Technik organizacji reklamy-zapytanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-09-15, 19:14

Kala i Julkaska

Której kwalifikacji dotyczy liternictwo, rysunek, historii sztuki?
Analizowałam podstawę programową i nie znalałam tam nic na ten temat.
Pozdrawiam

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-15, 21:08

Ja tez nie widziałam tego w podstawie gdy próbowałam ja dostosować do przedmiotów ze starego programu. Ale ja początkująca w tym zawodzie jestem. Dlatego w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na program Koweziu.
A teraz zapytałam o te przedmioty bo uczennica domagała się rysunku... a mi zapaliło się światełko że może czegoś nie doczytałam w tej podstawie i gdzieś się to ma być.

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-17, 06:15

Rysunek i liternictwo nie zostały uwzględnione w nowej podstawie ze względu na egzamin który zdaje się na komputerach. Ale wydaje mi się że niektóre zagadnienia z starej podstawy będą nadal aktualne. Np. liternictwo to budowa litery, układy liternicze, kompozycje liternicze nadal są aktualne mimo stosowania techniki komputerowej przy projektowaniu.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-09-21, 08:18

Julkaska ja jednak również zdecydowałam się w organizacji sprzedaży reklamy, że po BHP Word, potem Corel, Power Point.

Mam pytanie do dziewczyn, które uczą marketingu w reklamie.
Czy planujecie realizację tematu - Rodzaje marketingu, jeśli tak to napiszcie mniej więcej jakie zagadnienia uwzględnicie.

Pozdrawiam

FrankHerbert
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-31, 21:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubuskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: FrankHerbert » 2013-09-21, 17:44

Witajcie Kochani,

jestem "Nowa" na forum i chciałabym spytać o plan wynikowy dla "Organizowanie sprzedaży produktów i usług reklamowych" z technika organizacji reklamy. Czy ktokolwiek z Was miałby jakieś informacje, gdzie mogłabym znaleźć jakieś wzory lub ew. miałby coś do podesłania? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje! :)
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Forumowiczów!

Agnieszka

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-22, 06:34

Suzanna ja planuje w tym tygodniu lekcję z rodzajów marketingu, najpierw uwzględnię marketing w przedsiębiorstwie(wewnętrzny i zewnętrzny) a później mam przygotowaną w powerpoint prezentację na temat rodzajów stosowanych działań marketingowych (Ambient marketing,partyzancki, polityczny, wirusowy itd.). Nie wiem czy to jest dobrze bo uczę pierwszy rok marketingu.

Ja mam inny problem, u nas marketing uwzględniony został w drugiej i trzeciej klasie i obawiam się że nie zdążę przerobić materiału potrzebnego do zdania pierwszej klasyfikacji. Jak myślicie czy z całego zakresu marketingu będą zdawać egzamin.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-09-22, 12:35

Kala2

Czy dobrze zrozumiałam, że teraz uczysz w klasie drugiej marketingu w reklamie?
Tzn. w tym roku masz już egzamin z pierwszej kwalifikacji?
Według KOWEZIU marketing rozpisany jest na pierwszą i drugą klasę.

Pozdrawiam

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-22, 16:46

Suzanna bardzo dobrze zrozumiałaś, marketing u nas jest rozpisany na drugą i trzecią klasę.
Powiem tak jak program był pisany nikt się nie domyślił że z marketingu będzie egzamin już w drugiej klasie(nie było jeszcze informatora z oke, a na koweźiu były tylko szczątkowe informacje to było w 2011 r.), dyrekcja się zmieniła nowy Dyr. nie miał czasu by się przyjrzeć programowi bo myślał że wszystko jest w porządku.
Jak na to wpadłam podczas pisania rozkładu materiału było za późno by coś zmienić. Analizowałam podstawę programową i tam także są zagadnienia z marketingu, ale mimo wszystko obawiam się o ten egzamin.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-22, 21:53

Po rachunku sumienia stwierdzam że nie mam takiego tematu. Na początku (u mnie w pierwszej klasie) po omówieniu rynku, otoczenia omawiam orientacje produkcyjną sprzedażową i marketingową, potem marketing strategiczny, wspominam o marketingu partnerskim i przechodzę do istoty marketingu gdzie po przeglądzie definicji, omawiam obszary zastosowania marketingu. W tak zwanym międzyczasie wspominam o wewnętrznym i zewnętrznym marketingu. Dokładniej organizację marketingu w firmie omówię po wszystkich narzędziach w bloku lekcji o zarządzaniu marketingowym. O formach współczesnego marketingu też powiem ale po zapoznaniu ich z klasycznym podejściem.
Generalnie uważam że dzieciaki w pierwszej klasie są bardzo słabe obyte z zagadnieniami ekonomicznymi, rynkowymi i trudno im to wtłoczyć. Dużo łatwiej mi przychodzi uczenie marketingu w klasach trzecich w starej podstawie. To już są bardziej świadomi konsumenci.

Ja oczywiście też mam pytanie. Ile w marketingu dajecie godzin na statystykę. O ile pamiętam program KOweziu jest tam 30 godzin. Trochę mi szkoda ich poświęcać na statystykę...Jak to widzicie?
Ja marketing mam tak 3 w pierwszej, 2 w drugiej i 2 w pierwszym semestrze trzeciej.
I tam też jest zaplanowany egzamin.

Suzannna Jak im robisz tego Worda. Ja ich w tym tygodniu sprawdzę co potrafią po informatyce. I jak nie będzie tragedii to idę do pism.

Dobrego tygodnia życzę

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-23, 05:50

Ja doszukałam się rodzajów marketingu w programie z KOWEZIU, jest tam uwzględniony w materiale nauczania. Co do statystyki to rozmawiałam o niej z innymi nauczycielami i mam wziąć podstawy teoretyczne bo szczegółowo jest ona omawiana na innym przedmiocie.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-23, 19:37

W tej tabeli co są uszczegółowione efekty, poziom wymagań, kategoria taksonomiczna i materiał kształcenia? Ja tam mam w punkcie 1 :rolę marketingu, strategie marketingowe, typy i metody badań m, promocja w marketingu, funkcje reklamy, rodzaje reklamy, środki reklamy. w 2 i 3 też nie mam takiego hasła. Może coś uzupełnili bo ja mam wersję przed recenzją wydrukowaną z czerwca 2012. Sprawdzę na stronie bo te hasełka w materiale kształcenia to tak od sasa do lasa. I w innych przedmiotach też. Jak ktoś czegoś uczył to jakoś sobie ułoży a jak nowy przedmiot dostajesz to :crazy:

Fajnie masz z tą statystyką.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-23, 19:47

Oczywiście jak im pokażesz prezentację to jesteś jak najbardziej w temacie.
A może zachęcisz ich do zgłębiania wiedzy. Każdy sposób jest dobry by zainteresować tematem.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-09-24, 20:55

Julkaska ja również planuję najpierw sprawdzić ich umiejętności z gimnazjum. Pierwsze godziny przeznaczę na obsługę worda (tego nigdy za wiele ;)). Potem zasady redagowania pism itp.

Pozdrawiam

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-25, 05:19

julkaska to musisz sprawdzić program, bo od tej pierwszej wersji trochę się różni np na statystykę i badania marketingowe przeznaczono 55 godzin.
Co do prezentacji to masz rację bardzo ich zainteresowała, ale czy coś im zostanie w głowie okaże się.

skorupka20
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-22, 19:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: skorupka20 » 2013-09-26, 19:30

Witam. Właśnie znalazłam na forum wątek, który bardzo mnie zainteresował. Wyczytałam, że julkaska i suzanna ucza przedmiotu organizacja sprzedaży reklamy. Ja również w tym roku zostałam rzucona na głęboka wodę, gdyż jestem specjalista od handlowca, a otrzymałam organizację sprzedaży reklamy. Mam ogromną prośbę , czy mogą się Panie podzielić swoim opracowanym rozkładem. Ja mogę użyczyć rozkłady z handlowca jeśli będą przydatne. Przyznam szczerze, że uczę w klasie 2 ale w 1 klasie dzieciaki nie wiele przerobiły poza BHP. Ja teraz zaczęłam omawiać z nimi rodzaje produktów i usług reklamowych. Dzieci robiły prezentację power point wymyślonej firmy reklamowej w której prezentowały produkty i usługi reklamowe. Teraz omawiam klasyfikacje klientów. Jestem przerażona, bo moje działania całkiem odbiegają od tych, które forumowicze robią. Bardzo proszę o pomoc i wsparcie lub współpracę (mój meil to deleite06@gmail.com) Pozdrawiam Agula


Wróć do „Przedmioty zawodowe”