Ograniczenie etatu - do kiedy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: iluka » 2013-06-04, 23:18

noreknos pisze:Pisma nie podpisałem.
Ale czemu? Niepodpisanie nie oznacza zgody ani niezgody. Tylko, że otrzymałeś.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: noreknos » 2013-06-06, 18:53

Niestety - musiałem się okreslic czy wyrazam zgode czy też nie. Ja zgody nie wyraziłem

Alinka76
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-30, 20:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Alinka76 » 2013-06-06, 20:12

Witajcie, jestem nauczycielem, który nie wyraził zgody na ograniczenie etatu. Dostałam wobec tego wypowiedzenie. Sprawa będzie miała finał w sądzie gdyż w moim przypadku godziny faktycznie są (dla wybrańców) i celowo nie uwzględniono ich części w arkuszu (np. pomoc psych-pedag). Ograniczono etat wielu nauczycielom w celu ... zaoszczędzenia na naszych wypłatach. Wedle kryteriów zwolnień to nie ja powinnam być zwolniona...Smutna sprawa, po 11-u latach wytężonej pracy zabrakło mi dwóch godzin...Trzymajcie kciuki za moją sprawę w sądzie. :(

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Ignatius » 2013-06-06, 20:25

Alinko, przygotuj się dobrze do rozprawy i dlatego poczytaj sobie dogłębnie przypadki tu na forum oraz na stronie oskko (naprawdę warto). Wypisz sygnatury podobnych spraw, nawet możesz sobie to wydrukować, żeby się tym podeprzeć w sądzie.
Wcale nie potrzeba ci prawnika, powinnaś dać sobie radę sama.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: iluka » 2013-06-06, 20:31

1. Jeśli przyczyna wypowiedzenia jest nierzeczywista należy to wykazać i wnioskować o uznanie wypowiedzenia za bezzasadne, w szczególności te nieuwzględnione w arkuszu, bo do sądu on będzie ściągnięty do analizy.

2. Wykazać niezgodność wyboru nauczyciela do zwolnienia z kryteriami przyjętymi przez dyrektora danej szkoły. /Swoją droga macie szczęście, że znaliście je wcześniej. W większości przypadków naucz. zapoznaje się z nimi dopiero w sądzie :mrgreen: /
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Alinka76
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-30, 20:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Alinka76 » 2013-06-06, 21:20

Dzięki za wskazówki. Sprawę traktuję bardzo poważnie więc postanowiłam jednak opłacić prawnika. Wiem że prawdopodobnie dałabym sobie radę ale i tak mam zszargane nerwy i nie mogę spać, ciągle rozpamiętuję i zastanawiam się jaką świnię mi podłożą. Bo niewątpliwie będą grać ostro i nie odrzucam możliwości zmuszenia jakiejś koleżanki/kolegi do zeznań przeciwko mnie. Czuję się oszukana, w dodatku spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba. Jeszcze niedawno odebrałam nagrodę dyrektora za wyniki i ...jak sie okazuje to nie jest ważne.

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: jinks » 2013-06-06, 21:44

Alinka76 pisze:Dzięki za wskazówki. Sprawę traktuję bardzo poważnie więc postanowiłam jednak opłacić prawnika. Wiem że prawdopodobnie dałabym sobie radę ale i tak mam zszargane nerwy i nie mogę spać, ciągle rozpamiętuję i zastanawiam się jaką świnię mi podłożą. Bo niewątpliwie będą grać ostro i nie odrzucam możliwości zmuszenia jakiejś koleżanki/kolegi do zeznań przeciwko mnie. Czuję się oszukana, w dodatku spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba. Jeszcze niedawno odebrałam nagrodę dyrektora za wyniki i ...jak sie okazuje to nie jest ważne.

