Newsy związane z edukacją

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

sławka
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-11, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: sławka » 2013-03-14, 12:18

Nauczyciele bibliotekarze proszą o poparcie. Więcej o akcji http://www.stoplikwidacjibibliotek.pl/poparli.php

Wystarczy wejść na podany link wpisać imie i nazwisko oraz email (mile widziany krótki komentarz)

Z góry dziękuję za wszelkie głosy poparcia.

Boze
Posty: 24
Rejestracja: 2012-01-13, 09:22
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Boze » 2013-03-14, 15:31

się robi!

Warsztat Robotów
Posty: 2
Rejestracja: 2013-03-15, 13:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Warsztat Robotów » 2013-03-15, 14:11

Witajcie,
Ponieważ temat brzmi "Newsy związane z edukacja" , chciałbym poruszyć watek związany z coraz bardziej popularna nauką robotyki i programowania jako formą zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Świat idzie do przodu a na rynku widzimy coraz więcej ofert kursów i szkoleń tego typu. Od 4 lat zajmuje się prowadzeniem takich warsztatów, pracuje z dziećmi i młodzieżą. Obserwuje coraz większe zainteresowanie tymi kursami. Czy macie jakieś spostrzeżenia z tym związane ? :)

(PS. Jesli temat sie nie nadaje tutaj to proszę admina o przeniesienie do odpowiedniego działu )
Warsztat Robotów- nowoczesny wymiar edukacji. Nauka budowy i programowania robotów. www.warsztatrobotow.pl

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: iluka » 2013-03-21, 18:29

[i]- Dobru uczniów i podnoszeniu jakości pracy szkoły będą służyć rozwiązania, których szukamy budując prestiż zawodu nauczyciela - podkreśla minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas - Dlatego przedstawiamy do konsultacji społecznych propozycje zmian w ustawie Karta Nauczyciela, które będą służyły realizacji tych celów. Podniesienie jakości pracy szkoły będzie osiągnięte poprzez takie zmiany przepisów, które wzmocnią motywacyjny charakter wynagrodzeń nauczycieli, zwiększą rolę doskonalenia umiejętności zawodowych nauczycieli zgodnie z potrzebami uczniów, poprawią organizację pracy szkoły oraz umożliwią szersze niż dotychczas włączenie rodziców w sprawy istotne dla szkoły.

Dzisiaj, 21 marca, wysłano do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projekt założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw.
[/i]
http://www.men.gov.pl/index.php?option= ... &Itemid=76
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: marek474 » 2013-03-21, 19:13

Po co cytować ta kobietę, by tylko ciśnienie sobie podwyższyć? A jak słyszę ciągłe gadanie: "W imię dobra dziecka", to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Tak trudno wprost powiedzieć: w imię oszczędności.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2013-03-21, 21:54

No wszystko ma plusy dodatnie i plusy ujemne.
... może jednych więcej.

Ale czy jest się denerwować? Nie widzę sensu. Zresztą w tej branży słabe nerwy nie wskazane. ;)
Oszczędności?
Znasz branżę, w której by nie robiono reform w imię oszczędności?
Popatrz na służbę zdrowia, tam dopiero granda, gdy ocenia się opłacalność niesienia pomocy, czy nawet ratowania życia.
Zresztą jak "zaliczysz" swojego któregoś-tam-z-kolei ministra i en-tą reformę, to zrozumiesz, że tak naprawdę to klepanie ministerstwa ma niewielki wpływ na Twoje życie i pracę.


Zmiany dotyczące np. urlopu na poratowanie zdrowia oceniam pozytywnie.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: iluka » 2013-03-30, 14:16

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/sl ... omosc.html
Ciąg dalszy afery podręcznikowej. W 25 szkołach na Śląsku potwierdzone zostało łamanie ustawy o systemie oświaty, czyli ograniczenie praw nauczyciela do wyboru podręcznika.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: dora8201 » 2013-04-26, 15:55

http://www.tvn24.pl/spoleczny-pakiet-tu ... 670,s.html

Rząd zmienia podejście do 6-latków w 1 klasie - póki co tylko w stosunku do dzieci z drugiego półrocza 2008r. ale jakaś zmiana jest...

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: dora8201 » 2013-04-26, 16:00

http://www.tvn24.pl/spoleczny-pakiet-tu ... 670,s.html

Rząd zmienia podejście do 6-latków w 1 klasie - póki co tylko w stosunku do dzieci z drugiego półrocza 2008r. ale jakaś zmiana jest...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: linczerka » 2013-05-28, 17:30

Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Cytryn » 2013-05-30, 10:05

Bo nauczyciel to samo zło. Co nie? Zawsze- wina nauczyciela.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: haLayla » 2013-05-30, 13:18

Ja myślałem, że Tuska. Coraz ciężej jest nadążać za trendami w tym kraju...
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2013-05-30, 23:02

Cytryn pisze:Bo nauczyciel to samo zło. Co nie? Zawsze- wina nauczyciela.


Są tak samo winni jak lemingi, homoseksualiści i cykliści. ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: vuem » 2013-06-03, 13:54

Nauczyciel pisze o mówieniu podniesionym głosem, traceniu głosu i nadgodzinach. "Nie da się pracować głosem 8 godzin dziennie...", a co ma powiedzieć pracownik call center?
Przeczytałem list "Nauczyciel: Po ośmiu godzinach mówienia nie mogę wydobyć z siebie głosu" jako odpowiedź na komentarz "Może choć więcej sportu" Dominiki Wielowieyskiej, i jestem w stanie zgodzić się w kwestii poziomu wiedzy o pracy w szkole. Poszedłbym jednak trochę dalej w tym stwierdzeniu. Mianowicie, chodzi mi o zagadnienie ogólne pracy z ludźmi.

Dlaczego nie ma przywilejów dla innych grup zawodowych?

Jest pan (na pewno nie pan jeden, ale posłuży mi pan jako symbol nauczyciela) oburzony faktem, że ktoś chciałby panu odebrać przywileje zawodowe.

Niestety, nie ma pan racji. Przywileje te powinny zostać zlikwidowane, bo na pewno nie zostaną rozszerzone na inne grupy zawodowe, które mają podobny charakter pracy.

Dla przykładu podam panu pracowników dowolnego call center - czy to sprzedażowego, czy usługowego. Ja pracuję w Helpdesku. Dzień w dzień przez 8 godzin rozmawiam z ludźmi. Czasem nie udaje mi się wyjść na 5-minutową przerwę przewidzianą raz na godzinę w kodeksie pracy. O 15-minutowej nawet nie wspominam.

Jak ma się do tego stwierdzenie, że po 8 godzinach mówienia traci pan głos?

Mogę jedynie zaproponować udział w kursie emisji głosu, tak aby się nie męczyć podczas długotrwałego mówienia, chociaż jeśli nie potrafił pan się tego samemu nauczyć przez 20 lat pracy, to nie wróżę większych sukcesów w tej materii.

Kwestia właściwego podejścia

Wspomniał pan również, że często mówi pan podniesionym głosem. Dlaczego? Nie potrafi pan zapanować nad grupą dzieciaków, nad którymi ma pan poniekąd władzę?

Można bardzo łatwo zapanować nad taką grupą... Kiedy byłem w szkole średniej, nauczyciele nagminnie stosowali bardzo prostą metodę. Przeszkadzasz w lekcji, zapraszam do tablicy. Wiadomo, z jakim efektem. Dokazywanie w mojej i nie tylko w mojej klasie kończyło się z końcem pierwszego semestru, kiedy połowa z nas musiała podchodzić do egzaminu komisyjnego, aby zaliczyć semestr. Wszelkie problemy nauczyciela z zapanowaniem nad nami znikły, jak ręką odjął.

Jestem ciekawy, jak poradziłby pan sobie w mojej pracy, gdzie my nad naszymi klientami nie mamy najmniejszej władzy ani sposobu, żeby wymusić na nich chęć przeczytania kilku zdań. Rozwiązałoby to większość ze zgłaszanych przez użytkowników problemów.

Z wyrzutem podsumowuje pan pierwszy akapit stwierdzeniem: "I według pani powinienem tak pracować codziennie, tak?" Ja codziennie pracuję od 12 lat w różnych firmach i nie rozdzierałem szat z tego powodu...

A może ja powinienem zacząć narzekać na pracę?

Wspomina pan dalej o wycieczkach, gdzie pracuje pan trzy doby bez przerwy. OK, ale ile takich wycieczek w roku się odbywa? Trzy, cztery? Policzmy więc: 72 godziny razy 4 wycieczki w roku równa się 288 godzin.

Daje to niecałe dwa miesiące. Powiedzmy, że pokrywa to pana wolne dwa miesiące wakacji. A co z resztą roku, gdzie pracując po 18 godzin w tygodniu, pracuje pan ponad połowę krócej ode mnie i wielu tysięcy innych osób za często większe pieniądze?

Może przyjmując pana stwierdzenie "nie płacą mi za to!", my powinniśmy zacząć strajk lub poodchodzić z naszych prac?

Jeśli tak, to proszę bardzo. Nie dodzwoni się pan ani do swojego banku, ani do firmy telekomunikacyjnej. Nie zgłosi pan również awarii internetu czy telewizji. Ja i inni mi podobni tam właśnie pracujemy. Dwa razy więcej od pana i za te same lub mniejsze pieniądze.

Idę o zakład, że dzisiaj przy lekturze pana listu mnóstwo ludzi miało na ustach złośliwy uśmieszek.

PS Wspomniał pan również o dobrych wynikach maturalnych swoich wychowanków. Szczerze panu gratuluję dobrej statystyki, jednak nie szczyciłbym się nią zbytnio: 80 proc. pana uczniów, nawet jeśli uda im się ukończyć później studia wyższe, nie potrafi, dzwoniąc po pomoc czy usługę, zwerbalizować swoich potrzeb, nie wspominając choćby o tym, żeby się przedstawić. Przecież wszyscy mamy kryształowe kule.


http://wyborcza.pl/1,95892,14023269,Pra ... borcza#Cuk

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: linczerka » 2013-06-03, 15:58

vuem, tośmy się dowiedzieli :)

Czyżby nowy trend w oświacie?
http://www.operon.pl/aktualnosci/lowien ... e_edukacji
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Pogaduszki”