Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: marek474 » 2013-05-31, 10:22

Napiszę inaczej, nie widzę niczego złego w tym, że o tydzień dłużej będę w gotowości do pracy lub w będę musiał taki dodatkowy dzień w pracy spędzić.
Chcemy lepiej zarabiać, mieć więcej wolnego, mocniejsze umocowanie zatrudnienia, a więc najlepiej niemożność zwolnienia, a może jeszcze dziedziczność posady? ;)


Ja też nie mam nic przeciwko temu i nie mam takich postulatów jak TY?
Jak dla mnie mogą zlikwidowac urlop dla poratowania zdrowia, karzą 40 godzin siedzie w szkole - będę mniej pracował niż teraz. A uważasz, że ogromnie dużo zarabiamy, może w Warszafce, ja mam 3 zł od ucznia za wychowawstwo i 50 zł motywacyjnego (jeden z wyższych w szkole), a pewnośc zatrudnienia w dzisiejszych czasach, w każdej chwili samorząd może przekażą szkołę stowarzyszeniu, czego nie powinno by.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: vuem » 2013-05-31, 10:29

Marku,.

Nie twierdzę, że zarobki nauczycieli sa odpowiednie. NIgdzie tego nie napisałem.

Jedynie ironicznie (:)) odniosłem się do pewnych wypowiedzi krytykujących niemal "karygodne zaniedbanie związkowców", bo "Chryste Panie!!! mój urlop zmniejszy się o 3 dni i mogę mieć problem z wyjazdem na narty przed sylwestrem" ;)

Problem z odpowiednim dochodem, stabilnością zatrudnienia ma wiele ludzi i ja jedynie twierdzę, że nie widzę powodu, by próbować utrzymać przywileje, których inni, pracujący równie ciężko, a może nawet ciężej, nie mają.

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: tecumseh » 2013-06-09, 10:46

W sumie wprowadzanie dyżurów czy kazanie nauczycielom pracować w dni między świętami/ferie itd jest bez sensu, ale mi specjalnie nie przeszkadza.
Jak pracowałem w Kolegium, to cały wrzesień miałem codziennie być w pracy, ale studentów nie było, więc z wyjątkiem dni, gdy mieli poprawkowe egzaminy lub musiałem hospitować ich praktyki, praca polegała moja na piciu herbaty/kawy, czytaniu, surfowaniu w necie i rozmowach.
Jeżeli MEN chce nas tym uszczęśliwić, nie mam nic przeciwko:)
No bo powiedzmy szczerze, gdy w szkole nie będzie uczniów, a nie będzie, pracy (z małymi wyjatkami) też będzie mało lub wcale.
Ale wszystkim będę dumnie opowiadał, jak to pracuję np. 2 maja, a inni se jeżdżą na długie weekendy.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2013-06-09, 13:47

Sekretarki w szkołach pracują w dni, gdy nie ma w szkole uczniów. Bywam czasem wtedy w budynku i widzę, że nudzą się niezmiernie. Jeśli MEN chce zająć nauczycieli, powinien zmniejszyć liczbę dni wolnych dla uczniów. Wolne w okolicach świąt niczemu nie służy, wakacje są za długie, bo od połowy sierpnia dzieciaki na osiedlu już kręcą się koło szkoły, tęsknią. Ferie zimowe są za długie, bo niewielu uczniów z nich korzysta (SIO prawdę ci powie).

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: haLayla » 2013-06-09, 14:55

matmanamaksa pisze:Ferie zimowe są za długie, bo niewielu uczniów z nich korzysta (SIO prawdę ci powie).


Ja bym ferie zimowe przesunął na drugą połowę lutego. W tym roku były w styczniu, w czasie gdy jeszcze trwają zajęcia na studiach, więc nie mogliśmy całą rodziną nigdzie wyjechać.
<3

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: tecumseh » 2013-06-09, 18:56

Matmanamksa,
ale w MEN-ie to chyba zdrowoozsądkowo nie myślą przecież.
A wakacje należałoby skrócić, ferie zimowe wyrzucić i połączyć z wolnym naokoło Bożego Narodzenia, zrobić krótkiw ferie jesienne (np. w okolicach 1 listopada, gdyż w Polsce jest tradycja spotkań rodzinnych wtedy i niejedna rodzina jeździ bardzo daleko na groby)
Matury wyrzucić na koniec czerwca, by nie rozwalały całego maja, skończyć z fikcją po wystawieniu ocen, kiedy uczniowie chodzą pojedynczo do szkoły i nie ma co z nimi zrobić, bo jest multum papierków plus egzaminy klasyfikacyjne.
Taki mój kalendarz przykładowy,
wakacje (dla uczniów) od 20 czerwca (może nawet 15-tego) do początku sierpnia (ew. maks do 10-tego)
ferie jesienne 29X-5XI
ferie zimowo-świąteczne 23XII do ja wiem 10 stycznia (ale nie ma już ferii zimowych 2-tygodniowych)
Wielkanocne wolne bez zmian.
Wszelkie matury/egzaminy gimnazjalne/egzaminy zawodowe po zakończeniu nauki dla uczniów.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: haLayla » 2013-06-09, 21:39

tecumseh pisze:ferie jesienne 29X-5XI


Żeby dzieci siedziały w domach, zamiast w szkole? Za późno, by korzystać z ostatnich słonecznych dni, za wcześnie by cieszyć się pierwszym śniegiem.

tecumseh pisze:ferie zimowo-świąteczne 23XII do ja wiem 10 stycznia (ale nie ma już ferii zimowych 2-tygodniowych)


To popsuje w ogóle koncepcje ferii, bo rodzina w której znajdują się zarówno uczni jak i studenci nie będzie mogła nigdzie razem wyjechać.

tecumseh pisze:Wszelkie matury/egzaminy gimnazjalne/egzaminy zawodowe po zakończeniu nauki dla uczniów.


A kiedy w takim razie rekrutacja na studia? Przesunięcie jej na sierpień jest bez sensu, bo odbiera się urlopy zatrudnionym na uczelniach, a to jedyny okres, gdy można wyjechać. W lipcu jest rekrutacja i obrony, a we wrześniu poprawki i dożynki dla tych, którzy się bronią.

Jeśli już coś zmieniać, to skończyć z fikcją nauki w piątek po Bożym Ciele i w weekend majowy. Zamiast tego przyciąć ferie bożonarodzeniowe, które z niezrozumiałego powodu zaczynają się w poniedziałek w tym tygodniu, w którym Wigilia wypada w piątek. Można tez kilka dni odskrobać od wakacji, ale raczej z czerwca niż sierpnia. Chociaż jeśli mam być szczery, to zagoniłbym dzieci do szkoły w Boże Ciało :wink:
<3

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: fragola » 2013-09-18, 16:13

Jak widzę każdy ma własne doświadczenie z urlopem. Ja od kilku lat muszę być w pracy w Dzień Nauczyciela, 2 maja, piątek po Bożym Ciele. Nawet jeśli w okolicy 1 i 11 listopada są wolne dni i tak są one u nas dla uczniów (w ubiegłym roku 2 listopada). Jest to szkoła średnia i oczywiście żaden uczeń nie zagląda w te dni do szkoły. Do 10 lipca i po 15 sierpnia nikt wcześniej nie rezerwuje wyjazdu, bo może dostać dyspozycje ze szkoły. W ubiegłym roku końcem lipca na maila dostałam polecenie służbowe. Absolutnie nie piszę tego w ramach użalania się, ale jednak realia szkół są odmienne. Od początku roku miałam 3 popołudniowe konferencje, obowiązkową sobotę w pracy oraz masę papierów do zrobienia terminowego. W efekcie nie miałam jeszcze wolnego weekendu i na pewno w każdym z tych tygodni pracowałam o wiele, wiele więcej niż 40 godzin.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: fragola » 2013-09-18, 16:32

haLayla pisze:
tecumseh pisze:ferie jesienne 29X-5XI


Żeby dzieci siedziały w domach, zamiast w szkole? Za późno, by korzystać z ostatnich słonecznych dni, za wcześnie by cieszyć się pierwszym śniegiem.

..


X-XII to idealny okres na intensywny wysiłek intelektualny.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: Andulencja » 2013-09-18, 21:24

A ja mam jeszcze pytanie - czy jeśli np. 24 grudnia jest dniem wolnym od zajęć dla dzieci, to czy rodzice mogą przysłać dzieci do szkoły pod opiekę nauczycieli, którzy i tak są w szkole?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: linczerka » 2013-09-18, 21:34

Tak, do tzw. świetlicy. Tak, jak w inne dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Witaj w klubie pracujących w tym dniu.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: koma » 2013-09-18, 23:12

fragola pisze:Od początku roku miałam 3 popołudniowe konferencje, obowiązkową sobotę w pracy oraz

No i oczywiście dostałaś za to inny dzień wolny.
Tylko nie mów, że nie!

Broniarz Wam nic nie pomoże, jeśli pozwolicie nawiedzonym dyrektorkom łamać prawo.

Telefon z poleceniem sluzbowym w lipcu, to przerwany urlop, do ktorego w jakiejś tam ilości masz prawo.
Co Ci kazała zrobić??


Wróć do „Szkolna codzienność”