Ograniczenie etatu - do kiedy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-28, 18:35

Ja już mam to pismo - to jest porozumienie zmieniajace. Nie ma żadnej podstawy prawnej. Jest tylko informacja że w związku ze zmianami organizacyjnymi powodujacymi zmniejszenie liczby oddziałów w szkole, które uniemożliwiają dalsze zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin proponuję Panu od dnia 1.09 2013 obnizenie zatrudnienia do wymiaru 2/3 etatu oraz proporcjonalne zmniejszone wynagrodzenie. W przypadku niewyrażenia zgody na ograniczenie wymiaru zatrudnienia i proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia stosuje się przepisy art. 20 ustawy KN. Pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: linczerka » 2013-05-28, 19:11

Czy masz napisane Aneks do umowy o pracę?
Jeżeli nie masz podanej podstawy prawnej, to wygląda na aneks. Gdyby pojawiła się podstawa art 23 ust. 4 pkt 1 KN w związku z art 27 ust. 3 KN to musiałaby być rozwiązana stara umowa o pracę i zawarta nowa.
W przypadku aneksu konieczna jest zgoda nauczyciela.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Ignatius » 2013-05-28, 20:14

Ciężko coś doradzać, jeśli dyrektor robi ruchy niezgodne z prawem.
A jak wygląda np. sprawa odprawy? Wiesz ,że jeśli zgodzisz się teraz na taką zmianę (stracisz mianowanie) to nie masz co liczyć na 6 miesięczną odprawę (ani na żadną inną).

Swoją drogą przeszukaj forum oskko. Parę tygodni temu ktoś podpisując dyrektorowi ograniczenie, sam zrobił dopisek "zgadzam się na ograniczenie na rok szkolny 2013/14".
Potwierdzając tym samym fakt oczywisty.

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-28, 21:55

Nagłówek brzmi: porozumienie zmieniające, a potem porozumienie zawarte w dniu 23 maja 2013 r. miedzy A i B dotychczas zatrudnionym na podstawie mianowania, aneksu do umowy o pracę z dnia 1.09.2011, aneksu do umowy o pracę z dnia 1.09.2012, (podpisałem wtedy ograniczenie etatu, ale go nie miałem bo godziny się znalazły) następujacej treści :
w związku... jak cytowałem wcześniej.
Czy to wyglada na aneks, bo ja się nie znam. Nie wiem co robic,

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-28, 21:58

o odprawie wiem i to mnie niepokoi

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: linczerka » 2013-05-28, 22:03

Nie słyszałam o "podwójnym" aneksie. Właśnie podpisałeś ten pierwszy aneks i choć godziny się znalazły, to podpisany dokument pozostał.
Czemu nie został aneks uchylony?
Nie umiem poradzić, które mniejsze zło wybrać. Poszperaj na OSKKO, wpisz w wyszukiwarkę (szukaj). Znajdą się zapewne jakieś informacje.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: linczerka » 2013-05-28, 22:04

A czy w tym pierwszym aneksie nie było, że na rok?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: jinks » 2013-05-29, 18:35

Podaj całość tego pisma tutaj bo nie będziemy zgadywać. Twój dyrektor chyba nie kuma co to jest zatrudnienie na podstawie mianowania i na podstawie umowy o pracę, że to dwie różne rzeczy... lepiej jednak zacytuj całość.

zkt
Posty: 50
Rejestracja: 2012-03-13, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: zkt » 2013-05-31, 18:32

Z tego co ja naczytałam się, a mam podobną sytuację, to w przypadku nauczyciela mianowanego można:
- albo ograniczyć zatrudnienie i to na jeden rok (nie wiem jak w przypadku braku godzin w kolejnym roku), przy czym nie zmienia się tu podstawa zatrudnienia.
- albo wypowiedzieć umowę.

W każdym razie pismo powinno zawierać podstawę prawną, czyli art.22 KN

Poleconym listem można dostarczyć takie pismo. Ja też jestem na zwolnieniu i też myślałam, że przy okazji mnie to ominie. Jest jakieś wyrok sądu.Choć, moim zdaniem, w ten sposób w tym samym państwie inaczej traktuje się różne grupy zawodowe.

Co do zgody, to nie musi ona być napisana, w piśmie powinna być informacja, że jeżeli do połowy okresu wymówienia nie wpłynie pismo o odmowie przyjęcia takich warunków, to przyjmuje się, ze nauczyciel wyraził zgodę

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-05-31, 22:23

Nagłówek brzmi: porozumienie zmieniające, a potem porozumienie zawarte w dniu 23 maja 2013 r. miedzy A i B dotychczas zatrudnionym na podstawie mianowania, aneksu do umowy o pracę z dnia 1.09.2011, aneksu do umowy o pracę z dnia 1.09.2012, (podpisałem wtedy ograniczenie etatu, ale go nie miałem bo godziny się znalazły) następujacej treści :
w związku ze zmianami organizacyjnymi powodujacymi zmniejszenie liczby oddziałów w szkole, które uniemożliwiają dalsze zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin proponuję Panu od dnia 1.09 2013 obnizenie zatrudnienia do wymiaru 2/3 etatu oraz proporcjonalne zmniejszone wynagrodzenie. W przypadku niewyrażenia zgody na ograniczenie wymiaru zatrudnienia i proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia stosuje się przepisy art. 20 ustawy KN. Pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie.


Pisma nie podpisałem. Zobaczymy co teraz zrobi dyrektor

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: iluka » 2013-05-31, 22:27

Czemu nie podpisałeś? Co to Ci daje?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

zkt
Posty: 50
Rejestracja: 2012-03-13, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: zkt » 2013-06-02, 20:18

No to , moim zdaniem, podstawa zatrudnienia nie zmienia się. art. 20 " Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może wyrazić zgodę na ograniczenie zatrudnienia w trybie określonym w art. 22 ust. 2."

art.22. ust.2 Zasada ograniczenia zatrudnienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do wymiaru nie niższego niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć i proporcjonalnego zmniejszenia wynagrodzenia może być - za zgodą nauczyciela - stosowana również w wypadku, gdy z przyczyn, o których mowa w art. 20 ust. 1,

Tak jak pisałam, u mnie jest info, że jeśli do połowy okresu wymówienia nie napiszesz, ze sie nie zgazasz się, to oznacza, że wyraziłeś zgodę. Tylko u ciebie brak takiej informacji, a ponoć powinna być, gdzieś znalazłam, że takie pismo musi zawierac określone częsci.

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: jinks » 2013-06-03, 09:41

noreknos pisze:Nagłówek brzmi: porozumienie zmieniające, a potem porozumienie zawarte w dniu 23 maja 2013 r. miedzy A i B dotychczas zatrudnionym na podstawie mianowania, aneksu do umowy o pracę z dnia 1.09.2011, aneksu do umowy o pracę z dnia 1.09.2012, (podpisałem wtedy ograniczenie etatu, ale go nie miałem bo godziny się znalazły) następujacej treści :
w związku ze zmianami organizacyjnymi powodujacymi zmniejszenie liczby oddziałów w szkole, które uniemożliwiają dalsze zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin proponuję Panu od dnia 1.09 2013 obnizenie zatrudnienia do wymiaru 2/3 etatu oraz proporcjonalne zmniejszone wynagrodzenie. W przypadku niewyrażenia zgody na ograniczenie wymiaru zatrudnienia i proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia stosuje się przepisy art. 20 ustawy KN. Pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie.


Pisma nie podpisałem. Zobaczymy co teraz zrobi dyrektor

"aneks do umowy o pracę" - Twój dyrektor to niekompetentny imbecyl, który nie rozumie, ze mianowanie to nie umowa o pracę. To tak na marginesie.
Nagłówek brzmi "porozumienie" a w treści jest tylko propozycja. Twój dyrektorek na dodatek nie potrafi czytać ze zrozumieniem tego, co podpisuje.
Spoko, mój w cale nie jest mądrzejszy, za to jest wredną, mściwą świnią z "Folwarku zwierzęcego".
Pytanie, czy wyraziłeś zgodę?
Jeżeli nie, to teraz możesz mu odpisać, że nie wyrażasz zgody.
Bo teraz to już wypowiedzieć ci stosunku pracy nie może. Jest za późno.
Dla pewności bo my tutaj pewnie wielu rzeczy o tej sytuacji nie wiemy, podejdź do PIP-u i się upewnij, tylko wszystko im dokładnie powiedz.

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-06-04, 07:17

Pisma nie podpisałem. Ale nie jestem pewny czy nie mogę otrzymac wypowiedzenia. Art 20 pkt 5 KN mówi: Okres wypowiedzenia może być skrócony do 1 miesiąca, z tym że w takim wypadku nauczycielowi przysługuje odszkodowanie za pozostałą część okresu wypowiedzenia w wysokości wynagrodzenia liczonego jak za okres urlopu wypoczynkowego. Okres, za który przysługuje odszkodowanie, wlicza się nauczycielowi pozostającemu w tym okresie bez pracy do okresu zatrudnienia.
W takiej sytuacji mogę dostac wypowiedzenie w kazdej chwili, czy mam rację?

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: jinks » 2013-06-04, 18:49

noreknos pisze:Pisma nie podpisałem. Ale nie jestem pewny czy nie mogę otrzymac wypowiedzenia. Art 20 pkt 5 KN mówi: Okres wypowiedzenia może być skrócony do 1 miesiąca, z tym że w takim wypadku nauczycielowi przysługuje odszkodowanie za pozostałą część okresu wypowiedzenia w wysokości wynagrodzenia liczonego jak za okres urlopu wypoczynkowego. Okres, za który przysługuje odszkodowanie, wlicza się nauczycielowi pozostającemu w tym okresie bez pracy do okresu zatrudnienia.
W takiej sytuacji mogę dostac wypowiedzenie w kazdej chwili, czy mam rację?

Z tego co wiem to NIE. Okres wypowiedzenia może być skrócony do 1 miesiąca, to znaczy, że np. w sierpniu możesz już nie być nauczycielem, ale za ten sierpień i tak masz dostać wynagrodzenie. W przypadku wypowiedzenia 3 miesięcznego jeszcze nauczycielem będziesz.

O ile się orientuję i tak wypowiedzenie musisz dostać 3 miesiące przed końcem roku szkolnego.
Więc jeżeli go nie dostałeś to po ptakach. We wrześniu, najlepiej 1 -go złóż w sekretariacie pismo, że zgłaszasz gotowość do podjęcia pracy w pełnym wymiarze godzin i tyle.
Puki co nic nie mów, nie upominaj się o nic i czekaj.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron