Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Alinka76
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-30, 20:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podlaskie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: Alinka76 » 2013-03-09, 21:32

Kryteria muszą być jasno przedstawione, zaopiniowane przez kuratorium i związki zawodowe.

Alinka76
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-30, 20:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podlaskie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: Alinka76 » 2013-03-09, 21:33

Kryteria muszą być jasno przedstawione, zaopiniowane przez kuratorium i związki zawodowe.

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: Ignatius » 2013-03-09, 21:36

noreknos pisze:czy dyrektor ma obowiązek posiadania kryteriów zwolnień (w formie pisemnej).

Nie ma obowiązku.

Alinka76
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-30, 20:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podlaskie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: Alinka76 » 2013-03-09, 21:37

Forma kryteriów jest nieistotna - mogły być odczytane na Radzie ped. na której byłeś

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: iluka » 2013-03-09, 22:55

[quote="Alinka76"]Kryteria muszą być jasno przedstawione, zaopiniowane przez kuratorium i związki zawodowe.[/ :evil: quote] Absolutnie NIE :ass: Musi jedynie w sądzie :twisted:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: edzia » 2013-03-11, 18:55

Iluka, jeśli coś cytujesz, to już potem nic w tym cytacie nie poprawiaj i nie dopisuj. :)

A w temacie - uważam, że dyrektor powinien opracować kryteria najpóźniej wtedy, gdy musi kogoś wybrać do zwolnienia. Uważam też, że powinny być one w formie pisemnej.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: malgala » 2013-03-11, 21:42

edzia pisze:Iluka, jeśli coś cytujesz, to już potem nic w tym cytacie nie poprawiaj i nie dopisuj.

Edziu, Iluka nic w tym cytacie nie dopisała ani nie poprawiła.
Zacytowała dosłownie, tylko emotka w nawias zamykający cytat jej się dostała i tak wyszło :D

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: iluka » 2013-03-11, 21:43

edzia pisze:dyrektor powinien opracować kryteria najpóźniej wtedy, gdy musi kogoś wybrać do zwolnienia. Uważam też, że powinny być one w formie pisemnej.
Zgadza się. I ma OBOWIĄZEK przedstawić je jedynie w sądzie pracy. Gdzie indziej to wyłącznie jego dobra wola :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: edzia » 2013-03-13, 13:40

malgala pisze:Edziu, Iluka nic w tym cytacie nie dopisała ani nie poprawiła.
Emotkę dopisała. :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: malgala » 2013-03-13, 15:52

edzia pisze:Emotkę dopisała

Ale nie w cytowanym tekście, tylko tu [/ :evil: quote]

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: iluka » 2013-03-13, 16:20

Ło , matko! Emotki mi się zachciało i kliknęło, jak to malgala dobrze odczytała... Szkoda , ze edzia taka podejrzliwa i drażliwa... Przepraszam, to było naprawdę niechcący!
PS Na dłuższy czas nie tknę emotek :wink:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

quetzalcoatl
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-24, 14:51
Kto: student
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: małopolskie

re:kryteria

Postautor: quetzalcoatl » 2013-03-24, 14:58

Najważniejsze z kryterii to:
-podstawa nawiązania stosunku pracy
-porównanie kwalifikacji zawodowych
-okres zatrudnienia na stanowisku nauczyciela przedmiotu
-ocena pracy i osiągnięć w nauczaniu i wychowywaniu uczniów
-dezorganizujące pracę w szkole, nieobecności nauczyciela w pracy
-osiągnięcie przez wieku emerytalnego oraz uzyskanie prawa do emerytury
Kryteria zwalniania nauczyciela

barkow54
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-10, 11:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: barkow54 » 2013-08-10, 11:26

Witam
Jestem nauczycielem kl I-III z 37 letnim stażem pracy i 57 lat .praw emerytalnych nabyłam do końca 2008r. pracuje dalej. W mojej szkole nie ma reorganizacji placówki, wszyscy się mieszczą w etatach, Problem tkwi w tym, że dyrektor umila mi życie abym odeszła na emeryturę a ja chcę popracować do wieku czyli jeszcze 3 lata. Zatrudniona jestem na 18/18 w szkole , 4 lata temu przeniosła mnie do przedszkola na 20/25 i 4/18w szkole , początkowo nie zgodziłam się, miałam składać pozew do sądu, zrezygnowałam dostałam zapewnienie na piśmie, na mocy porozumienia zmieniającego umowę o pracę, że od 2010/2011 zatrudni mnie ponownie w szkole. W tym roku sytuacja się powtórzyła. 31 maja próbowała dyrektorka mi wręczyć pisemko, ze w związku z porozumieniem stron od września zatrudnia mnie w kl 0 na 22/22 nie wyraziłam zgody . W projekcie organizacyjnym zaplanowana jestem na zerówkę. Do chwili obecnej nie mam żadnej decyzji ,nie mam żadnego papierka od dyrekcji ale kiedy związek zwrócił się z zapytaniem sytuacji zawodowej w jakiej się znalazłam padła odpowiedź cytuję... przydział czynności dla nauczyciela nie wymaga zmiany umowy o pracę ( z 18/18 na 22/22) bowiem nie ulegają zmianie warunki świadczenia pracy jako nauczyciela . Jeżeli nauczyciel odmówi wykonania tych czynności równoznaczne jest z odmowa pracy. Nie mogę aktualnie nauczycielowi wypowiedzieć umowy o pracę ( nie dotrzymane zostały terminy i procedury), ale można ja rozwiązać. Nadmieniam , że w placówce nie zachodzą żadne zmiany, jedna zmiana jest to że pani z 9 letnim stażem pracy, ma przejść do kl I a ja na jej miejsce w kl. 0, podobna sytuacja miała miejsce 4 lata temu. Czy faktycznie dyrekcja może rozwiązać ze mną umowę


I jeszcze jedno. . Początkowo byłam zatrudniona na rok mam (akt nominacji), potem zatrudniono mnie na czas do odwołania ( też mam akt nominacji). Nie dano mi do ręki kopi umowy o prace choć ja podpisałam nie ma również w podteczce aktach osobowych w szkole. Przez 37 lat żyłam w przekonani , że umowa zostaje w urzędzie a ja i szkoła dostajemy akty nominacji na stanowisko nauczyciela. Obecnie umowa mi jest potrzebna. Udałam się do urzędu po kopię dokumentu okazało się iż tam jej też nie ma . Wnioskuje z tego , że pracodawca ja zgubił po wystawieniu mi aktów nominacji. Co w takiej sytuacji mam zrobić . Jakie konsekwencje poniosę, że dopiero teraz po tylu latach upomniałam się o umowę o prace Pozdrawiam

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: iluka » 2013-08-13, 10:19

Ja nie wiem, dlaczego Ty jeszcze nie byłaś u prawnika?! Sytuacja jest taka, że jak najszybciej trzeba wyjaśnić z prawnikiem biegłym w prawie oświatowym! Są tacy przy KO i oddziałach ZZ. Nie ma na co czekać.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwolnienie nauczyciela mianowanego a sprawa w sądzie- pomocy

Postautor: malgala » 2013-08-13, 10:25

barkow54, dokladnie te same pytania zadawałaś 10 sierpnia.
Zdublowane usunęłam wtedy do kosza. Dziś znów je ponawiasz zamiast sprawdzić, czy przypadkiem nie ma odpowiedzi. W tym wątku akurat nie zauważyłam.
Zostawiłam jedno w wątku http://www.45minut.pl/forum/topics28/ro ... htm#117115
Tam też uzyskałaś już pierwszą odpowiedź.
Te również przenoszę do kosza.


Wróć do „Prawo oświatowe”