy zadowoleni (bo ich to nie dotyczy) specjaliści to jest panie zintegrowane, w-fiści, artystyczni, techniczni itd. debatowali co poloniści i matematycy zrobili źle i jak powinni nauczać żeby było lepiej.

masza60
Posty: 4
Rejestracja: 2012-11-18, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: masza60 » 2012-11-19, 19:33

Właśnie u mnie tak jest.Nieważne, że na religii dzieciaki piszą Hrystus, a koleżanka od przyrody mówi otwarcie, że nie sprawdza błędów, bo niby nie jest od tego .Po głowie dostają inni.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: linczerka » 2012-11-19, 20:21

U nas wszyscy zwracają uwagę na ortografię. Wieki temu było kilka takich zaleceń pohospitacyjnych i mamy już taki nawyk.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

paprotka
Posty: 7
Rejestracja: 2011-01-24, 13:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Dyrektorka włazi w czasie trwania lekcji

Postautor: paprotka » 2013-01-30, 10:31

Wpadająca dyrektorka, o tak to było zawsze coś :/
- na szczęście ortografii pilnował każdy i przynajmniej tu nikt nad nami nie wisiał; problemy na radzie były "wyższej" wagi - np. czy ratować niepełnosprawne dziecko podczas pożaru, bo przecież nie nadąży... koszmar


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron