Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kamiro
Posty: 7
Rejestracja: 2009-05-20, 16:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

kipu/ipet

Postautor: kamiro » 2013-07-12, 01:28

Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach rezygnuje z kipu czy ipetu?

kawa33
Posty: 44
Rejestracja: 2011-05-25, 13:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: kipu/ipet

Postautor: kawa33 » 2013-07-12, 02:54

kamiro pisze:Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach rezygnuje z kipu czy ipetu?



rezygnuje z kipu, dla uczniów z orzeczeniami zostaje po staremu

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-07-12, 06:33

Witaj Gredzia :)
Gredzia pisze:nie zawsze znam odpowiedzi na wszystkie, albo wydaje mi się że nie znam

To pytaj, nikt nie jest alfą i omegą.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: hanamat » 2013-07-12, 07:07

Gredzia, nie wkuwaj żadnych ustaw i rozporządzeń...powinnaś tylko wiedzieć, jakie dokumenty prawne regulują pracę w oświacie i orientować się, co zawiera KN (nazwy rozdziałów). Ty masz widzieć, w jakich dokumentach szukać informacji prawnych, a nie znać dokumenty na pamięć. Skoro lubisz swoja pracę, poradzisz sobie bez większych problemów.

malwa
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-28, 22:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malwa » 2013-07-12, 09:38

Oliweczka trzymam kciuki :)

a Linczerko o jakich posterach wspominałaś?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-07-12, 09:53

Postery to plakaty naukowe. Może być taka forma graficzna prezentacji.
Robiłam na kartonach (nie do awansu), pisałam na kolorowych kartkach i wklejałam na karton.
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę, to znajdziesz sporo obrazów.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

malwa
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-28, 22:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malwa » 2013-07-12, 10:00

Aha, dzięki. Specjalnie na egzamin musiałam kupić laptopa...Jestem dość kreatywna, ale nie pomyślałam o innej formie jak prezentacji ustnej czy multimedialnej :oops:

Rossmann
Posty: 2
Rejestracja: 2010-10-12, 21:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Rossmann » 2013-07-12, 10:04

Hej!
Widzę, że moje czarnowidztwo wprowadziło niepokój. Absolutnie nie miałem takiego zamiaru. Raczej chodziło o wzmożenie czujności, bo moja została uśpiona i jak napisałem, prawie padłem na egzaminie. Kolega wuefista zdawał przede mną i miał prezentację multimedialną, pewnie na temat i dobrze zrobioną ( oczywiście ekspert na moim egzaminie nie omieszkał go objechać, że po co ta prezentacja bo on sam może sobie przeczytać i nikt mu nic nie musi pokazywać), to go zmasakrowali pytaniami od ekspertów : ewd, analiza procentowa wyników egzaminu - co nam mówi, techniki komunikacyjne i informacyjne jakie są różnice (wiem, że to są rzeczy, które musimy znać ,wiedzieć co do czego i z czym, ale dla "dresiarza" to pluton egzekucyjny). Takie miał pytania, więcej nie pamiętał. Ja miałem proste, może przez zwaloną autoprezentację nie chcieli mnie dobijać: dokumentacja, formy i metody które stosuję ( tu się ekspert lekko skompromitował bo popierdzielił metodę z formą), cele operacyjne co to są, jak ewaluuję swoje lekcje, jakie metody wychowawcze stosuję wobec uczniów trudnych i jak wykorzystuję wychowawczą rolę sportu.
Co do tego co jest w dokumentacji : jest dokument który zawiera ocenę i dyrektor wypisuje w nim najważniejsze, jego zdaniem osiągnięcia, dokonania itd.przynajmniej u mnie tak było wypisane. Z czystej ciekawości jako ekspert zapoznałbym się z kwitami. Nie jest to staranie się o posadę w Microsoft, tylko podsumowanie jakiegoś etapu pracy, a mam wrażenie, że czary mary przy autoprezentacji równie dobrze mogą uratować jaki i pogrążyć. Jakbym miał podchodzić jeszcze raz, zrobiłbym autoprezentację multimedialną i na fiszkach i zapytałbym czy życzą sobie "na ścianę" czy nie. Ktoś z was napisał, że może się nie przygotowałem, no przecież napisałem, ze sam jestem sobie nagrabiłem, bo zbagatelizowałem sprawę i posłuchałem kozaków co zdawali w poprzednim roku. Nie słuchać porad, trzymać się swoich zasad i metod przygotowań,a wszystko będzie ok.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-07-12, 10:10

Rossmann pisze:trzymać się swoich zasad i metod przygotowań

Otóż to. Trzeba mieć swoją wizję.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2013-07-12, 10:11

Hallo. Rossmann :!:

Widzę, ze dziś już spokojniej. Dobrze, że dałeś głos. Wszystkie zdania tu są ważne, pomocne,ciekawe, wnoszą coś nowego lub potwierdzają znane. Reasumując, zgadzam się z Tobą:
Rossmann pisze:zbagatelizowałem sprawę i posłuchałem kozaków
Rossmann pisze:Nie słuchać porad, trzymać się swoich zasad i metod przygotowań,a wszystko będzie ok.

I tak przyjmij GRATULACJE :D
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Gredzia
Posty: 36
Rejestracja: 2011-01-24, 23:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Gredzia » 2013-07-12, 10:24

WItajcie!
Dzięki Rossmann za rozjaśnienie sytuacji - faktycznie zrobiło się dość nerwowo.

iluka pisze:

Wszystkie zdania tu są ważne, pomocne,ciekawe, wnoszą coś nowego lub potwierdzają znane.

Zgadzam się Iluka. Ja do drugiej w nocy zbierałam myśli i trawiłam wszystko co przeczytałam. Mam stracha. A czytając Wasze posty WSPARCIA z samego rana czuję znaczną ulgę:) co ja zrobię za parę dni bez internetu i tego forum ? :(

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2013-07-12, 11:06

co ja zrobię za parę dni bez internetu i tego forum ? :(
Zamkniesz oczy, otworzysz umysł znajdziesz spokój w sobie i poooooooojedziesz.... :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: oliweczkaS » 2013-07-12, 11:42

Witam, melduje się przed Wami nowo upieczony nauczyciel mianowany:) :D
Stresowałam się okropnie, ale muszę przyznać, że nie potrzebnie. W komisji były cztery osoby (same kobietki, w tym moja pani dyrektor). Omówiłam swoje osiągnięcia, oczywiście zdenerwowałam się i trochę chaotycznie mi to wyszło, inaczej niż ćwiczyłam. Później dostałam pytania: 1) Jakie stosuję formy oceniania uczniów i jakie problemy wychowawcze miałam z uczniami (nie tak to brzmiało jednak mniej więcej o to chodziło), 2) Czym kierowałam się przy wyborze programu nauczania i podręcznika?
Wszystko zajęło mi ok 20 minut. Komisja bardzo miła, życzliwa, przychylnie nastawiona. Nie było o co się denerwować, ale łatwo powiedzieć. Cieszę się, że mam to z głowy, wreszcie mogę cieszyć się wakacjami.
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-07-12, 11:43

Obrazek
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Gredzia
Posty: 36
Rejestracja: 2011-01-24, 23:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Gredzia » 2013-07-12, 12:01

Oliweczka GRATULACJE! co 5 min sprawdzałam czy już coś dała znać.
Pytania faktycznie miałaś przyjazne:)

Wakacjuj się teraz!!
Słonka.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron