ciąża i jej prawa

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: edzia » 2013-08-08, 18:53

Ale z jakiego powodu nie należy ci się urlop macierzyński?

Moim zdaniem w opisanej sytuacji przerywasz urlop wychowawczy (np. z dniem porodu albo wcześniej) i przechodzisz na urlop macierzyński. Po wykorzystaniu macierzyńskiego (plus ewentualnie dodatkowego i rodzicielskiego - w sumie maksymalnie rok) możesz dokończyć niewykorzystany wychowawczy na poprzednie dziecko albo od razu wykorzystać wychowawczy na obecne dziecko, ewentualnie wrócić do pracy.

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: nixia » 2013-08-19, 12:45

Jak wygląda kwestia zwolnień w czasie wakacje?
Na wakacje wzięłam zwolnienie lekarskie z racji dodatkowych wolnych tygodni które rzekomo miały być doliczone do urlopu macierzyńskiego. Z myślą przedłużonego urlopu bez wahania wzięłam zwolnienie od 1 lipca (poinformowano mnie tylko że potrącą mi z XIII pensji). Właśnie się dowiedziałam że od września dyrektorka musi wysłać mnie na URLOP z racji zwolnienia które wzięłam na czas wakacji. Nie miałam pojęcia że tak to wygląda. Czy rzeczywiście "wolne wakacyjne" nie może być doliczone do macierzyńskiego? Od 1 września planowałam wrócić do pracy na czas 2-3 miesięcy (miałam też dostać wychowawstwo) w obecnej sytuacji nie wiem czy mi się to opłaca.
Dyrektorka ma trochę pretensje że na wrzesień musi szukać za mnie zastępstwa, pójdę jej chyba na rękę i w ogóle nie wrócę już do pracy :lol:

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: daughter » 2013-08-19, 15:31

Też jestem ciekawa jak to wygląda, bo jestem w podobnej sytuacji- wzięłam L4 na wakacje, tylko że ja nie wracam na pewno do pracy od września. Też myślałam, że po macierzyńskim będę mogła odebrać te tygodnie, a tu nixia zasiałaś we mnie niepewność...

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: nixia » 2013-08-19, 16:07

daughter pisze:Też jestem ciekawa jak to wygląda, bo jestem w podobnej sytuacji- wzięłam L4 na wakacje, tylko że ja nie wracam na pewno do pracy od września. Też myślałam, że po macierzyńskim będę mogła odebrać te tygodnie, a tu nixia zasiałaś we mnie niepewność...


Na kiedy masz termin? Teraz sama zastanawiam się nad tym powrotem :/ Planowałam pracować wrzesień i październik w przypadku "zabrania" mi września w pracy będę tylko w październiku (przejmę na miesiąc klasy po kimś a potem ktoś znowu będzie przejmować po mnie). To już chyba na prawdę nie ma sensu wracać. Tylko jak to wygląda z tym macierzyńskim? W czerwcu w księgowości powiedziano mi w że będą doliczone ale teraz już sama nie wiem :/ Co mogłabym "przedstawić" żeby poprzeć moją opinie

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: Yoka » 2013-08-19, 19:03

jeśli nie wracacie do pracy tylko kontynuujecie L4 do porodu, to dni urlopowe za wakacje 2013 będą "do odebrania" po macierzyńskim

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: nixia » 2013-08-19, 21:30

Yoka pisze:jeśli nie wracacie do pracy tylko kontynuujecie L4 do porodu, to dni urlopowe za wakacje 2013 będą "do odebrania" po macierzyńskim


to skąd dyrektorce wziął się jakiś URLOP na wrzesień (za moje wakacyjne L4)? jeśli okaże się że urlop który wymyśliła nie dojdzie do skutku i nie będę kontynuować L4 do porodu tylko przepracuje wrzesień i październik to sytuacja się nie zmieni, dalej będzie musiała doliczyć to do macierzyńskiego?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: Yoka » 2013-08-20, 08:40

nie wiem, co się dzieje, jeśli wracasz do pracy po wakacjach spędzonych na L4 a poród dopiero za parę miesięcy, napisałam Ci, co się dzieje z tym "odebraniem" w momencie, gdy nie wracasz, tylko masz ciągłość L4 do porodu, a potem macierzyński.
Dyrektor nie może Cię zmusić, że masz odebrać urlop zamiast donieść kolejne L4.

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: nixia » 2013-08-20, 10:30

Yoka pisze:nie wiem, co się dzieje, jeśli wracasz do pracy po wakacjach spędzonych na L4 a poród dopiero za parę miesięcy, napisałam Ci, co się dzieje z tym "odebraniem" w momencie, gdy nie wracasz, tylko masz ciągłość L4 do porodu, a potem macierzyński.
Dyrektor nie może Cię zmusić, że masz odebrać urlop zamiast donieść kolejne L4.


na chwile obecną bardzo dezorganizuje w takim razie pracę szkoły ponieważ trzeba zatrudnić kogoś na wrzesień potem ja wrócę na październik i znowu od listopada ktoś musiałby wskoczyć na moje miejsce

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: edzia » 2013-08-20, 11:45

nixia pisze:Właśnie się dowiedziałam że od września dyrektorka musi wysłać mnie na URLOP z racji zwolnienia które wzięłam na czas wakacji. Nie miałam pojęcia że tak to wygląda.
Napisz wniosek o udzielenie urlopu uzupełniającego w innym terminie, tzn. wylicz kiedy mniej więcej ci będzie potrzebny i podaj we wniosku ten termin, byleby nie później niż w ciągu trzech lat, bo się przedawni. Jeżeli więc wskażesz termin, wówczas dyrektor musi udzielić ci urlopu we wskazanym terminie, inaczej z zasady wysyła cię na urlop w pierwszym wolnym terminie, czyli od września.

nixia pisze:Czy rzeczywiście "wolne wakacyjne" nie może być doliczone do macierzyńskiego?
I pamiętaj o właściwym nazewnictwie:
- "wolne wakacyjne" - to po prostu urlop wypoczynkowy (urlop wypoczynkowy przysługuje nauczycielom w okresie ferii letnich i zimowych);
- "zaległy urlop" - to zaległy, niewykorzystany urlop wypoczynkowy, zwany w przepisach urlopem uzupełniającym; trwa do 8 tygodni i może być wyliczony za dany rok kalendarzowy dopiero po zakończeniu wakacji;
- urlopu uzupełniającego nie "dolicza się" do urlopu macierzyńskiego, a co najwyżej można go wybrać/udzielić po urlopie macierzyńskim (ty wnioskujesz o konkretny termin).

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: nixia » 2013-08-20, 13:47

edzia pisze:
nixia pisze:Właśnie się dowiedziałam że od września dyrektorka musi wysłać mnie na URLOP z racji zwolnienia które wzięłam na czas wakacji. Nie miałam pojęcia że tak to wygląda.
Napisz wniosek o udzielenie urlopu uzupełniającego w innym terminie, tzn. wylicz kiedy mniej więcej ci będzie potrzebny i podaj we wniosku ten termin, byleby nie później niż w ciągu trzech lat, bo się przedawni. Jeżeli więc wskażesz termin, wówczas dyrektor musi udzielić ci urlopu we wskazanym terminie, inaczej z zasady wysyła cię na urlop w pierwszym wolnym terminie, czyli od września.

nixia pisze:Czy rzeczywiście "wolne wakacyjne" nie może być doliczone do macierzyńskiego?
I pamiętaj o właściwym nazewnictwie:
- "wolne wakacyjne" - to po prostu urlop wypoczynkowy (urlop wypoczynkowy przysługuje nauczycielom w okresie ferii letnich i zimowych);
- "zaległy urlop" - to zaległy, niewykorzystany urlop wypoczynkowy, zwany w przepisach urlopem uzupełniającym; trwa do 8 tygodni i może być wyliczony za dany rok kalendarzowy dopiero po zakończeniu wakacji;
- urlopu uzupełniającego nie "dolicza się" do urlopu macierzyńskiego, a co najwyżej można go wybrać/udzielić po urlopie macierzyńskim (ty wnioskujesz o konkretny termin).



Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Chciałabym zapytać o tę kwestię
urlopu uzupełniającego nie "dolicza się" do urlopu macierzyńskiego, a co najwyżej można go wybrać/udzielić [b]po urlopie macierzyńskim (ty wnioskujesz o konkretny termin).[/b]
Urlop uzupełniający muszę wykorzystać do 30 września 2014. Jeśli termin porodu mam na koniec stycznia to nie będę miała możliwości wykorzystania 6 tyg. urlopu uzupełniającego po urlopie macierzyńskim gdyż do pracy wrócę od września 2014. Czy źle coś liczę?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: edzia » 2013-08-20, 16:41

nixia pisze:Urlop uzupełniający muszę wykorzystać do 30 września 2014.
Ale dlaczego? Kto tak wyliczył? Według mnie urlop za 2013 rok powinnaś wykorzystać do 2016 r.

nixia pisze:Jeśli termin porodu mam na koniec stycznia to nie będę miała możliwości wykorzystania 6 tyg. urlopu uzupełniającego po urlopie macierzyńskim gdyż do pracy wrócę od września 2014. Czy źle coś liczę?
No źle liczysz, bo po pierwsze urlop macierzyński to 20 tygodni plus nieobowiązkowy urlop dodatkowy (bodajże 4 tyg.) plus rodzicielski (26 tyg.) - chyba że nie chcesz, to ok;
po drugie jeśli wykorzystujesz wyłącznie macierzyński, to i tak możesz od razu po nim wybrać ten zaległy wypoczynkowy. Czyli do pracy wrócisz jeśli nie we wrześniu, to w październiku.

