praca w porze nocnej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

slonko24
Posty: 9
Rejestracja: 2013-04-22, 22:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

praca w porze nocnej

Postautor: slonko24 » 2013-04-22, 22:48

witam

mam pytanie odnośnie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 17 maja 2001 r. w sprawie realizowania przez nauczycieli tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć wychowawczych w porze nocnej:

§ 4. 3. Nauczycielom zobowiązanym do realizowania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć wychowawczych także w porze nocnej dyrektor szkoły zapewnia:
1) dzień wolny od pracy po zakończeniu pracy w porze nocnej trwającej co najmniej 8 godzin"

czy w związku z tym po dyżurze nocnym trwającym min 8 godzin, po powrocie do domu rano mam wolne do końca dnia? czyli nie obowiązują mnie szkolenia, zebrana rady itp organizowane o godzinie 14? czy kolejny dyżur nocny mogę rozpocząć w dniu zakończenia poprzedniego? po 11 godzinnej przerwie? czy dopiero w dniu następnym?

pozdrawiam serdecznie

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: praca w porze nocnej

Postautor: buzok » 2013-05-01, 10:42

W mojej placowce jest przyjete, ze po pracy w porze nocnej jestem zwolniony z tych "bardzo ciekawych rad i szkoleń"...generalnie musisz miec zapewnione 8 godz przerwy...a i mozesz kolejnego dnia przyjsc na kolejny dyzur nocny...
Natomiast przed dyzurem nocnym nie mozesz isc do pracy np. w pon.masz na 22 do 6 rano to przed 22 nie mozesz wykonywać pracy...
pozdrawiam


Wróć do „Prawo oświatowe”