Społeczny Inspektor Pracy w szkole

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

zaq123
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-20, 23:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Społeczny Inspektor Pracy w szkole

Postautor: zaq123 » 2013-01-22, 22:11

Od kilku miesięcy jestem w szkole Społecznym Inspektorem Pracy. Nigdy wcześniej SIPowca nie było. Mam w związku z tym wiele pytań i nie mam nikogo kto może mi coś podpowiedzieć, dlatego zwracam się o pomoc. Jakie są moje obowiązki, ale tak w przełożeniu na szkołę, a nie te z ustawy. Wiem, że mam strzec bezpieczeństwa w szkole. Ponieważ u nas jest mała szkółka, to zazwyczaj jest wszystko ok. Zastanawiam się, czy w Księdze uwag i zaleceń może być ciągle wpis ,,brak zastrzeżeń". Wydaje mi się,że to będzie dziwnie wyglądało. Czego można się ,,doczepić"?. Przecież nie będę wpisywała, że nie ma w toaletach papieru!!!Nauczyciele zgłaszają mi np. żle wyliczony termin zakończenia awansu lub niezgodności w Komisji socjalnej. Czy to też należy do moich obowiązków. Czytałam, że mogę prosić dyrekcję o udostępnienie mi potrzebnej dokumentacji. Mam to robić ustnie czy pisemnie? A jeśli dyrekcja się nie zgodzi? Staram się pewne rzeczy załatwiać z dyrekcją bez wpisywania w księgę, ale ogólnie jestem traktowana jak wróg nr 1. Mieliśmy ostatnio PIP w szkole i boję się, żeby ktoś nie zarzucił mi, że nie wypełniam swoich obowiązków, dlatego chcę być dokładnie poinformowana co i jak powinnam robić. Jeżeli ktoś jest zorientowany w temacie proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Społeczny Inspektor Pracy w szkole

Postautor: linczerka » 2013-01-23, 10:35

Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

aneta568
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-17, 06:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Społeczny Inspektor Pracy w szkole

Postautor: aneta568 » 2015-05-30, 05:27

Czy to zgodne z prawem aby podczas wyborów SIP w szkole, kandydaci byli po raz pierwszy wyłonieni po odczytaniu regulaminu wyborów, czyli już w trakcie trwania wyborów na SIP? Czy każdy z nas nie miał prawa zapoznać się z kandydatami chociaż dzień przed wyborami, aby na spokojnie zastanowić się nad ich wyborem, a nie w 5 minut kazano nam podjąć decyzję?


Wróć do „Szkolna codzienność”