Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
lampito
Posty: 36
Rejestracja: 2010-08-11, 14:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: lampito » 2013-09-11, 19:55

Witam.

Podejrzewam, że piszę w dobrym dziale.

1.Szukam osób z wczesnej edukacji, które prowadzą dziennik elektroniczny LIBRUS i korzystają z podręczników MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Korzystając z opisowej lekcji, rozkład MACa jest niekompletny i do niczego się nie nadaje... :(

Szerzej o problemie można dowiedzieć się na profilu społecznościowym: https://www.facebook.com/WydawnictwoMacEdukacja?fref=ts

2. Kto z Państwa korzysta z dziennika LIBRUS w edukacji wczesnoszkolnej? Jak TO wszystko wygląda w Waszej szkole ? Stosujecie opisową lekcję ??

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: linczerka » 2013-09-12, 18:49

Nie korzystam z takowego dziennika, ale generalnie trzeba uważać na program. Niektórych treści podstawy programowej za mało lub wcale, a niektóre są ponad podstawę. W klasie trzeciej są algorytmy działań pisemnych, a tego w podstawie nie ma (ale jak się wyrobisz z materiałem, to jak najbardziej możesz zrobić to jako treści profilaktyczne, ale nie wymagaj tego od dzieci).
No masz orzech do zgryzienia.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
lampito
Posty: 36
Rejestracja: 2010-08-11, 14:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: lampito » 2013-09-14, 13:42

linczerka, dzięki za podpowiedź :)

Awatar użytkownika
lampito
Posty: 36
Rejestracja: 2010-08-11, 14:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: lampito » 2013-09-22, 18:45

Podbijam, ale z innym pytaniem: Szukam nauczycieli 1-3 prowadzących tylko dziennik LIBRUS.

Ulawes
Posty: 14
Rejestracja: 2008-10-01, 21:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: Ulawes » 2013-09-22, 19:14

Wprawdzie nie uczę w klasach I - III, ale jestem administratorem Librusa i w tym roku mamy już tylko dziennik elektroniczny dla wszystkich oddziałów, czyli dla klas I - VI.
Klasy I - III mają udostępnioną edukację wczesnoszkolną [OO] - ocenianie opisowe. W librusie bardzo dobrze prowadzi się zapis opisu poszczególnych edukacji realizowanych na lekcji. Nauczyciel przyporządkowuje im również czas realizacji. Oszczędza również na czasie podczas wpisywania tematów, np: jeśli ma 3 lekcje pod rząd z klasą i realizuje np. edukację polonistyczną i społeczną, to wystarczy jak raz wpisze odpowiednie opisy dla obu edukacji i przekłada się to już na zakres tych trzech lekcji.

Awatar użytkownika
lampito
Posty: 36
Rejestracja: 2010-08-11, 14:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: lampito » 2013-09-24, 20:40

Ulawes, napisz mi proszę, czy dobrze rozumiem. Nauczyciel z rozkładu wybiera temat dnia i poszczególne tematy (treści) z edukacji wpisuje ręcznie ? Czy korzystacie z gotowych rozkładów łącznie z treściami ?

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: niebo77 » 2013-11-14, 10:07

Co prawda temat rozkładów już jest na pewno rozwiązany, ale napiszę jak wygląda to u mnie.
Pracujemy na Librusie drugi rok. Nauczone doświadczeniem pierwszego roku mamy podpięte rozkłady do każdej edukacji. Rozkład podłączony przez wydawnictwo zawierał tylko same tematy dni, a to za mało. Ta opcja sprawdza się lepiej, gdy wyłączone jest "nauczanie blokowe" .

rpinderska
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-25, 21:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: rpinderska » 2015-09-07, 20:13

Podbijam temat... Jak to jest z tym rozkładem? Jak z to działa z podstawą..? Nie wiem czy nie lepeiej wszystko wpisywać ręcznie? Nie dość, że dopiero zaczęłam z pierwszy rok pracy z sześciolatkami to na dodatek po raz pierwszy szkoła wprowadziła dziennik elektroniczny do ed. wczesnoszkolnej. Czy jest ktoś kto mi to wytłumaczy choć trochę? Błagam :)

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: niebo77 » 2015-09-08, 14:02

Rpinderska, a na jakich ćwiczeniach pracujesz? Jestem administratorem LIBRUSa u siebie w szkole. Mam teraz 1 klasę. Mogę pomóc, tylko muszę wiedzieć konkretnie w czym.

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: laurka78 » 2015-09-09, 14:03

Ulawes pisze:Wprawdzie nie uczę w klasach I - III, ale jestem administratorem Librusa i w tym roku mamy już tylko dziennik elektroniczny dla wszystkich oddziałów, czyli dla klas I - VI.
Klasy I - III mają udostępnioną edukację wczesnoszkolną [OO] - ocenianie opisowe. W librusie bardzo dobrze prowadzi się zapis opisu poszczególnych edukacji realizowanych na lekcji. Nauczyciel przyporządkowuje im również czas realizacji. Oszczędza również na czasie podczas wpisywania tematów, np: jeśli ma 3 lekcje pod rząd z klasą i realizuje np. edukację polonistyczną i społeczną, to wystarczy jak raz wpisze odpowiednie opisy dla obu edukacji i przekłada się to już na zakres tych trzech lekcji.

Mam pytanie czy u was w klasach 1-3 dziewczyny wpisują temat bloków. , my pracujemy na librus ie od tego roku i jesteśmy zielone. Nikt nam nie chce pomóc

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: niebo77 » 2015-09-09, 18:30

laurka78 pisze:Mam pytanie czy u was w klasach 1-3 dziewczyny wpisują temat bloków. , my pracujemy na librus ie od tego roku i jesteśmy zielone. Nikt nam nie chce pomóc


W Librusie można wpisywać tematy blokowo lub wybierając poszczególne edukacje. Jeżeli administrator włączył tryb "Blokowy tryb realizowania lekcji opisowych" to w trakcie wpisywania tematu lekcji edukacji wczesnoszkolnej pod tematem pojawi się możliwość wpisanie tematów do poszczególnych edukacji.
W "Pomocy" w zakładce "Ocena opisowa" jest podpunkt "Blokowy tryb realizowania lekcji opisowych" gdzie wszystko jest szczegółowo wyjaśnione, łącznie z zrzutami ekranu.

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: laurka78 » 2015-09-09, 22:29

niebo77 pisze:
laurka78 pisze:Mam pytanie czy u was w klasach 1-3 dziewczyny wpisują temat bloków. , my pracujemy na librus ie od tego roku i jesteśmy zielone. Nikt nam nie chce pomóc


W Librusie można wpisywać tematy blokowo lub wybierając poszczególne edukacje. Jeżeli administrator włączył tryb "Blokowy tryb realizowania lekcji opisowych" to w trakcie wpisywania tematu lekcji edukacji wczesnoszkolnej pod tematem pojawi się możliwość wpisanie tematów do poszczególnych edukacji.
W "Pomocy" w zakładce "Ocena opisowa" jest podpunkt "Blokowy tryb realizowania lekcji opisowych" gdzie wszystko jest szczegółowo wyjaśnione, łącznie z zrzutami ekranu.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

mar.lena
Posty: 28
Rejestracja: 2015-09-04, 17:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: mar.lena » 2015-09-09, 23:23

Jak to wszystko czytam, to bardzo się cieszę, że mam zwykły, papierowy dziennik :)
... i oby tak zostało, jak najdłużej...
Marlena :D

ewiczek
Posty: 13
Rejestracja: 2015-07-22, 21:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: ewiczek » 2015-09-12, 18:24

Ja mam pytanie połączone właśnie z Librusem. Korzystacie z gotowych rozkładów materiału, zamieszczonych właśnie na Librusie, czy tworzycie własne?

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dziennik LIBRUS, a rozkład MAC ODKRYWAM SIEBIE.

Postautor: niebo77 » 2015-09-13, 17:12

U mnie wszyscy z 1-3 sp korzystają z gotowych, choć pierwszy rok z Librusem wiązał się z tworzeniem własnych tabelek. W starszych klasach(4-6 i gim) n-le korzystają raczej ze swoich własnych.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”