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: nixia » 2013-08-20, 22:20

Dzięki za poprawne wyliczenie! :mrgreen:

Edzia
A nie jest to tak że muszę być na ciągłym L4 aż do porodu i wtedy mogę wybrać kiedy wykorzystam urlop uzupełniający. W przypadku kiedy jestem na zwolnieniu od lipca do połowy sierpnia to nie mam wyboru i muszę pobrać go odrazu

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: Afroditte » 2013-08-20, 22:35

nixia pisze:Urlop uzupełniający muszę wykorzystać do 30 września 2014. Jeśli termin porodu mam na koniec stycznia to nie będę miała możliwości wykorzystania 6 tyg. urlopu uzupełniającego po urlopie macierzyńskim gdyż do pracy wrócę od września 2014. Czy źle coś liczę?


Macierzyński podstawowy - 20 tyg.
Macierzyński uzupełniający - 6 tyg.
Opcjonalnie rodzicielski - maks. 26 tyg.
Potem odbierasz sobie 6 tyg. urlopu zaległego za ten rok plus urlop za rok 2014 (bo wtedy będziesz zarówno w ferie jak i w wakacje na różnych urlopach czyli jeszcze 8 tyg.)

nixia pisze:A nie jest to tak że muszę być na ciągłym L4 aż do porodu i wtedy mogę wybrać kiedy wykorzystam urlop uzupełniający.


Dla Ciebie korzystniej byłoby być na L4 aż do porodu - jest możliwość zostania dłużej z dzieckiem. Skoro "wzięłaś" zwolnienie na czas wakacji to co stoi na przeszkodzie by dalej na nim przebywać?
Poza tym (ale tego nie jestem pewna) z racji organizacji pracy w szkole, dyrektor nie musi uwzględnić Twojego wniosku o udzielenie urlopu zaległego w innym terminie.
"My wish is world's command"

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: nixia » 2013-08-20, 22:43

Afroditte pisze:
nixia pisze:Urlop uzupełniający muszę wykorzystać do 30 września 2014. Jeśli termin porodu mam na koniec stycznia to nie będę miała możliwości wykorzystania 6 tyg. urlopu uzupełniającego po urlopie macierzyńskim gdyż do pracy wrócę od września 2014. Czy źle coś liczę?


Macierzyński podstawowy - 20 tyg.
Macierzyński uzupełniający - 6 tyg.
Opcjonalnie rodzicielski - maks. 26 tyg.
Potem odbierasz sobie 6 tyg. urlopu zaległego za ten rok plus urlop za rok 2014 (bo wtedy będziesz zarówno w ferie jak i w wakacje na różnych urlopach czyli jeszcze 8 tyg.)

nixia pisze:A nie jest to tak że muszę być na ciągłym L4 aż do porodu i wtedy mogę wybrać kiedy wykorzystam urlop uzupełniający.


Dla Ciebie korzystniej byłoby być na L4 aż do porodu - jest możliwość zostania dłużej z dzieckiem. Skoro "wzięłaś" zwolnienie na czas wakacji to co stoi na przeszkodzie by dalej na nim przebywać?
Poza tym (ale tego nie jestem pewna) z racji organizacji pracy w szkole, dyrektor nie musi uwzględnić Twojego wniosku o udzielenie urlopu zaległego w innym terminie.



Dziękuje za te wszystkie wyliczenia, teraz wszystko konkretnie wiem.

W czerwcu w rozmowie z wicedyrektorką ustaliłyśmy że wrócę na wrzesień i październik (nie mam chyba ochoty siedzieć w domu, póki dobrze się czuję). A jak pójdę na zwolnienie od listopada to w czasie ferii 2014 i tak będę na L4 więc też doliczą mi dodatkowe tygodnie, prawda?

Nie uzyskałam jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy muszę być na L4 aż do porodu żeby wykorzystać zaległy urlop uzupełniający po urlopie macierzyńskim czy mogę przerwać L4 na dwa miesiące i pójść ponownie od listopada?

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: Afroditte » 2013-08-20, 22:56

nixia pisze:A jak pójdę na zwolnienie od listopada to w czasie ferii 2014 i tak będę na L4 więc też doliczą mi dodatkowe tygodnie, prawda?


Tak.

nixia pisze:Nie uzyskałam jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy muszę być na L4 aż do porodu żeby wykorzystać zaległy urlop uzupełniający po urlopie macierzyńskim czy mogę przerwać L4 na dwa miesiące i pójść ponownie od listopada?


Termin urlopu uzupełniającego w trakcie roku powinien zostać dostosowany do organizacji pracy szkoły, nie musi być on udzielony jednorazowo i w całości. Tak mówią przepisy - ale, jednoznacznej odpowiedzi nie dostaniesz, bo tu decydujący głos ma dyrektor. który udzielając urlopu uzupełniającego musi uwzględnić organizację pracy szkoły, w tym w szczególności zapewnienie uczniom prawidłowego toku nauczania - tak aby urlop nauczyciela nie destabilizował pracy szkoły. Ustalenie terminu wykorzystania urlopu uzupełniającego pozostaje do kompetencji dyrektora szkoły z uwzględnieniem wniosku nauczyciela (art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela).
"My wish is world's command"


Wróć do „Prawo oświatowe”