Ograniczenie etatu - do kiedy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-27, 09:16

Mam dwa pytania:
Jestem zatrudniony na podstawie mianowania i wiem, że dyrektor chce mi dać ograniczenie etatu. Co w przypadku kiedy nie zdąży mi go dać do 31.05?
I drugie pytanie: Jeżeli jestem na zwolnieniu lekarskim to czy dyrektor ma prawo przyjść do mnie do domu i takie ograniczenie przynieść.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Afroditte » 2013-05-27, 15:26

noreknos pisze:Co w przypadku kiedy nie zdąży mi go dać do 31.05?


Nic.

Wypowiedzenie może mieć skrócony czas jego trwania, ale tylko w przypadku gdy zostaniesz o tym poinformowany przed 31 maja.

Choć to zależy na jakich warunkach - jeśli miałoby to być wypowiedzenie zmieniające to tylko do końca maja. Jeśli zaś ograniczenie plus uzupełnienie w innej placówce to może to zrobić nawet w sierpniu aneksem do arkusza.

noreknos pisze:Jeżeli jestem na zwolnieniu lekarskim to czy dyrektor ma prawo przyjść do mnie do domu i takie ograniczenie przynieść.


Przyjść to raczej nie przyjdzie, ale pocztą wysłać ma prawo nawet jeśli jesteś na zwolnieniu lekarskim i będzie ono skuteczne. Jeśli trzy razy nie odbierzesz poleconego to w przypadku dochodzenia swoich praw takie niedostarczenie listu poleconego uznaje się jednak za skuteczne.
"My wish is world's command"

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: jinks » 2013-05-27, 20:02

noreknos pisze:Mam dwa pytania:
Jestem zatrudniony na podstawie mianowania i wiem, że dyrektor chce mi dać ograniczenie etatu. Co w przypadku kiedy nie zdąży mi go dać do 31.05?
I drugie pytanie: Jeżeli jestem na zwolnieniu lekarskim to czy dyrektor ma prawo przyjść do mnie do domu i takie ograniczenie przynieść.

Może wysłać pocztą, poleconym.
Na ograniczenie wymiaru zatrudnienia musisz wyrazić zgodę. Jeżeli dyrektor nie da Ci go do 31 maja tylko po tym terminie a Ty się nie zgodzisz to zostajesz na pełnym etacie. Nie słuchaj wypowiedzi powyżej.
Druga sprawa: ja bym na Twoim miejscu jednak to pismo odebrał od dyrka. Jak się wkurzy to Ci poleconym wyśle po prostu wypowiedzenie i papa.
W przypadku mianowania ma do tego prawo.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: iluka » 2013-05-27, 21:35

Dwukrotnie awizowane uznaje sie za doręczone.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-28, 10:19

Podobno mam dostać nie ograniczenie etatu, tylko porozumienie zmieniające, gdzie dyrektor proponuje mi ¾ etatu od nowego roku szkolnego. Czytałem gdzieś, że porozumienie zmieniające odbiera mianowanie. Czy to prawda?

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Ignatius » 2013-05-28, 12:47

Chyba źle czytałeś.
Jesteś mianowany, to raczej dostaniesz ograniczenie do 0.75.

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-28, 12:58

Już wiem na pewno - porozumienie zmieniajace. Nasz dyrektor nie jest biegły w prawie oświatowym i nie dał się przekonać na ograniczenie etatu. Zależy mi bardzo na odpowiedzi -
czy porozumienie zmieniające odbiera mianowanie? Nawet jeśli dyrektor proponuje 3/4 etatu.

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: buzok » 2013-05-28, 13:15

Aby byc zatrudniony poprzez mianowanie trzeba miec pelny etat i jak sie zgodzisz na zmniejszenie godzin, niezaleznie od tego czy z porozumieniem czy nie to i tak tracisz pewne przywileje i zatrudniona jestes poprzez zwykła umowe o prace

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-28, 13:21

Nie zgadzam się z tobą, mozna być zatrudnionym na podstawie mianowania i mieć obniżone pensum do 1/2 etatu

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Ignatius » 2013-05-28, 14:08

noreknos pisze:Już wiem na pewno - porozumienie zmieniajace. Nasz dyrektor nie jest biegły w prawie oświatowym i nie dał się przekonać na ograniczenie etatu. Zależy mi bardzo na odpowiedzi -
czy porozumienie zmieniające odbiera mianowanie? Nawet jeśli dyrektor proponuje 3/4 etatu.


Jest dwie możliwości.
- Dostajesz ograniczenie i pracujesz na 0.75 etatu.
- Dostajesz wypowiedzenie i odprawę (stan nieczynny). Dyrektor daje ci lub nie, wolne godziny 0.75 etatu, ale z umową na czas nieokreślony.
Z innymi sytuacjami się nie spotkałem, bo nie ma takiej możliwości prawnej.

A tak a'propos - jak sobie wyobrażasz to porozumienie zmieniające?
Że umawiacie się obaj, że z dniem 1.09 tracisz mianowanie? Nikt mianowany się na to nie zgodzi i wracamy do tego co napisałem powyżej.

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-28, 15:29

W tym piśmie nie ma informacji o anulowaniu mianowania. Jest tylko informacja, że od nowego roku szkolnego mam miec 3/4 etatu. Tylko problem w tym że pismo nosi tytuł porozumienie zmieniajace a nie ograniczenie etatu. Tu jest coś o tym napisane
http://www.glos.pl/node/8847

http://www.glos.pl/node/8847

Proszę o informacje, czy ktoś się z tym spotkał?

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-28, 15:35

W piśmie jest informacja, że pozostałe warunki umowy o pracę pozostają bez zmian. Więc zastanawiam się czy w sytuacji gdy podpiszę pismo stracę mianowanie

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Yoka » 2013-05-28, 16:04

ale jak można stracić mianowanie? Nie ma czegoś takie, jak strata mianowania.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: koma » 2013-05-28, 17:23

Yoka, mylisz dwie sprawy:
nie chodzi o stopień awansu, a o sposób zatrudnienia przez mianowanie.

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Ignatius » 2013-05-28, 18:09

noreknos - w końcówce artykułu, do którego podałeś link, jest ważne zdanie.

Aby nie było nieporozumień, każdy rodzaj przekształcenia stosunku pracy powinien być dokładnie nazwany i określony i – co bardzo ważne – pismo w tej sprawie powinno być opatrzone stosownym tytułem, a więc „Ograniczenie etatu” lub „Porozumienie zmieniające”.


Przychodzisz do dyrektora i czytasz co ci da do podpisania. Jeśli ograniczenie (patrzysz na nagłówek i podstawę prawną) to podpisujesz. Chyba, że masz inne zdanie.

A jeśli to porozumienie zmieniające, to czytając ten artykuł, ja bym się nie zgodził na podpisanie. Sprawdź też co w tym wypadku dyrektor podaj jako podstawę prawną, bo to bardzo ważne.


Wróć do „Prawo oświatowe”