Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

akinomasss
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-09, 18:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: akinomasss » 2013-04-24, 23:31

Witam
Jestem zatrudniona (jako nauczyciel stażysta) od 09.2012 do 08.2013 w niepełnym wymiarze godzin.
W związku z tym, że od czerwca rozpocznę nową pracę, chcę złożyć rozwiązanie umowy za -2 tyg. - w moim przypadku- wypowiedzeniem.

W związku z tym, chciałam zapytać, kiedy najkorzystniej je złożyć i jak rozliczane jest w czasie owego wypowiedzenia wynagrodzenie.

Zastanawiam się także, czy złożenie przeze mnie wypowiedzenia JUŻ w połowie maja, by Dyrekcja mogła zaplanować nową "obsadę", a chęć doprowadzenia nauczania , i co za tym idzie, realnego końca pracy -30.06.2013 -może być w jakiś sposób dla mnie niekorzystna?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: Yoka » 2013-04-25, 09:55

a musisz składać to wypowiedzenie? Skoro zaczynasz pracę w lipcu? Nie ma obowiązku posiadania jednej umowy na pracę w jedynm czasie.

akinomasss
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-09, 18:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: akinomasss » 2013-04-25, 10:22

To jest opcja,ale zastanawiam przy takim wariancie także nad tym, czy poinformować tydzień ,np. przed , że nie przedłużę umowy, bo nie wyobrażam sobie ,ot tak, nie przyjść z zaskoczenia. A jeśli poinformuję tydzień przed, to to będzie tylko informacja, a nie wypowiedzenie oficjalne, i czy mogą być jakieś tego konsekwencje formalne.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: Yoka » 2013-04-25, 12:28

ale jakie konsekwencje formalne? Przecież Twoja umowa się kończy, a nowej nie podpisujesz i tyle, chyba, że już podpisałaś jakieś zobowiążanie, że będziesz od września 2013 pracować, ale to niezmiernie rzadko się zdarza, większość takich obiecanek typu "będzie umowa od września" jest na słowo i też z tym różnie bywa potem.

Ja bymnie składała żadnego wypowiedzenia, tylko poinformowała, że nie będziesz kontynuowała pracy od września.

akinomasss
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-09, 18:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: akinomasss » 2013-04-25, 14:07

a czy gdy już (maj) poinformuję o braku chęci pracy od września, pracodawca może mi wypowiedzieć umowę, by np. zredukować koszty

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: Yoka » 2013-04-25, 15:24

nie, nic mu się nie zredukuje, bo należy Ci się i tak ekwiwalent za urlop.

akinomasss
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-09, 18:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: akinomasss » 2013-04-25, 15:51

mimo,ze jestem nauczycielem stażystą w niepełnym wymiarze godzin? Jeśli tak, to dziękuję bardzo ,Yoka, za odpowiedzi-podpowiedzi :)Tak zrobię.

A może ktoś jeszcze ma zdanie na ten temat, jestem ciekawa opinii różnych osób.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: Yoka » 2013-04-25, 21:33

ekwiwalent należy się stosownie od przepracowanego czasu i godzin i jakbyś złożyła wypowiedzenie, to byś go dostała, a jak nie złożysz, to dostajesz pensję należną Ci za urlop. W czasie wakacji nie dostaje się tyle, co normalnie w r.szk.

Jedyne co może stanowić komplikację, to np. rada mająca miejsce w lipcu, na której powinnaś być, a w tym czasie będziesz w nowym miejscu pracy, ale to zależy kiedy ta rada, a jak jest w nowej pracy?

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: buzok » 2013-04-26, 21:39

Siedz cicho i sie nie wychylaj...musisz przeciez zrobic/zdac awans na kontraktowego...Umowa jest zamknieta wiec nic nie musisz tak naprawde robic...

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: buzok » 2013-04-26, 21:40

Siedz cicho i sie nie wychylaj...musisz przeciez zrobic/zdac awans na kontraktowego...Umowa jest zamknieta wiec nic nie musisz tak naprawde robic...

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: Basiek70 » 2013-04-29, 23:40

akinomasss pisze:W związku z tym, że od czerwca rozpocznę nową pracę, chcę złożyć rozwiązanie umowy za -2 tyg. - w moim przypadku- wypowiedzeniem.

W związku z tym, chciałam zapytać, kiedy najkorzystniej je złożyć i jak rozliczane jest w czasie owego wypowiedzenia wynagrodzenie.

Zastanawiam się także, czy złożenie przeze mnie wypowiedzenia JUŻ w połowie maja, by Dyrekcja mogła zaplanować nową "obsadę", a chęć doprowadzenia nauczania , i co za tym idzie, realnego końca pracy -30.06.2013 -może być w jakiś sposób dla mnie niekorzystna?


Skoro zaczynasz nową pracę od czerwca a w umowie masz dwutygodniowy okres wypowiedzenia, to musisz je złożyć w połowie maja. Czytam odpowiedzi w tym wątku i nie bardzo je rozumie, ktoś pisze o lipcu, ktoś o wrześniu, nie mam pojęcia, skąd się te miesiące wzięły, Ty napisałaś o CZERWCU.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: Yoka » 2013-04-30, 09:08

napisała, że realna data zakończenia 30.06, a więc cały czerwiec i tak byłaby w szkole, więc jeśli bardzo chce złożyć, to w połowie czerwca

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: Basiek70 » 2013-04-30, 19:42

A umknął mi ten 30 czerwca.
To faktycznie bym nic nie składała, będziesz na urlopie, nie ma zakazu podjęcia wówczas innej pracy, dostaniesz pieniądze z dwóch źródeł.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: buzok » 2013-05-01, 10:28

Nie badz az tak fer...nie martw sie jak bedziesz zbedna w szkole i nie wiem co bys w niej robila i jakie wyniki miala i tak cie dyrektor wywali pierwsza...wiec siedz cicho i bierz wyplaty z dwoch zrodel...

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem

Postautor: Afroditte » 2013-05-01, 14:05

Nie badz az tak fer...nie martw sie jak bedziesz zbedna w szkole i nie wiem co bys w niej robila i jakie wyniki miala i tak cie dyrektor wywali pierwsza...wiec siedz cicho i bierz wyplaty z dwoch zrodel...


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Święta prawda, eh...
"My wish is world's command"


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron