Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: jinks » 2013-11-06, 16:47

http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title ... aid=1119e1

"Polskie dzieci powinny rozpoczynać naukę w wieku sześciu lat" czytamy za panem Broniarzem. Nasz super "kompetentny" prezesik nie wie, że przed reformą dzieciaki rozpoczynały już naukę wieku 6 lat w zerówkach od nauki czytania i liczenia. Nie widzi, że nowa podstawa programowa obniża jakość kształcenia a likwidacja zerówek, które tak naprawdę były pierwszymi klasami szkoły podstawowej doprowadza do skrócenia nauczania początkowego dzieci w Polsce o cały rok.
Ten człowiek staje po jednej stronie z ministrą Szumilas W NASZYM IMIENIU, przeciwko praktyczni 70% rodziców.
To jest ZGROZA nie związek zawodowy. ONI CELOWO NAM SZKODZĄ I NAS OŚMIESZAJĄ!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: koma » 2013-11-06, 18:32

A mnie obraża i ośmiesza to całe towarzystwo państwa Elbanowskich.

Nie jestem za OBOWIĄZKIEM szkoły dla 6-latków i mam na to własne argumenty.
Ale słuchanie, że nauczyciele nie są przygotowani do przyjęcia ich dzieci jest nieuzasadnione.
Odwalają jakąś polityczną robotę, bo gdyby byli ZA podniesieniem polskiej oświaty, to w referendum proponowaliby INNE pytania.

Naczelne z nich:
1. Czy jesteś za zlikwidowaniem wydatków na prowadzenie katechezy w szkołach?
2. Czy jesteś za ograniczeniem liczby uczniów w klasach?
3. Czy jesteś za likwidacją pomocy psychologiczno - pedagogicznej w szkołach?
4...

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: jinks » 2013-11-08, 15:54

koma pisze:A mnie obraża i ośmiesza to całe towarzystwo państwa Elbanowskich.

Jak widać słowem nie wspomniałem o Elbanowskich, tylko o prezesie ZNP, który po raz kolejny wygaduje bzdury. Ja jestem za obowiązkiem nauki dla sześciolatków na zasadach takich jak to ma w krajach do których się niby porównujemy.
Na takich zasadach ten obowiązek nauki sześciolatki już miały bo nasza zerówka realnie była pierwszą klasą szkoły podstawowej.
Jak słyszę, że chyba w Irladii jest obowiązek szkolny dla pięciolatków to też się śmieję, bo wg. tych kryteriów u nas ten obowiązek też jest, bo ich szkoła bardzo przypomina nasze przedszkole dla pięciolatka.
Tusk z Szumilasową chciał zaoszczędzić na dzieciach, zlikwidował im cały rok nauki, poleciały etaty a "myśliciel" Broniarz wygaduje pierdoły stając po stronie dwóch największych psujów oświaty ostatnich 10 lat.

Obrażać Ciebie to będą urzędasy za rok, lub dwa. Bo pierwsze roczniki, pozbawione zerówek, uczone na dziurawej postawie programowej właśnie są w czwartej klasie. Wyniki będą mieli raczej kiepskie. Przyczynę niepowodzeń tych dzieci odnajdzie się w braku przygotowania nauczycieli i nie wykorzystywaniu przez nich "nowoczesnych środków dydaktycznych". Będzie, że nauczyciele nie byli gotowi na ten "skok cywilizacyjny".

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: iluka » 2013-11-08, 17:13

jinks pisze:ONI [b]CELOWO[/b] NAM SZKODZĄ I NAS OŚMIESZAJĄ!
Dlaczego i po co???
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: marek474 » 2013-11-08, 18:18

Zgadzam się z Jinksem w 100%. Cały czas powtarzam w swoim otoczeniu, że ta reforma, to poroniony pomysł. Spowoduje ona tylko to, że dzieci będą się uczyły rok krócej. Dawniej maluchy materiał musiały opanować w 4 lata, teraz w 3 lata, a w czwartej klasie muszą umieć praktycznie to samo co ich starsi rówieśnicy (potrze pod kątem matematyki), a będą dodatkowo rok młodsze. Jak sześciolatki dojdą do czwartej klasy, to będzie dla nich szok. I gdzie tu ten skok cywilizacyjny, którym mydlą ludziom niesiedzącym w temacie oczy? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze! Ale jakim kosztem. Dzieci będą się cofały, a na pewno mniej będą potrafiły od tych uczących się według starej podstawy.
Nie tylko w tym temacie mam wrażenie, że jak tylko Jinks wyciąga argumenty, ma rację, to ciągle te same osoby, udają, że nie wiedzą o co mu chodzi (robią z siebie idiotę). Taka to tutaj dyskusja.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: Andulencja » 2013-11-10, 23:56

Ja ciągle nie mam nic przeciwko 6-latkom w klasie pierwszej.
Ja wciąż powtarzam, że 9-latek jest niedojrzały do wymagań klasy 4!!!

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: iluka » 2013-11-11, 00:15

marek474 pisze:na pewno mniej będą potrafiły od tych uczących się według starej podstawy.
Na pewno. Nowa jest łatwiejsza od starej.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: marek474 » 2013-11-11, 01:17

Na pewno. Nowa jest łatwiejsza od starej.

Taka jesteś pewna. Wiem co mówię, porównaj sobie podstawę programową z matematyki, a najlepiej podręczniki, uczę z serii "Matematyka z Plusem" GWO i podręcznika w klasie IV wcale nie zmienili, bo według wydawnictwa już był dostosowany do nowej podstawy programowej, w klasie V zmiany kosmetyczne, z VI będzie pewnie tak samo. W klasach I-III jest o niebo prościej, w klasie IV już niekoniecznie. Dla sześciolatków klasa IV będzie szokiem i wielu z nich nie podoła. Prawda jest taka, że będą musieli opanować ten sam materiał o rok krócej, a dodatkowo będą młodsi.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: vuem » 2013-11-11, 10:11

A ja powiem, że nic się nie zmieniło ... stając po środku.

Może każdy ocenia przez pryzmat swojego przedmiotu? ;)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: iluka » 2013-11-11, 10:23

Marek474, jestem pewna, ale w obrębie swojego przedmiotu oczywiście. Przepraszam, że tego nie dodałam.
I moja wypowiedź dotyczy ściśle PP. Podręczniki nie są obowiązkowe, a jeśli nauczyciel chce je wprowadzić, to jego rolą jest wybrać najbardziej odpowiednie do realizacji PP.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: jinks » 2013-11-14, 12:09

vuem pisze:A ja powiem, że nic się nie zmieniło ... stając po środku.

Może każdy ocenia przez pryzmat swojego przedmiotu? ;)

Nie sądzę. Akurat mam dziecko sześcioletnie i znam to z autopsji.
Dawniej dzieci obowiązkowo w wieku sześciu lat podejmowały naukę w zerówce (coś na kształt pierwszej "zachodniej" klasy), gdzie uczyły się czytać liczyć i takich tam różnych.
Potem naukę tą kontynuowały w klasie pierwszej, gdzie dochodziła do tego nauka pisania.
W tej chwili w klasie pierwszej sześciolatek od razu rozpoczyna naukę pisania i czytania równocześnie. Do klasy czwartej musi trafić mniej więcej z tym samym zasobem wiedzy co przed reformą, problem w tym, że PP jest mniej wymagająca a na jej opanowanie ma rok krócej.

Jeżeli twierdzisz, że nic się nie zmieniło to ja odpadam.

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: jinks » 2013-11-14, 12:11

iluka pisze:
jinks pisze:ONI [b]CELOWO[/b] NAM SZKODZĄ I NAS OŚMIESZAJĄ!
Dlaczego i po co???

Nie wiem. Pytałem, ale mnie olali. Może Ty zapytaj bo mi nie odpisują już.

Zdaniem rzecznika ZNP stanowisko związku w sprawie skrócenia nauczania początkowego sześciolatkom (celowo tak to nazywam) było konsultowane z delegatami a ci konsultowali to z nauczycielami za pomocą jakiejś mitycznej ankiety. Może ktoś z Was ją widział kiedyś na oczy?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: vuem » 2013-11-14, 14:44

jinks pisze:Jeżeli twierdzisz, że nic się nie zmieniło to ja odpadam.


Przeczytaj też druga linijkę, która cytowałeś.

Wyjaśniam, że można mieć zdanie, że zmian nie ma, jeśli patrzy się na sprawę przez pryzmat własnego przedmiotu.
Po drugie był to komentarz do stwierdzeń: nowa podstawa jest trudniejsza + nowa jest łatwiejsza od starej.
Moje zdanie jest jak napisałem, tłumacząc teraz post: na moim podwórku nie zauważyłem zmian w zakresie stopnia trudności w realizowaniu starej, czy nowej podstawy.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: iluka » 2013-11-14, 20:56

Jinks, ja pytałam Ciebie, dlaczego Ty uważasz, że na CELOWO szkodzą i ośmieszają. Skąd takie Twe przypuszczenie/założenie?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ośmieszania nauczycieli ciąg dalszy, czyli Broniarz w akcji.

Postautor: jinks » 2013-11-15, 22:15

iluka pisze:Jinks, ja pytałam Ciebie, dlaczego Ty uważasz, że na CELOWO szkodzą i ośmieszają. Skąd takie Twe przypuszczenie/założenie?

Bo nie wierzę, że można być aż tak głupim, żeby robić to nieumyślnie.


Wróć do „Pogaduszki”

cron