ZNP zapowiada protest m.in. ws. zmian w Karcie Nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

małpamarta
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-31, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

ZNP zapowiada protest m.in. ws. zmian w Karcie Nauczyciela

Postautor: małpamarta » 2013-11-07, 18:45

Nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ZNP zapowiada protest m.in. ws. zmian w Karcie Nauczyciela

Postautor: iluka » 2013-11-07, 19:35

Sławomir Broniarz powiedział, że propozycje zmian w edukacji są groźne nie tylko dla nauczycieli, ale dla wszystkich korzystających z systemu oświaty. Wyjaśnił, że związek sprzeciwia się przekazywaniu szkół przez samorządy innym podmiotom, gdyż w takiej sytuacji nie będą one musiały przestrzegać Karty Nauczyciela.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: ZNP zapowiada protest m.in. ws. zmian w Karcie Nauczyciela

Postautor: jinks » 2013-11-14, 12:19

iluka pisze:Sławomir Broniarz powiedział, że propozycje zmian w edukacji są groźne nie tylko dla nauczycieli, ale dla wszystkich korzystających z systemu oświaty. Wyjaśnił, że związek sprzeciwia się przekazywaniu szkół przez samorządy innym podmiotom, gdyż w takiej sytuacji nie będą one musiały przestrzegać Karty Nauczyciela.

Sławomir Broniarz mówi różne rzeczy:
1. Zgodził się na karcianki w zamian... nie wiem za co.
2. Zgadza się na zatrudnianie w swoich szkołach (sorry szkołach ZNP) nauczycieli na podstawie śmieciówek, choć trudno to nazwać "zatrudnieniem".
3. Twierdzi, że reforma sześciolatków przyczyni się do zwiększenia ilości etatów nauczycielskich...
4. Chciałby aby nauczyciel pracował w kilku szkołach, szkolił bezrobotnych, pomagał ludziom starszym, w domach ludowych jako animator itp, itd.
5. Powiedział, ze prostestować nie będzie bo on woli gadać (tak gada już z 15 lat), po czym jednak (chyba od presją kogoś mądrzejszego) jednak na demonstracji się pojawił.
6. Chciałby aby nauczyciele nie narzekali tylko się przekwalifikowywali i nie rozumie dlaczego polonistka jest zbyt dumna, żeby zajmować się przebieraniem pieluch jako opiekunka domowa, bo jaki to problem? Może niech sam spróbuje... a sorry. Gdybym zarabiał prawie 9000 zł to raczej już by mi się nie chciało.

Problem w tym, że gdy ktoś plecie głupstwa jedno po drugim i nagle powie coś w miarę mądrego, to ciężko tą mądrość potraktować poważnie :(

Nie podejrzewam Sławomira Broniarza ani zarządu, czy jak ich tam zwał o jakikolwiek akt odwagi w postaci strajku, protestu, itp. Myślę, że skończy się na gadaniu.
Oczywiście protest popieram do strajku przystąpię, do ZNP już nie wrócę. Nie z tymi władzami.

małpamarta
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-31, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

WAŻNE: Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy

Postautor: małpamarta » 2013-11-15, 11:15

http://www.znp.edu.pl/element/1828/WAZN ... ie_oswiaty

W tej chwili interesuje mnie tylko to aby ta ustawa nie została przegłosowana. Jeśli będzie taka możliwość to jadę do Warszawy 23.11. Nie będę bezczynnie patrzeć na to co się dzieje a już najmniej jest nam teraz potrzebne dzielenie się na zwolenników i przeciwników pana Broniarza.

pozdr.
Nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ZNP zapowiada protest m.in. ws. zmian w Karcie Nauczyciela

Postautor: iluka » 2013-11-15, 13:20

małpamarta pisze:Nie będę bezczynnie patrzeć na to co się dzieje a już najmniej jest nam teraz potrzebne dzielenie się na zwolenników i przeciwników pana Broniarza.
Liczy się sprawa, a nie personalia. Jeśli będzie trzeba, pojadę.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: ZNP zapowiada protest m.in. ws. zmian w Karcie Nauczyciela

Postautor: jinks » 2013-11-15, 16:34

iluka pisze:
małpamarta pisze:Nie będę bezczynnie patrzeć na to co się dzieje a już najmniej jest nam teraz potrzebne dzielenie się na zwolenników i przeciwników pana Broniarza.
Liczy się sprawa, a nie personalia. Jeśli będzie trzeba, pojadę.

Ja oczywiście również. Nie ma wyjścia, choć typa nie znoszę...

małpamarta
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-31, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ZNP zapowiada protest m.in. ws. zmian w Karcie Nauczyciela

Postautor: małpamarta » 2013-11-22, 13:05

No i pięknie:

http://www.znp.edu.pl/element/1840/Kome ... ie_oswiaty

I słowa nowego ministra:
Powiem tak: nauczyciele mają święte prawo walczyć o swoje interesy. Ale nie są jedyną stroną w edukacji. A ja nie jestem ministrem nauczycieli, tylko edukacji.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14994837,Klu ... z2lNKnjyVX
Nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: ZNP zapowiada protest m.in. ws. zmian w Karcie Nauczyciela

Postautor: koma » 2013-11-23, 13:48

NARESZCIE jest to wspólny protest obu dużych związków :jupi:

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ZNP zapowiada protest m.in. ws. zmian w Karcie Nauczyciela

Postautor: iluka » 2013-11-23, 22:52

Był wspólny w bardzo małym zakresie :(
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”