Alinka trzymam kciuki. Koniecznie wszystko tutaj opisz.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: iluka » 2013-06-06, 21:46

Alinko, dobrze zrobiłaś biorąc prawnika /mógłby być też inny pełnomocnik/, ale upewnij się czy rzeczywiście jest obeznany z KN A NIE TYLKO Z KP jak większość.
Właśnie zaangażowanie emocjonalne sprawia, że tak trudno być adwokatem we własnej sprawie. Trzymaj się i walcz. Przygotuj się duchowo na nieznane oblicza znanych osób. Może jestem pesymistką, ale mniej mów /do koleżeństwa/ - więcej działaj.
Upewnię się jeszcze: wypowiedzenie dostałaś oczywiście po zatwierdzeniu arkusza przez OP i po konsultacji z ZZ-ami?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Alinka76
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-30, 20:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Alinka76 » 2013-06-06, 22:07

Konsultacja z ZZ była,( odpowiedź była negatywna - nie widza podstaw do zwolnienia mnie) ale arkusz jeszcze nie był zatwierdzony a ja już wyleciałam z pracy. Czy to coś zmienia?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: iluka » 2013-06-06, 22:29

Oczywiście! To trzeba wrzucić do pozwu:Skoro arkusz organizacyjny szkoły nie był wtedy zatwierdzony przez organ prowadzący - 3o maja upływa termin ostateczny zatwierdzenia, które jest podstawą dla dyrektorów szkół do dokonywania ruchów kadrowych na kolejny rok szkolny, to wypowiedzenie zostało wydane z naruszeniem prawa.
Prawnik Ci nie powiedział, że to jak rozpoczęcie prac budowlanych przed wydaniem pozwolenia?!!
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Alinka76
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-30, 20:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Alinka76 » 2013-06-07, 08:49

Dzięki wielkie, no niestety nie wiem z jaką datą będzie arkusz - wiem, że jeszcze nie był zatwierdzony ale kto to wie z jaką pieczątką to zrobią. Wszystko tam jest tajne/poufne. Jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje.

Alinka76
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-30, 20:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Alinka76 » 2013-07-23, 20:53

Moja sprawa miała się odbyć 21 sierpnia. Równo miesiąc wcześniej dyrektor cofnął mi wypowiedzenie. Mówiąc brutalnie zmiękł, było oczywiste że przegra. Jestem w szoku, pozytywnym oczywiście. Tak mnie to wszystko nerwowo wyczerpało, że zdecydowałam się na urlop zdrowotny. Pozdrawiam i życzę Wam wytrwałości.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: iluka » 2013-07-23, 21:48

Alinka, wspaniale że tak się skończyło.
Wiem doskonale, jak taka sytuacje wykańcza psychicznie i fizycznie, ale... Ja bym na Twoim miejscu zagryzła zęby, wróciła do pracy i dała z siebie wszystko! Bo w przyszłym roku doszkolą się, jak Cię skutecznie wyrzucić. Sorry. Ale piszę szczerze, to dla Twojego dobra. Przemyśl to jeszcze, proszę.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: Afroditte » 2013-07-24, 10:13

Dokładnie, jak pisze iluka. Z resztą na udpz wręczenie wypowiedzenia nie jest niemożliwe...
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ograniczenie etatu - do kiedy

Postautor: iluka » 2013-07-24, 12:50

Zwolnienie z przyczyn organizacyjnych - bez ochrony z art. 41 Kodeksu pracy
Nauczyciel szkoły, w której organizacji pracy przewidziano ferie szkolne może zostać zwolniony z pracy na podstawie art. 20 KN, za 3-miesięcznym wypowiedzeniem, które upływa końcem roku szkolnego tj. 31 sierpnia. W związku z tym, że zmiany kadrowe w szkole feryjnej dokonywane są tylko raz w roku, dyrektor szkoły może wręczyć nauczycielowi z tej przyczyny wypowiedzenie mimo, że przebywa on na urlopie dla poratowania zdrowia.
Art. 41 Kodeksu pracy, który zakazuje wypowiadania stosunku pracy w czasie urlopu oraz innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy nie ma zastosowania do nauczycieli szkół feryjnych, którzy z przyczyn organizacyjnych zostali wytypowani do zwolnienia (uchwała SN z 7 grudnia 2006 r.).
Jeżeli dyrektor zdecyduje się wręczyć nauczycielowi wypowiedzenie z przyczyn organizacyjnych w trakcie urlopu zdrowotnego, to stosunek pracy nauczyciela rozwiąże się z dniem 31 sierpnia, pomimo że urlop dla poratowania zdrowia został udzielony na okres dłuższy.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron