Jak szukać pracy?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ediora
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-27, 17:49
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: ediora » 2012-04-25, 09:50

nie , kierunki przyrodnicze

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: zanetaceglinska » 2012-05-09, 11:16

Yoka pisze:a z polskiego też była podyplomówka?
Weź joka nie czepiaj się ludzi. Nie każdy musi być tak wybitnym "polonistą" jak Ty. To jest jej sprawa jak uzywa ojczystego języka.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Yoka » 2012-05-09, 16:29

hmmm, a ja kiedyś słyszałam, że każdy nauczyciel bez względu na to, jakiego przedmiotu uczy, ma obowiązek dbać o poprawność językową języka polskiego.

Ale skoro to legenda oświatowa...

Dzwine tylko, że od uczniów to się wymaga....

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: malgala » 2012-05-09, 16:39

Yoka pisze:Dzwine tylko, że od uczniów to się wymaga....

A przykład podobno idzie z góry, ale nie dziw się, są nauczyciele, którzy od uczniów też tej poprawności nie wymagają.
Ja już chyba coraz mniej się dziwię.

ediora
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-27, 17:49
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: ediora » 2012-05-13, 16:16

Yoka pisze:a z polskiego też była podyplomówka?


zwykłe czepialstwo, żeby tylko takie problemy miał człowiek...., ale najwidoczniej niektórzy maja szczęście.

vitara
Posty: 2
Rejestracja: 2013-03-28, 09:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Jak mądrze szukać pracy w zawodzie ?

Postautor: vitara » 2013-04-02, 12:20

Witam
Chciałem zapytać Szanownych Kolegów i Koleżanki
jak mądrze szukać pracy w zawodzie nauczyciela przedmiotów zawodowych, gastronomia, i inżynieria rolnicza itd.
Jakie są najlepsze metody, sposoby ? Jakieś wskazówki ?

Kiedyś pracowałem w zawodzie kilka lat i dobrze mi szło, potem niestety brak etatu,
Oczywiście zdaję sobie sprawę że to ciężki kawałek chleba, obecnie coraz cięższy,
i praca w przemyśle, obecnie z uwagi na okoliczności próbował bym wrócić do zawodu.

a samo szukanie pracy może zająć kilka lat w tym zawodzie w Tarnowie i okolicach.

Jakie są waszym zdaniem najlepsze metody wyszukiwania takiej pracy oraz terminy ku takiemu szukaniu.

Uprzejmie dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Janusz

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: sharkinator » 2014-03-12, 16:46

Czy teraz jest dobry czas na szukanie pracy? Czy czekać do kwietnia?

gobus1
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-18, 13:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: gobus1 » 2014-04-27, 17:52

Przygotuj resume i wyślij email bezpośrednio do szkół, które cię interesują. Albo zadzwoń!

vego
Posty: 21
Rejestracja: 2008-05-10, 18:52
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia, WOS, Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: vego » 2014-05-11, 19:44

Moja rada jest taka. Tam, gdzie tylko można, należy i warto udać się osobiście zostawić CV. Najlepiej przekazać je osobiście do dyrektora (w ten sposób dostałem pierwszą pracę). Ale jeśli nie mamy możliwości bezpośrednio, najlepiej rozesłać je elektronicznie posiłkując się listą szkół ze strony kuratorium. Adresy email mogą być nieaktualne, lecz można to zrewidować sprawdzając stronę szkoły (w ten sposób dostałem drugą pracę w szkole).

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: partita400 » 2014-05-12, 12:25

Yoka pisze:a z polskiego też była podyplomówka?
a może by tak admin poprawił błąd w wyrazie z postu wyżej ?nadzieja=nadziei i już

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: linczerka » 2014-05-12, 17:41

Poprawiłam.
Sprzed dwóch lat to było :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

xxsynrise
Posty: 6
Rejestracja: 2014-07-12, 12:35
Kto: student
Lokalizacja: śląskie

Szukanie pracy

Postautor: xxsynrise » 2014-07-12, 12:37

Witam wszystkich.
Troszkę odgrzewam temat ;) Skończyłam w tym roku studia- edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne. Mieszkam w małej miejscowości, trudno mi zrobić "objazd" placówek, gdyż wszędzie mam daleko Zastanawiam się więc czy mogłabym wysłać CV mailem do szkół i przedszkoli w większych miastach (ponieważ zakładam też możliwość przeprowadzki). Czy można to zrobić w taki sposób przez internet (nie w odpowiedzi na konkretną ofertę tylko na wszelki wypadek gdyby szukali kogoś do pracy)? Perspektywa wysyłania tradycyjnych listów do wielu placówek nie jest najlepsza (m.in. koszty). Proszę o radę, gdyż nie wiem co o tym myśleć. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

Grunt
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-04, 17:48
Kto: student
Przedmiot: Język polski

Re: Szukanie pracy

Postautor: Grunt » 2014-07-13, 21:13

Mnie tego typu problem czeka w przyszłym roku. Wiem, że jeśli chcę mieć jakiekolwiek szanse, muszę rozwieźć papiery (na oku mam wszystkie szkoły podstawowe w 5. powiatach) w okolicach kwietnia, bo w maju odbywa się cały ruch kadrowy dyrektorów. To wręcz jest wskazane, by papiery złożyć nawet na wszelki wypadek, jak to określiłaś. Zaprzyjaźnieni nauczyciele mówili mi też, że lepiej jest złożyć dokumenty osobiście, choć dyrektorzy zbyt często nie są przyjaźnie nastawieni do takich ludzi, ale nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora, z pewnością nie każdy dyrektor szkoły taki jest. Zresztą przekonam się sam, ponieważ zamierzam w taki właśnie sposób, czyli osobiście, składać podania za niecały rok.

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: Peonia » 2014-07-14, 00:52

Złożone podanie, przyjęte przez sekretariat, trafia do dokumentacji, natomiast e-mail często do "kosza" lub spamu. Wagę ma też bezpośrednia rozmowa z dyrektorem, warto się poświęcić i osobiście złożyć podanie. Dyrektor poznaje kandydata, kandydat szkołę i dyrektora.

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: Jak szukać pracy?

Postautor: alicja23 » 2014-07-15, 22:11

Peonia, zgadzam sie z Tobą calkowicie.
jesli nie ma mozliwosci pojechania samodzielnie, radzilabym wyslac poczta tradycyjną CV, list motywacyjny, kopie dyplomu i referencje. Uwazam ze caly pakiet dokumentow jest lepiej widziany niz samo CV. Ja jednego roku wyslalam ponad sto ( !) podań, odezwala sie jedna szkola, ale warto bylo bo dostalam zatrudnienie.
z drugiej strony jaki to problem pofatygowac sie osobiscie do potencjalnej szkoly, skoro juz sie jedzie do wiekzego miata zeby zawiezc podanie no to zakladam ze idzie sie do kilku, kilkunastu szkol.
Aha, radzilabym tez aby w liscie motywacyjnym zwrocic sie do konkretnego dyrektora ( ja tak zawsze robie) np.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu
mgr Zbigniew Kowalski,
i zwroic sie
"Szanowny Panie Dyrektorze"


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron