W jakich szkołach mogę uczyć po licencjacie?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Mateusz0620
Posty: 5
Rejestracja: 2013-07-20, 12:12
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

W jakich szkołach mogę uczyć po licencjacie?

Postautor: Mateusz0620 » 2013-09-03, 16:16

Dzień dobry. Mam pewien dylemat dotyczący wyboru studiów II stopnia, jak i mojego licencjatu. Na dyplomie mam napisane tak:

INFORMACJE O UPRAWNIENIACH POSIADACZA DYPLOMU
1. ....
2. Posiadane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe: absolwent uzyskuje kwalifikacje pedagogiczne do pracy nauczycielskiej w zakresie edukacji medialnej i informatycznej w szkołach.

Nie jest napisane w jakich szkołach.

Czy szkoła podstawowa i gimnazjum, czy może również w szkołach średnich? Słyszałem, że po licencjacie można uczyć w szkołach podstawowych i gimnazjach, ale dopiero mgr pozwala na naukę w szkołach średnich.

Teraz pytanie, licencjat mam z edukacji medialnej i informatycznej) i czy aby uczyć w szkołach średnich informatyki muszę ukończyć dalej ten kierunek czy mogę iść np. na opiekuńczo-wychowawczą i mając mgr z innego kierunku mogę w szkołach średnich uczyć informatyki, technologii informacyjnej itp?

Kinga1986
Posty: 12
Rejestracja: 2013-09-03, 15:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W jakich szkołach mogę uczyć po licencjacie?

Postautor: Kinga1986 » 2013-09-03, 16:22

By uczyć w szkole ponadgimnazjalnej musisz mieć mgr z danego przedmiotu. Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza czy inny kierunek nie zapewni ci możliwości nauczania wyżej jak gimnazjum (nie jestem nawet pewna czy nie tylko podstawówka).
By uczyć w ogóle należy mieć ukończone studium pedagogizacyjne z danego przedmiotu (ja tak zrobiłam, historia + studium, obecnie zaś robię ped. opiek.-wych. i reso.).

Mateusz0620
Posty: 5
Rejestracja: 2013-07-20, 12:12
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: W jakich szkołach mogę uczyć po licencjacie?

Postautor: Mateusz0620 » 2013-09-03, 16:26

Po moim licencjacie mam uprawnienia pedagogiczne :) A jeśli po licencjacie mogę uczyć jedynie w szkole podstawowej to kiepsko... dzięki za informacje :)

fan887
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-14, 19:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: śląskie

Re: W jakich szkołach mogę uczyć po licencjacie?

Postautor: fan887 » 2013-10-14, 19:26

Posiadając kurs przygotowania pedagogicznego praktycznie w każdej szkole, ale bardzo wiele zależy od konkretnego dyrektora placówki.
Bo w każdym zjawisku istnieje magia.


Wróć do „Pogaduszki”